Rüyada “Büyük Abdest” Görmek

Büyük Abdest
Rüyada Büyük Abdest Görmek tabiri, Büyük abdest Rüyası için alimler ihtilaf etmişlerdir. Rüyada büyük abdest görmek ile alakalı tabirler ve yorumlar.

BUYUK ABDEST BOZMAK: Rüyada pislik görmek, bir çok şekilde tâbir olunur. Tabirciler bunda ihtilaf etmişlerdir. Umumun ittifak ettikleri insan pisliği haram mal, zulümle elde edilen rızık, yol kesmek, fahişe kadına karşı şiddet, hastalık, istirahat, aşağılanmak, gizli bilgilerin keşfi ve açığa çıkması, hainlik ve kalleşlik, ceza, ihtilaf, kötülük, suçlama, üretim ve üreticilerin sıkıntıları, sadaka, üzüntü ve keder, iyilik, maddi menfaat ve yardımlaşma ve evliliğin sona ermesi ile tabir etmişlerdir.

İslami Tabiri:  Büyük abdest bozduğunu gören kimse, üzüntü ve kederden kurtulur, eğer mal sahibi ise, zekatını verir. Kuru dışkı çıkardığını gören kimse, sıhhati için malının bir kısmını harcar. Sulu çıkardığını gören kimse, bütün malını harcar. Elbisesine yaptığını gören kimse, aşırı zor bir iş yapar.

Diyanet Yorumu: İbni Şirin Rahmetullah demiştir ki: Rüyada büyük abdest bozduğunu gören kimsenin elinden ticaret malı, para ve altın gider. Bunu tuvalet gibi bir yerde yaptığını görmek, bağış yapmaya tabir edilip, yorumlanır. Eğer bu işi bir odada yaparsa nakdi ceza verir.

Eğer bir kab içine veya elbisesi üzerine yapar ise, bir kadın yüzünden zorluk, sıkıntı, zahmet ve eziyete uğrar, eğer bir yol üzerine olur ise, malı telef ve ziyan olur. Eğer bir Vadi ve derede olursa devlet yöneticisi veya hâkim yüzünden bir fitne ve iftiraya uğrar, eline yaptığını ve kimsenin bundan haberdar olmadığını görmek, malının eksilmesine işarettir.

İmâmı Nablûsi (r.a.) diyor ki: Rüyâda insan pisliği ticaret malı, para ve altın . Katı dışkı çıkardığını görmek, bedeninin sıhhati için mal bağışlamaya veya para harcamaktır. Rüyada büyük abdest görmek, eğer Sulu ise pislik büyük nafakaya işaret­tir. İnsanların kendisine bakmakta olduğu hâlde büyük abdestini boz­duğunu gören kimse, halk arasında edepsizlik sayılan bir iş yapar veya kötü bir söz söyler.

İstemeden Büyük Abdest Yapmak

Rüyada İstemeden büyük abdestini yaptığını ve bunu alıp üzerinde taşıdığını gören kimse, o kadar altın bulur. Ekmek ile beraber dışkı yediğini gören kimse, sünnete muhalif bir iş yapar, yatağına bü­yük abdestini yaptığını gören kimse, hanımından ayrılır.

Rüyada Hayvan Pisliği Görmek

Bazı rüya tabiri alimlerine göre: İnsandan ve hayvandan her birinin karnından çıkan dışkı ticaret malı, para ve altın ile tabir olunur. Eti yenilir hayvanın gübresi helal, mal, mülk, para, altın gibi kıymetli şeylere, eti yenilmez hayvanın gübresi ise, haram mala tabir edilip, yorumlanır.

Rüyada Tuvalette Büyük abdest yapmak

Büyük abdest bozarken dışkı yerine bir hayvan çıkardığını görmek, evlâdı olmaya tâbir edilip, yorumlanır. Çıkan hayvan erkekse evladı erkek, dişiyse evlâd kız olur. Rüyada büyük abdest bozmak, Pislik ve gübre üzerine oturduğu­nu gören kimse, akrabasından veya mirasdan eline haram mal geçer.

Rüyada Büyük Abdest Bozmak

Bâzı rüyâ tâbiri âlimlerine göre: İnsan pisliği bozulmuş ve kok­muş yiyeceğe, pisliğin çıkması günahdan kurtuluşa, misafirin gitmesi­ne, bir çok kimsenin malına, sakladığı sırrına, bir rivâyete göre yolcu­luğa hazırlanmaya, münakaşaya, ihtiyacın karşılanmasına, gizli hasta­lıktan kurtulmaya, efkâra, vesveselere, emâneti inkâra, erişilmesi zor amaca işarettir.

Eğer kokusu belli olur, elbisesini kirletir, güçlük ve şid­detli sıkıntı ile çıkarsa sıkıntı, üzüntü, gam ve yas’a, aksiliğe, kötü şöh­rete, kendi isteğiyle zahmete girmeye, para cezasına, hâmile kadınlar için hastalığa, esir için kurtulmaya tâbir edilip, yorumlanır. Rüyâda bir kimsenin pisliğini üzerine sürdüğünü gören kimse, o kimsenin dinine girer veya kitabını taşır.

Rüyada Tuvaletini Altına Yapmak

Kirmâni (r.a.) demiştir ki: Büyük abdestini yaparken etrafındaki halkın da kendisine baktığını Rüyâda gören kimse, devletten maddi ceza alır ve rezil olur. İnsan dışkısını topladığını gören kimse, eğer bağ, bahçe ve tarla sâhibi ise, bundan istifade eder, eğer emlâk sâhibi ise, kirâlarını toplar. Eğer fukaradan ise, sadakadan mal temin eder.

Büyük Abdest Yapmak ve Temizlemek

Danyâl (a.s.) buyurmuştur ki: Rüyâda insan dışkısı haram mala tâbir edilip, yorumlanır. Eti yenen hayvanın gübresini Rüyâda gören kimsenin eline ticaretten, ganimetten, haraç, cizye veya sadaka, hibe ve emsalinden helâl mal, eti yenmez hayvanın gübresi ise, zulüm, hırsız­lık ve gasb gibi haramdan mal geçer.

Câbir’ül Mağribi (r.a.) demiştir ki: Rüyâda yüksek bir yerde ol­duğu hâlde üzerine pislik bulaştığını görmek, mal elde etmeye, nefret uyandıran tiksindirici, alçak bir yerde dururken üzerine pislik bulaş­ması hâkimden gelecek zarara tâbir edilip, yorumlanır.

Rüyada Kendi Dışkısını Görmek

Kirmâni (r.a.) demiştir ki: Rüyâda insandan çıkan pislik miktarınca elinden parası gider. Dışkının sulu olması olayın oluş ve yapılış yeri ve şekline göre tâbir edilip, yorumlanır. Eğer çamur gibi ise, say­gın bir zenginin veya hükümetin korkutan ve tasa veren eylemiyle kar­şılaşır. Eğer hava sıcak olursa rüyâ sâhibi hasta olur veya bir suçla it­ham edilir.

Rüyada Kendini Pislik içinde Görmek

İbni Kesir (r.a.) demiştir ki: Pislik içine daldığını gören kimse, üzüntü ve kedere düşer, tuvalete düştüğünü görürse, bir günaha girer alçalır, hor ve hakir olur küçük düşürülür veya ağzından kötü ve ağır bir söz çıkar.

Rüyada Büyük Abdest Yemek

Ebû Sâid’ül-Vaaz (r.a.) demiştir ki: Rüyada insan pisliği toplaya­nın zulümden eline para ve rızık geçer. Rüyada Büyük abdest yemek, Eğer rüyâ sâhibi zulüm yapma­ya gücü yetmeyen birisi ise, haram paradan kendine mal alır. Eğer abdest bozduğu bilinmeyen bir yerse, yâni neresi olduğunu bilmiyor rasgele yapıyorsa, kendi rızası ile haram malı bağışlar ve harcar.

Bundan faydalananlar kendine teşekkür etmezler. Elbisesinin üstüne yaptığını gören kimse, kötü bir iş yapar. Pantolununa yaptığını gören kimse, başkasına darıla­rak onu üzüp mahveder veya hanımı kendisine darılır. Bir yere pisle­yip üzerini toprakla örttüğünü gören kimse, parasını gömer veya kim­senin aklına gelmeyecek çok gizli bir yere saklar.

Kendi üzerine yaptı­ğını gören kimse, bir günaha düşer. Yatağına yaptığını gören kimse, uzun süren bir hastalığa yakalanır veya eşinden ayrılır. İnsan dışkısı ye­diğini gören kimsenin eline haram mal geçer. Bu haram malı almak nefret uyandıran tiksindirici bir durum ise de mala ve paraya olan düş­künlüğü sebebiyle alır ve sonunda pişman olur, veya bir yakınına yü­züne karşı kötü sözler söyler ve sonra pişman olur.

Rüyada Çok Fazla Büyük Abdest yapmak

Bir rivâyete göre sıkıntısı huzura döner. Rüyada büyük abdestini çok fazla yapmak, Eğer rüyâ sâhibi zengin ise, zekâtını verir. Kendisinden pislik çıktığını gören kimseye ya devlet başkanı ve­ya onun makamına vekalet eden para cezası verir veya yolcu ise, yolun­dan geri kalır. Tuvaletde veya başka bir yerde yaptığını gören kimse, ti­caret malı, para ve altın nesi varsa hepsini harcar.

İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

 1. büşra dedi ki:

  Rüyamda erkek arkadaşımla bi odadayiz cok tuvaletim var ve onun önünde büyük apdestimi yapiyorum ama cok büyük ve kalın baya büyük ondan sonra utaniyorum onu bi beze sarıp kenara koyuyorum bunun anlami nedir acaba baya merak ettim doğrusu. .Teşekkürler

  1. Anonim dedi ki:

   Ociktigi yere o büyüklükte yarak gircek ona gore gel bana acayim arkani

 2. Doğan dedi ki:

  Ben işyerinin deposuna büyük abdestimi yapıyorum. Sonra da kürekle temizliyorum. Daha sonra bu işyerini ilk defa gördüğümü anlıyorum.
  Bunun açıklaması ne olabilir.
  Şimdiden teşekkürler.

 3. hadise dedi ki:

  büyük abdedti yemek rüyada nedemek

 4. hadise dedi ki:

  rüyada bok yemek ne demek

 5. özlem dedi ki:

  rüyamda çocuğumun dışkı yaptığı (dibini) gördüm kız çocuğumun teşekkürler.

 6. fatma dedi ki:

  Ruyada erkek arkadasimin altindan çok kuru büyük abdestini alıp tuvalete atıyorum cinsel organinada biraz bulaşmış ve birkaç kişi var yanimizda ben altını temizliyorum su ile çok merak ettim doğrusu

 7. nurdanene dedi ki:

  Ruyanda bir evdyim ‘ve etrafimda insanlarda var bir and a kendimi buyuk aptestimi yaparken goruyorum
  Once panik oluyorum Sonra sanki v yaptigim sey normalmisgibi davraniyorum

 8. Anonim dedi ki:

  Esim hasta kı yafetlerine büyük abdest bozmuş

 9. Ayşe dedi ki:

  Rüyamda kopeklerin saldirdigini ve bir kadinin uc tas su attiktan sonra o kepegin kendi pisligi icinde oldugunu ve yasli bir insana donustugunu gordum anlami nedir ?

 10. Münir dedi ki:

  Koyu sarı renkli iri bir yılanı kısmen görmek

1 2 3
Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca