Rüyada “Çadır” Görmek

Çadır
Rüyada çadır görmek yada bir yere çadır kurulduğunu görmek ve onda oturduğunu gören kimse, eğer layık ve hak ediyorsa kudrete kavuşur.
Rüyanın Tabiri : neye işarettir? , ne demek , manası

Rüyada çadır görmek yada bir yere çadır kurulduğunu veya kendi için çadır kurulduğunu ve onda oturduğunu gören kimse, eğer layık ve hak ediyorsa kudrete kavuşur. Eğer tüccar ise, mal almak veya satmak için yolculuğa gidip kazanır ve servet elde eder. Bunların dışında ise, bu rüya hüzün, üzüntü ve keder ile tabir edilir. Eğer çadır eski ve yırtık ise, zarar ve hüsrandır. Çadırın sahibi belli ise, rüya ona nispet olunur.

Rüyada çadır kurmak

Ebû Sâid’ül-Vaaz (r.a.) demiştir ki: Rüyada çadır kurmak veya rüyada çadır kurulduğunu görmek, devlet başkanı için hüküm ve nüfuzunun artması, tüccar için karlı yolculuk, bir rivayete göre çadır gayet güzel bir geçime tabir edilir. Bir çadırın etrafında ateş olup ancak o çadıra ondan bir zarar gelmediğini gören kimse, günahlarından tövbe eder. İnsanlara, İyilik ile emir eder ve kötülükten sakındırır.

Rüyada beyaz çadır görmek

Câbir’ül Mağribi (r.a.) demiştir ki: Çadır veya otağ yünden veya pamuktan olup rengi beyaz veya yeşil ise, Salih bir devlet başkanının hizmetine girmeye işarettir. Rüyada görülen beyaz ve yeşil çadırlar şehitlerin kabirleri ile de tabir edilir.

Rüyada Çadır Almak

Rüyada çadır aldığını görmek; yolculuğa, veya hanıma ya da eve delalet eder. Rüyada çadır almak yeni bir seyahate ve bu seyahatin huzurlu olacağına ama yinede temkinli olması gerektiğine işaret eder.

Rüyada kurulu çadır görmek

Bir kimse rüyada kurulu çadır görse ve kendi üzerine bir çadır kurulduğunu görse; eğer makam sahibi ise; makamı daha da artar. Ticaretle meşgul bulunuyorsa yolculuğa çıkar; hayır, şerefe ve paraya nail olur.

Rüyada çadırda yaşadığını görmek

Rüyada çadıra girdiği çadırda yaşadığını görmek; Bir çadıra giren kimse veya kendisine mahsus olarak kurulan kimse için mülke delalet eder. Eğer mülk sahibi layık değilse; başkan, lider tarafından izzet itibar ve yüksekliğe nail olur. Çadıra giren kimse veya kendisine mahsus olarak kurulan kimse için mülke delalet eder.

Rüyada kendi çadırının yanında beyaz çadır görmek

Kendi çadırının yanında beyaz bir çadır görse; o kimsenin iyilikle emreden, kötü durumdan sakınmaya ve büyük günahtan tövbe eden bir adam olduğuna delalet eder. Rüyada görülen beyaz ve yeşil çadırlar şehitlerin kabirleridir­ler.

Rüyada çadır toplamak

Bir kimse rüyasında çadır topladığını görmesi; Kendi çadırını dürülüp toplanmış görse, ömrünün bittiğine delalet eder. Bir başka tabire göre de rüya gören makam sahibi değilse ve ticaretle de ilgili değilse; bu rüya gam ve kederle tabir olunur. Eğer çadır yırtık ve eski ise; zarar ve hüsrandır.

Rüyada büyük çadır görmek

Rüyada büyük çadır görmenin manası; Büyük çadır ve kubbelerin tabiri çadırın tabirinden aşağıdır. Rüyada görülen beyaz ve yeşil çadırlar şehit kimseleri de anımsatır. Bir kimse rüyada büyük bir çadıra girmesi halk indinde yüksek mertebeye ermeye delalet eder.

Rüyada siyah çadır görmek

Rüyada siyah renkli bir çadır görmek,  hayatının değişikliklere uğrayacağına bir çok işlere girip çıkacağına, sonunda mutlu bir hayata kavuşacağına işaret etmektedir.

Rüyada rengarenk çadır görmek

Rüyada görülen rengarenk çadırlar kişinin dünyasını temsil etmektedir. Hayatının rengarenk olduğunu ve iyi dostluk ve arkadaşlıklar kurduğuna ve kuracağına delalet eder. Bazı rüya yorumcularına göre de bu rüya karışık bir iş haline anlam verilmeyecek işlere girmeye ve zarara uğramaya da delalet eder.

İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

 1. Talat Cavus dedi ki:

  Merhaba ben dün rüyamda beyaz çadırlar ve yer yer askerler olan bir yerdeydim önümdeki çadır diğerlerinden biraz daha büyük ve orta direğinin üstünde yeşil renkte Arapça yazılı bir bayrak asılıydı dışı beyazdı dışında bir nöbetçi eliyle içeri girmemi işaret etti kibarca bende girdim ortada büyük bir sini ve yemekler vardı (pilav ayran bıldırcın eti ) hepsinden yedim, sonra dışarı çıktım karşıdan takım elbiseli şık giyimli fakat ukala diye tabir edeceğim biri çadıra girdi ama diğer taraftan yerde sürüklenerek dışarı atıldı atılırken üstü başı yırtık çok kötü bir haldeydi bana bu rüyanın tabirini yapabilir misiniz.

  1. Rüya Yorumu dedi ki:

   Rüyanız hayrola Talat bey. Rüyada beyaz çadır görmek refah ve huzura ve esenliğe işarettir. Rüyada beyaz çadır civarında yer yer askerlerin var olduğunu görmek, korkulardan kurtulmaya, düşmanlarından emin olmaya ve bazende korunmaya işarettir.
    
   Orta boyda bir direğin üzerinde yeşil renkte bir bayrak görmek ve üzerinde Arapça yazılarını görmek, selamete ve bazen seferi olarak yolculuk yapmaya, ve dışının beyaz olması akıbetin hayrına işarettir. Rüyada bir nöbetçi bir yere girmesini istemesi bulunduğu sıkıntılardan kurtulacak bir çare ve derman bulmaya işarettir.
    
   Büyük sini ve yemekler görmek ve bunları tatmak büyük bir kazanca malik olmaya, hayırlı işler ile uğraşmaya ve sağlam güvenilir dostluklar kurmaya, çevrenizin genişlemesine yorumlanır. Sevmediğiniz ve garip gördüğünüz birinin çadıra girmesi ve atılması, sözünüzün dinlenmesine ve civarınızda sizi seven ve sayan kişilerin varlığına yorumlanır.

 2. ayse dedi ki:

  ben rüyamda çadirda yasadigimizi gördüm biz yeni bi ev aldik yeni yeni oturuyoruz rüyamda babam o evden tasiniyordu baska yerde oturacaz artik diyorsu ve biz çadira geçiyoduk üzüluyordum diyordum niye çadirda yasayacaz çadirda yer yer yirtiklarda vardi rüya tabirimi yapin lütfen

 3. ozlem dedi ki:

  Rahmetli babama yesile donuk giri gibi buyuk ve orta direyini cok uzun oldugu bir cadir kuruyorduk babam hasta diye cadirin kimsenin gormesini istemiyoduk ve cabucak annem ve kiz kardesim birde babamla hemn kuru verdik

Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca