Rüyada “Burun” Görmek

Burun
Rüyada Burun görmek ile alakalı tabirler burada, detaylı ve ayrıntılı olarak rüyalarınızı yorumlayın. Rüyada burun nasıl tabir edilir? Fazileti nedir, öğrenin.
Rüyanın Tabiri : neye işarettir? , ne demek , manası , anlamı ne demektir?

RUYADA BURUN: Dânyal (a.s.) buyuruyor ki: Rüyada burun makam, murat ve ömür ile tabir olunur. Onda görülen fazla ve eksik, bunlarda yâni makam, amaç ve ömürdeki fazlalığa ve eksikliğe tabir edilip, yorumlanır.

İslami Tabiri: Câbir’ül Mağribi (r.a.) demiştir ki: Rüyada kendisini burunsuz görmek, akrabasının vefatına ve bir rivayete göre akrabasına yakın olmamaya, iki burnu olduğunu görmek, kendi ile âilesi arasında rekabet olacağına, burnunu elinde görmek, çalıştığı işinden eline az bir para geçmesine, ve boşuna çalıştığına yorumlanır.

Diyanet Yorumu: Burun Rüyası hakkında diyanet yorumlarına göre, Burnunu altın veya demirden olduğunu görmek; işlediği bir günah ve kusurdan dolayı kendisine bir belanın geleceğine delâlet eder. Altın ya da gümüş bir burna sahip bir ticaret erbabı için bu durum hürmet, izzet, marifet ve çok kazanç sahibi olacağına delâlet

İmam-ı Nablusi şöyle buyuruyor: Rüyada burun görmenin bir çok tabiri vardır. Bunlardan bazıları, Bir kimse rüyada burnunun siyah ve küçük olduğunu görse; perişan ve kahrola cağına ve birisine nefret edeceğine delâlet eder. Rüyada burun görmek; mal, evlat, baba, kardeş, koca ve arkadaşla yorumlanır.

Burunun Büyüdüğünü Görmek

İsmail El Eşâs (r.a.) diyor ki: Burnunun büyüdüğünü görmek, kadrinin ve rütbesinin büyümesine şeref ve izzetinin yücelmesine, malının çoğalmasına yorumlanıp tabir edilir.

Rüyada Güzel Bir koku koklamak

Güzel bir koku kokladığını görmek, eğer rüya sahibinin hanımı hamile ise, bir erkek evlât getireceğine, kederden kurtulup ferah ve sevince ermeye, eğer kokladığı koku kötü ise, aksine ve zıddına işarettir.

Rüyada Burununda Hızma Görmek

Rüyada hızma takmak, burun hızması nasıl tabir edilir; bir kadının rüyasında hızma görmesi, giyimine kuşağımı na dikkat etmeye, hayatında yenilikler ile renk katmaya, çevresinde tanınmaya ve bazende yeni bir başlangıç yapmaya tabir edilir.

Rüyada Buruna Sinek Kaçması

Burnundan sinek veya ona benzer bir şey çıktığını gören kimsenin bir evladı doğar. Burnuna bir sinek veya emsalinin girdiğini görmek, hayırlı değildir.

Rüyada Burnunda Halka Görmek

Burnunda bir halka olup onu tutup aşağıya doğru çekildiğini görmek, rüya sahibinin tevazu-una veya yöneticilerden bir iyilik ve yardım temin edileceğine tabir edilip, yorumlanır.

Rüyada Nezle Olduğunu görmek

Bazı tabirciler bu rüya iyi değildir demişlerdir. Nezle olduğunu gören kimsenin işleri bağlanır, zorluk, sıkıntı, zahmet ve eziyete düşer. Rüyada nezle olmak, işlerinde durgunluk olur veya bir süre işsiz kalır.

Rüyada Burunun Kanaması

Burnundan kan gelmek iki şeye işarettir: Rüyada burun kanaması, Rüya sahibi burnundan kan geldi der ise, mal kazanmaya, gitti der ise, malın çıkmasına tabir edilip, yorumlanır. (Tâbi­rin güzel, doğru ve yerinde olması için rüyayı nakleder iken sözlere dikkat etmek lazımdır.)

Burnunun Ucunun Yarıldığını görmek

Burnunun ucunun yarıldığını veya kesildiğini görmek, iyi değildir. Nimetinin ve makamının kaybetmesine, elinden servet, sermaye, kıymetli bir eşya veya para ve rızkının çıkmasına işarettir.

Rüyada Burnunu Kesik Görmek

Burnunun kesildiğini görmek, beş şeye işarettir: Kendi veya evladı için sünnet edilmek, değerinin ve rütbesinin düşürülmesi, çabuk ölüm, rezil edecek bir bela, evlâdının veya hanımının vefâtı.

Burnunu Küçük veya Büyük Görmek

Burnunun büyüdüğünü görmek, vazife ve mevki sahipleri için değerlerinin ve derecelerinin artmasına, zenginlerden ise, servetinin artmasına, fukaradan ise, zengin olmaya, özetleyecek olursak; Rüyayı görenin hâl ve şânına göre ha­yır veya şer veya iyilik, ihsan ve yardıma işaret eder.

Burnunu Küçülmüş görmek

Rüyada tam tersine burnunun küçüldüğünü görmek, bunun zıddına, burnunun büyüdüğünü ve sonra küçüldüğünü ve sonra dağıldığını görmek, fakirlik ve hakaret görmeye, eğer hanımı hamile ise, çocuğun düşmesine tabir edilip, yorumlanır.

Burnundan Sümük Atmak

İbni Şirin Rahmetullah demiştir ki: Rüyada Burnundan sümük atmak, Burnunun aktığını gören kimse, değerli bir kimseden hayır, iyilik, ve yardım gö­rür. Rüyada burnunu temizlemek, bir sıkıntıdan kurtulup iyilik üzerine refaha çıkacağına tabir olunur.

Rüyada Burnunu Yere Düşmüş görmek

Rüyada Burnunun yere düştüğünü görmek, ahlaksız ve kötü niyetli bir kızı Dünya’ya gelip bunun yüzünden namusunun leke olacağına, bir düşünce vardır. Bu durum sadece bir ihtimaldir, bununla itibar olunmamak gerek.

Burnundan Bir hayvan çıkması

Rüyada burnundan bir hayvan veya bir kuş çıktığı görmek, sâhip olduğu bir hayvanın yav­rulayacağına, veya elinden gitmiş bir malını tekrar bulacağına yorumlanır.

Rüyada Burnunu Yıkamak

Rüyada burnunu yıkadığını görmek, evinde, çevresinde veya yakınlarından birisinde hanımını aldatan, kandıran veya kışkırtan birisi bulunduğuna, delalet eder.

Rüyada Burun Estetiği görmek

Niye ve düşüncesi iyi olan bir insandan faydalanmaya, onun yardımıyla bazı zorlukların üstesinden gelmeye yorumlanır.

Rüyanı Uzmanına Sor

İslami kaynaklara göre yorumlanan rüyalarınızı, bize gördüğünüz şekilde paylaşırsanız, İslami Rüya Tabirleri ve yorumlarıyla size özel olan rüyalarınızı kişiye özel tabir ederiz. Rüyanızı sayfanın altından isterseniz, sosyal yorum eklentisini kullanarak veya, Rüyanı anlat yorumlansın bölümünü kullanarak rüyanızı yazın uzman rüya yorumcuları, en kısa zaman da rüyanızı yorumlasın.

Rüyada Burun görmek ile alakalı bazı tabirler

 • Burnundan konuştuğunu gören kimsenin nimet ve devleti elinden gider.
 • Burnunu temizlediğini görmek, hayırdır.
 • Burnunda çok kir, sümük veya benzerini görmek, hayırlı değildir.
 • Burnunda ben görmek, gözünün önünde olanı görmeyen kimseye işaret eder.
 • Burnunun kırılması, bir işinde zarar edeceğine veya beklediği bir şeyin olmayacağına,
 • Rüyada Burun estetiği görmek, ummadık bir yeniliğe ve güzel bir hayata delalet eder.
 • Rüyada burun kılı, beklenmedik bir kimsenin yanına gelmesine delalet eder.
İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

 1. dendanino dedi ki:

  Merhabalar. Ruyamda 3-4 yaslarinda bir cocuk goruyordum. basta bu kiz cocugu yuzume cok sirin geldi. ama sonra burnunun buyudugunu ve cirkin bi buruna sahip oldugunu gordum. biraz orselenmis bi burundu.

 2. Kevser dedi ki:

  Burundan çivi çıkması nasıl yorumlanır

 3. gören dedi ki:

  rüyamda burnumun yarisi düsüyor..

Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca