Rüyada “Cehennem Bekçisi” Görmek

Cehennem Bekçisi
Rüyada Cehennem Bekçisi görmek ile alakalı tabirler, Cehennem bekçisi rüyası ne anlama gelir? Rüyada Cehennem bekçisi görmek tabiri.
Rüyanın Tabiri : neye işarettir? , ne demek , manası

RUYADA CEHENNEM BEKÇİSİ: Rüyada cehennem bekçisini gören bir kimse kendisini polisin karşısında bulur. Rüyada cehennem meleği veya bekçisi görmek, bir konuyla ilgili polise yada bir güvenlik biriminden yardım almaya işaret eder.

İslami Tabiri: Rüyâda ce­hennemi aynen ve tamamen görmek, devlet yöneticisi veya Rahmânın gazabına, cehennemde gezdiğini görmek, işlediği günahlardan dolayı rezil ve rüsvay olmaya tâbir edilip, yorumlanır.

Diyanet Yorumu: Cehennemden kurtu­lup çıktığını görmek, Rüyada Cehennem bekçisi görmek, günahlardan tövbe etmeye, cehennemde oturup yemeğinden yemek ve şarabından içmek günah işlemede ısrara, ken­dine zarar verecek bir ilim tahsiline işarettir.

İmamı Nablusi (r.a) diyor ki: Rüyada cehennemin zakku­mundan ve kaynar suyundan, kanlı ve irinli içeceğinden içtiğini ve ate­şinde yandığını görmek, Allah’ın düşmanlarıyla dostluk kurup kötülü­ğe razı olarak insanların yanında zelil ve yüzü kara olmaya işaret eder.

Rüyada Cehenneme Yaklaşmak

İmâmı Nablûsi (r.a.) demiştir ki: Kendisine cehennemin yaklaştığını gören kimse, zâlimler tarafın­dan bir şiddet ve sıkıntıya düşüp zarar ve hüsrana düşer. Cehenneme girmek Allâhü Teâlâ’nın haddi vâcib kıldığı büyük ve çirkin günahlar­dan birini yapmaya işarettir. Rüyada Cehennem görmek ile alakalı daha ayrıntı ve geniş kapsamlı yorumlar için “Rüyada Cehennem Görmek” sayfasına bakabilirsiniz.

Rüyada Cehennem Meleği Görmek

Cehennem meleği görmek. sıkıntılardan kurtulmaya ve iyi bir haber alacağına ve bazende günahlardan tövbe etmeye ve dine yönelmeye günahları terk etmeye delalet eder.

İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca