Rüyada “Büyük Kaya” Görmek

Büyük Kaya
Rüyada Büyük Kaya Görmek tabiri, Büyük Kaya rüyası kalbi katı adamlar ile tabir edilir. Rüyada Büyük Kaya görmek ile alakalı tabirler ve yorumlar.

RUYADA BUYUK KAYA: Halid’ül Isfahânî (r.a.) demiştir ki: Büyük kayalar kalbi katı adamlar ile tabir edilir. Rüyada bir kayayı kırmak için üzerine çıktığını gören kimse, zor bir işe başlar. Eğer kayadan bir şey koparır ise, kopardığı derecede önündeki zorlukları atlatıp başarılı olur.

İslami Tabiri: Rüyada kaya gördüm diyenler için İslami yorumu; Rüyada büyük kaya, bazen iyi bir ganimete ve zorluklardan sonra elde edilecek kazanca dair rivayetler vardır. Rüyada büyük kaya, sert mizaçlı bir kimseyle yüz yüze gelmeye işaret eder.

Diyanet Yorumu: Kirmâni (r.a.) demiştir ki: Rüyada Büyük kaya görmek, kalbi katı kimseye işaret eder. Küçük taşlar halktan bir kişiye, bir rivayete göre de alimlere işarettir.

İmâmı Nablûsi (r.a.) diyor kiEbû Sâid’ül Vaaz (r.a.) demiştir ki: Rüyada büyük kaya görmek, Rüyada görülen Kaya huzur, bolluk ve gelire kavuşmaktır. Mermer görmekse, servet, sermaye, kıymetli bir eşya veya paraya sahip olmakla beraber rahatlıktır, çakmak taşı görmekse, emir ve sözü dinlenir devlet başkanıdır. Siyah taş ve kaya kalbi katı adamdır. Küçük taşlar servet, sermaye, kıymetli bir eşya veya paraya sahip olmakla beraber ilime işarettir.

Rüyada Büyük Kaya Parçası Görmek

Rüya sahibi büyük kaya parçası görmüşse, önemli ve büyük bir adamın hizmetine girer ve ondan hayırlı bir haber ve­ya maddi, manevi bir destek göreceğine ve maddi, manevi yardım görür.

Rüyada Büyük Kaya Yuvarlamak

Bir kayayı devirmek için çalıştığını gören kimse, vali, kaymakam ve hakim gibi yetkili birisiyle düşmanlık eder. Eğer kayayı devirebilir ise, galip gelir. Bir kayanın üzerinden tekrar tekrar geçtiğini gören kimse, büyük bir kimseden bir iş talebinde bulunup bunda başarılı olur.

Rüyada Büyük Kayaya Oturmak

Bir taşa dayandığını gören kimse, zengin birine güvenir. Rüyada büyük bir kayaya dayanıp oturduğunu gören kimse, rütbe sahibi bir kimseye dayanıp rahat eder.

Büyük Kayadan Bir şey koparmak

Bir şey koparamazsa eline bir şey geçmez. Kayadan bir şey koparırsa ise, o işte zorlukları atlatıp başarılı olur ve felah bulur. Ata biner gibi bir taşa bindiğini gören kimse, bekâr ise, evlenir, bekâr değilse, güç bir işe başlar.

Rüyada Büyük Kaya Oymak

Rüyada bir kayayı oyduğunu gören kimse, zor bir işe başarı sağlar, be­kâr ise,üs eder yükselir. Rüyada Büyük Kaya oymak, zor bir işi başarmaya yorumlanır. Bir kayaya değnek ile vurup yardığını ve oradan su çıktığını gören kimse, eğer fakir ise, zengin olur, eğer zengin ise, malı artar, bir rivayete göre eğer eğitimi yeterliyse, sorumluluk alabilecek bir kimse ise bir memuriyete girer ve hükmü geçerli olur.

Rüyada Büyük Kaya Kırmak

Diğer bir görüşte kolaylıkla eline rızık girer. Rüyada Büyük kaya kırmak, yarmak zor bir işin üstesinden gelip başarı sağlamaya delalet eder. Boynunda bir taşın asılı olduğunu gören kimse, zarara ve para cezasına uğrar.

Rüyada Kaya Düştüğünü Görmek

Bir büyük kayanın düştüğünü görmek, o bölgede bir kimsenin vefatına, veya fitne ve kavga çıkmasına veya çekirge istilası veya dolu yağması gibi bir afet olacağına işarettir.

Rüyanı Sor 

İslami Kaynaklar ile hazırlanan “Büyük Kaya görmek” ne anlama gelir? Rüyasını detaylı bir şekilde anlattık, sayfamızda size özel tabiri, bulamadıysanız rüyanızı alt kısımda detaylı bir şekilde yazın ve rüyanızı en kısa süre içinde sizin adınıza İslami Rüya Tabirleri ile yorumlayalım.

İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

  1. Nazlı dedi ki:

    Rüyamda uçurumun kenarından aşaya doğru şekilli kayalar vardı çok büyüktü ben kayaya bakmak için dallara tutunarak inmeye çalışıyodum tuttuğu dallar çıkıyordu rüyam bu şekilde yorumlarınız için teşekkür ederim

  2. Ilknur dedi ki:

    Ruyamda bi okyanusta yuzuyorum okyanusun belli yerleri masmavi belli yerleriyse lacivert yuzerkn diyorum ne guzel sakin temiz bi su sonra kayaliklara dogru yuzuyorum yanimda tanimadigim sarisin bu kiz cocugu: baksana arkamizda kocaman dalgalar car diyo hakikaten varoldugunu fark ediyorum ve diyorum ki ayaklarimizi kayaya yaslayip sirtimizi dalgalara vericez o zamn hic bisey Olmaz bize diyorum ve oylede yapiyoruz ve yapmaya basladigimiz andan itibaren degil dalga gelmesi altimizda bulunan su bile bize gelmiyo kuruyo denilebilir.hayirlara ciksin inşallah

1 2
Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca