Rüyada “Çarşı Pazar” Görmek

Çarşı Pazar
Rüyada Çarşı ve pazar yeri görmek, hac, cihat, fayda, fitne, imtihan ve iş sahaları demektir. Rüyada Çarşı pazar gezmek ve alışveriş yapmak ne demektir.

RÜYADA ÇARŞI VE PAZAR: Çarşı ve pazar yeri görmek, hac, cihat, savaş, fayda, alçalma, küçük düşürülme, fitne, imtihan, gelir, iş sahaları, bolluk ve darlık ve bunların oluşmasındaki faktörler ile yorumlanır.

İslami Tabirleri: Rüyada çarşı ve pazar görmek, savaş ve cihat ile tabir edilir, savaşta bir tarafın kazanıp diğer tarafın zarar etmesi şeklinde yorumlanır.

Diyanet Tabirleri: Çarşıyı mamur ve halk ile dolu ve her aranılan bulunur bir halde gören kimse, malını satar ve çok kazanır. Çarşıyı ıssız, iş yerlerini kapalı görmek, darlığa, ticarette zarar ve hasara işarettir. Çarşıda birçok kadın görmek, o çarşıda ticari ahlaksızlığın çokluğuna, bir rivayete göre ticaretin çok olmasına işarettir.

İmamı Nablusi (r.a) diyor ki: Bir çarşıda alışveriş ile meşgul olduğunu gören kimse, Rüyada Çarşı Pazar Görmek şöyle yorumlanır. Allah yolunda Cihad eder, veya bir sâlih amel işler. Allâhü Teâlâ Hazretleri karşılığını hemen verir ve sevap ihsan buyurup azaptan kurtarır. Çarşıda bir işi elinden kaçırdığını gören kimse, haccı kaçırır fakat emeli hayır dadır.

Rüyada Pazardan Alışveriş Yapmak

Rüyada satmak almaktan daha iyidir, rüyada alışveriş yaptığını görmek o sene darlık ve sıkıntı çekmeye tabir edilir.

Rüyada Çarşıdan Alışveriş yapmak

Çarşıdan alışveriş yapmak iyilik, maddi menfaat ve huzurlu ve mutlu bir hayattır. Rüyada çarşı alışverişi yaparken görmek bir mühlet maddi sıkıntı çekmeye de yorumlanır.

Rüyada Kuyumcular Çarşısı Görmek

Kuyumcular çarşısı bolluk, ziynet, evlenme ve evlada, sonradan uydurulan uydurma şeylere meraklı kimselerin özellikle yıldızlar-burçlar-fal meraklısı ve fikirsiz kadınların toplanma yeridir ve oraya girmek ise, günah kazanmaktır, mücevherat çarşısı zikir ve ilim öğrenme meclisine

Rüyada Çarşı Pazarda Dolaşmak

İmamı Nablûsi Rahmetullah buyuruyor: Çarşıda elinden bir kârı ka­çırdığını veya bir malda zarar ettiğini gören kimse, eğer mücahitse düşmandan firar ederek şehâdet rütbesini elinden kaçırır. Eğer hacca gitmekte ise, vaktinde yetişemez veya şeriata muhalif bir hareketle haccını bozar. Eğer ilme talip ise, gayretle çalışmasına rağmen tahsile nâil olamaz.

Rüyada Çarşı Pazar Gezmek

Ebû Sâid’ül-Vaaz (r.a.) demiştir ki: Rüyâda çarşı görmek, Dün­yaya işarettir. Onda iyi ve kötü görül Ecek her bir hâl rüyâ sâhibinin Dünyasına nisbet edilir. Bir çarşıya bir şey getirip satmak istediği hâl­de satamadığını görmek, bir rivâyete göre rezil olmaya, diğer bir gö­rüşte hayra işarettir.

Rüyada At Pazarı Görmek

Rüyada At pazarında aynı işi yapan kimseleri görmek atların çok olduğunu görmek, istediği o malın yokluğuna işarettir.

Rüyada Esir Pazarı Görmek

Esir pazarı görmek, hayra, hüzün ve üzüntü ve gam ve yas’a, kazançlı ticarete ihtiyaçları karşılamakta güçlük çekmeye, fakirlikten, ihtiyaçtan ve kederden kurtulmaya, yöneticilerden gelecek rızka işarettir.

Rüyanı Sor 

İslami Kaynaklara göre rüyalarınızın tabirleri öğrenmek için, İslami Rüya Tabirleri sayfasına bakmanız yeterlidir. Rüyada Çarşı ve pazar ile alakalı rüyalarınız varsa onları bizimle paylaşabilirsiniz, sizin adınıza rüyanızı aynı gün yorumlarız.

Rüyada Pazar görmek ile Alakalı Tabirler 

  • At pazarı görmek, iş yeri, arsa, daire ve emlakin değerin artmasına işaret eder.
  • Kumaş çarşısı görmek, giyim ve itibara delalet eder.
  • Deve pazarı görmek, yabancıların orada toplanmasına alamettir.
  • Rüyada araba pazarı görmek, halin şöyle böyle, iyi kötü devamı demektir.
  • Kurban pazarı görmek, bolluk ve berekete, satılan hayvanlar zayıf ise, kıtlık ve darlık demektir.
  • Koyun pazarı görmek, yakın çevresi veya kendi milletinin büyüklerinin toplandığı yere delalet eder.
  • Odun pazarı görmek, fesat ve karnı bozuk, çekemeyen ve bozguncu insanların toplantı yerine işaret eder.
  • Sebze pazarı darlık ve zor geçim sağlamaya, bir görüşe göre güç işlerin kolay olmasına yorumlanır.
  • Balık pazarı helal ve daimi erzak ve faydaya, âile ve akraba ile buluşmaya, deniz seferlerinden haber almak demektir.
  • Yağ ve bal pazarı şehvetin artmasına, hastalıktan şi­fâya; saraçlar çarşısı kara veya deniz yolculuğuna işarettir.
İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca