Rüyada “Cebrail as” Görmek

Cebrail as
Rüyada Cebrail (a.s) Görmek tabiri, Cebrail a.s rüyası, şe­ref, izzet, kuvvet ve müjdeye işarettir. Rüyada Cebrail a.s görmek ile alakalı tabirler ve yorumlar.

RUYADA CEBRÂIL (a.s.): Bir kimse rüyâda Cebrail (a.s.)’nin iyi, güzel ve güler yüzle nasihat ettiğini veya müjdeli bir söz söylediğini görse, şe­ref, izzet, kuvvet ve müjdeye nail olur. Eğer gören bir kimse fakir ve mazlum ise, Allah tarafından bir yardım gelir. Hasta ise şifa bulup iyi­leşir. Korkuyorsa, korktuğu şeyden kurtulur.

İslami Tabiri: Eğer hacca gitmemiş ise kendisine hacca gitmek nasip olur. Rüyada Cebrail (a.s.)’ı görmek, rüyâyı gören kaç yaşında olursa olsun mutlaka şehit olarak ölür.

Diyanet Yorumu: Bir kimse Cebrail (a.s.)’ı üzüntülü bir vaziyette görse, o kimseye korku ve azap isabet eder. Rüyada Cebrail a.s Sesini Duymak, hayra erişmeye ve herkes tarafından sevilmeye,  Rüyada Cebrail a.s Konuşmak, yüksek mertebelere ulaşmaya ve rüyada Cebrail Aleyhisselamı görmek izzet ve kereme sıkıntılar kurtulmaya delalet eder.

İmamı Nablusi (r.a) diyor ki: Cebrail (a.s.)’dan yiyecek bir şey almak, rüyâyı gören bir kimsenin cennetlik olacağına delalet eder. Rüyada Cebrail (a.s.)’ı görmek, dini ilimleri, tıp, fen, astronomi ve diğer daha başka ilimleri bileceğine işarettir.

Cebrail (a.s) Güzel Görmek

Rüyada Cebrail as güzel ve güler yüzlü görmek, şerefe ve izzete ve kuvvetli bir kimseye şan ve şöhrete delalet eder. Bazı tabircilere göre bu kimseye hayırlı bir müjde erişir.

Cebrail (a.s) Üzüntülü Görmek

Rüyada Cebrail as üzüntülü görmek, korku ve endişe duyacağı bir duruma delalettir. Rüyada Cebrail as üzüntülü gören kimse bir gazaba da uğrayabilir.

Cebrail (a.s) Müjdeli Haber getirmesi

Rüyada Cebrail as rüya sahibine güzel ve müjdeli bir haber getirmesi, rüya sahibinin izzet ve şerefinin artmasına ve şehitlik makamına nail olmaya ve herkes tarafından sevilen biri olacağına tabir olunur.

Cebrail (a.s) İle konuşmak

Rüyada Cebrail as konuşmak güzel bir sohbet ettiğini görmek, zenginliğe, mal, mülk, şeref ve izzete delalet eder. Rüyada Cebrail as konuşmak, hayra ulaşmaya ve berekete kavuşmaya işarettir.

Cebrail (a.s) Selam Verdiğini görmek

Rüyada Cebrail as görmek, hayra ve berekete delalet eder. Rüyada Cebrail as selam verdiğini ve kendisininde selam verdiğini görmek, şehitlik makamına ulaşmaya, sağlık ve şifa bulacağına ve insanlar arasında müstağni kılınacak bir nimetin kendisine ulaşacağına delalet eder.

İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

 1. Fatma dedi ki:

  Rüyamda cebrail a.s. cok parlak kuyruklu yıldız olarak gördüm cebrail a.s. mın olduğunu söylediler bu rüyamın manası nedir?

  1. Rüya Yorumu dedi ki:

   Rüyada Cebrail a.s Görmek, güzellik ve ışık ile olduğunu görmek, umut ettiğiniz şeylerin kolayca gerçekleşmesine, namaza ve dine yönelmeye ve muradınızın hasılı na işaret eder.

 2. sevval dedi ki:

  rüyamda cebrail a.s ile konuştum ama şimdi nasıl olduğunu hiç hatırlamıyorum ama konuştuklarım aklımda peygamberimizin yanına gidiyormuş bendende selam gönderdim babam hayatta ama rüyamda ölüymüş babamı sordum onun durumunun çok kötü olduğunu söyledi bu rüyamın yorumunu söylermisiniz ?

 3. Yusuf dedi ki:

  Rüyamda, Peygamber efendimiz ile Cebrail A.S. konuşmasına şahit oldum. Peygamber efendimiz bir sıkıntıdaydı ve Cebrail A.S.’ın sureti gökyüzünde belirerek Peygamber efendimizi içinde bulunduğu sıkıntıdan kurtulacağı yönünde müjdeliyordu. Ben tam Peygamber efendimizin yanındaydım ama yüzünü göremedim. Ama gökyüzündeki Cebrail A.S.’ın yüzünü net gördüm. Çok merak ediyorum rüyamın manası nedir? Teşekkürler.

Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca