Rüyada “Bulut” Görmek

Bulut
Rüyada Bulut Görmek ile alakalı tabirler, Rüyada bulut gören kimse, yüksek bir itibara, yüce bir makama kavuşur. Havada Bulutları görmek nasıl tabir edilir?
Rüyanın Tabiri : neye işarettir? , ne demek , manası , anlamı ne demektir?

RUYADA BULUT: Başının üstünde bir bulut parçası gören kimse, yüksek bir itibar, yüce bir makam sahibi ve sözü dinlenen bir kimse olur. Üstün’den bir bulut geçtiğini gören kimse, sözünde duran ve güvenilir bir kimseye dost olarak ondan iyilik ve yardımlaşma görür.

İslami Tabiri: Câferi Sâdık (r.a.) demiştir ki: Bulut görmek, dokuz şekilde tâ­bir olunur: Hikmet, başkanlık, mülk, rahmet, iffet, azap, kıtlık, bela ve fitne. Rüyada bulut görmek; insanların hayat ve kurtuluşu olan İslamiyetle tabir olunur. Bulut; insanlığın hayatı kendisiyle devam eden su ve yağmuru taşıdığından dolayı Cenab-ı Hakk’ın rahmetine sebeptir.

Diyanet Yorumu: Rüyada Bulut görmek ile alakalı Câferi Sâdık (r.a.) demiştir ki: Bazen bulut, kendinde var olan lütuf ve hikmetten dolayı ilim, dostluk ve hikmete delâlet etmektedir. Bazen da rüzgarla su üzerinde giden gemilere, bazen hamile kadınlara veya yağmura işaret eder.

İmam-ı Nablusi şöyle buyuruyor: Rüyada beyaz bulut görmek; iyi amel ile yorumlanır. Yeryüzünden göğe doğru yükseldiği görülen bulut, yolculuğa delâlet eder. Yolculukta bulunan kimse hakkında onun yolculuğundan dönmesine ve gizli şeylerin açığa çıkmasına işaret eder.

Rüyada Kara Bulut Görmek

İsmail bin ElEşas (r.a.) demiştir ki: Rüyada Kara bulut görmek, gördüğünüz Korkunç siyah bulut şiddet ve geçim sıkıntısı, fakirliktir. Yağmur bulutu bereket, hayır ve uyuzluktur. Buluttan bir kısmını aldığını görmek, servet, sermâye, kıymetli bir eşya veya paraya sahip olmakla beraber mülkünün artmasına tabir edilip, yorumlanır.

Bulutların Sağa Sola gittiğini görmek

Ibni Şirin (r.a.) demiştir ki: Havada bulutları sağa sola sevk ettiğini gören kimse, alimlerle sohbet eder. Bu rüyayı gören kimse, devlet başkanı veya onun bakanı ise, elçi göndermeye ve etrafındaki memleketlere hayır götürmeye yorumlanır.

Rüyada Siyah ve Korkunç Bulut Görmek

Siyah ve korkunç bulut görmek, o bölge halkına gelecek olan Allâhü Teâlâ’nın gazabına işarettir. Rüyada Karanlık bulut üzüntü, ızdıraba. Siyah bulut çok soğuğa ya da üzüntüye delâlet eder.

Rüyada Bulut Yemek

Câferi Sâdık (r.a.) demiştir ki:  Bulutu yediğini gören kimse; bir adamdan helal mal ve hikmetli bir şeyle ondan yararlanır. Eğer rüyayı gören kimse, fesat bir kimse ise, onun için ceza ve azaba tabir edilip, yorumlanır.

Bulut dan Yağmur Yağdığını Görmek

Rüyada Gökyüzünü bulutların kapladığını ve o bulutlardan yağmur yağdığını görmek, o bölge halkının zahmet ve meşakkat çekeceğine tabir edilip, yorumlanır.

Rüyada Evinde Bulut Görmek

Ibni Şirin (r.a.) demiştir ki: Evine bir bulut parçasının girdiğini gören kimse, âlim veya hakim bir kimseyi misafir eder.  Kendisini bulut gölgesinde gören kimse, o sene çok hayır, bereket ve nimet içinde olur. Buluttan elbise dikip giydiğini görmek, ilim ve hikmete, nimet ve refaha erişeceğine yorumlanır.

Rüyada Bulut Toplamak

Kirmâni (r.a.) demiştir ki: Bulutlar önünde olup onları toplayamadığını gören kimse, âlimler ile arkadaş olmakla beraber onlardan faydalanamaz. Evinde bir bulutun yayıldığını görmek, âilesi, evlât ve torunları arasında ilim ve hikmetin, servet, sermaye, kıymetli bir eşya veya paraya sahip olmasına tabir edilip, yorumlanır.

Bulutları topladığını gören kimse; bir adamdan hikmete nail olur. Buluta sahip olduğunu gören kimse; hikmet ve mülke nail olur.

Rüyada Bulut Tutmak

Havada bir bulutu tutup yere getirdiğini gören kimse, âlim olur, büyüklük ve yüksek mertebeye erer. Rüyada Bulut tutmak hakkında Kirmâni (r.a.) demiştir ki: Bulutlar topladığını, yüklendiğini veya onlarla konuştuğunu gören kimse, ilim ve hikmete kavuşur, refah içinde huzurlu ve mutlu bir hayat yaşar, Dünya da ve Ahirette huzuru elde eder.

Rüyada Buluta Binmek

İsmail bin ElEşas (r.a.) demiştir ki: Bulutun üzerine bindiğini görmek, birçok ilimlere vakıf olmaya huzurlu ve mutlu bir hayat yaşamaya yorumlanır. Bulutun kendisini karşıladığını görmek, emniyet, adalet, müjde ve her bir üzüntü ve kederden kurtulmaktır. Rüyada Buluta binmek ve bulutlarında üzerinde olmak veya bindiğini gören kimsenin işi ve talihi açık, ilim ve hikmete derecesi yüksek olur.

Rüyada Bulut Düştüğünü görmek

Bulutun yere düştüğünü görmek, şiddetli yağmur, sel ve zarar olmasına, o bölgeyi düşmanın istilasına tabir edilip, yorumlanır. Bulutun güneşi örttüğünü görmek, devlet başkanı veya memleketi idare etmekle görevli olanların vefatına veya mağlubiyetine işarettir.

Rüyada Bulut Üzerine Ev Yapmak

Bulut üzerine bir ev yaptığını gören kimse; hikmet ve yüksek derece ile helalinden Dünyalığa nail olur. Bulut üzerine bir köşk yapsa; istifade edeceği bir hikmet sebebiyle günahlardan sakınır, hayırlara ve Cennet’te köşklere nail olur.

Rüyada Elinde Bulut Görmek

Elinde yağmur yağan bulut olduğunu görse; yine hikmete nail olur. Dilinden hikmetli söz­ler dökülür. Kendisinin bulut olduğunu görse ve insanlara yağmur yağdırsa; kendisi mala mülke nail olur. İnsanlar da onun malından mülkünden istifade ederler.

Rüyada Bulutların Arasında Uçmak

Rüyada bulutların arasında uçmak, Şan ve şöhrete ve yüksek mertebelere ermeye işaret eder. Rüyada bulutların arasında olmak, hayırlı bir kısmete ve her kes tarafından sevilmeye ve beğenilmeye işaret eder.

Bulutların Üstünde Yürümek

Rüyada Bulut üstünde yürümek, Bir kimse buluta bindiğini ya da bulut üzerinde yürüdüğünü görse; o kimse bütün hikmetleri (ilmin ve faziletin her çeşidini ve bütün üstün hâllerini) anlar.

Rüyada Kırmızı Bulut Görmek

Kırmızı bulut bazen da o beldeye girecek askere ve hilelere işarettir. Bulutun, bir kimse kendisini karşıladığını görse; iyi amele, adalete, her türlü gam ve kederden kurtulup sevinmeye, rahata kavuşmaya işarettir. Eğer riiyâ sahibi bozuk ve kötü bir kimse ise; ona ulaşacak azaba işarettir.

Rüyada Yağmur Bulutu Görmek

Câferi Sâdık (r.a.) demiştir ki:  Bir kimse rüyâda buluta karışsa ve ondan bir şey almasa; o kimse âlim­lerle oturur, onlarla sohbet eder fakat onların ilimlerinden bir şey almaz.  Bulutun yükseldiğini ve üzerine altın yağ­dırdığını görse, o kimse hikmet ehli bir kimseden Dünyaya ait bilgiler öğrenir. Kırmızı bulut işsizliğe.

Rüyanı Sor !

Bulut hakkında gördüğünüz özel ve farklı bir rüyanız varsa bu sayfada rüyanızın yorumunu bulamadıysanız bize rüyanızı alt kısımdan yazın isterseniz facebook, üzerinden yada sitemiz üzerinden rüyanızı sorup danışabilirsiniz, İslami Rüya Tabirleri ile size özel rüya yorumu analizi yaptırabilirsiniz.

İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

 1. Yaşar dedi ki:

  Ruyamda bulutlarin zikir ettigini gordum

 2. Emel dedi ki:

  Rüyamda siyah bulut insan suretli olarak gördüm( erkek yüzü suretiydi yüzü nurlu be güzeldi) ben nereye gitsem o yöne geliyordu manası nedir?

 3. joragül dedi ki:

  ruyamda yanıma 4 çoçuk geliyor diyolarki bir şey gösterces sakın ağlama. bende en küçük çoçugun yanına gidiyorum sarışın ve mavi gözlü onu seviyorum beni elimden tutup dışarı çıkaryor işaret parmagını gök yüzüne uzatar bak diyor. bende baktıgımda tertemiz gökyüzünde kuş şeklinde 3 tane bulut göryorum. ve çok sevinyorum ağlıyorum sevincimden. bunu senın ıçın kocan yaptı dıyor : ordada uyandım ve çok mutluydum uyandıgımda…

 4. YASEMİN dedi ki:

  rüyamda beyaz dantel gibi nakıs gibi güzel beyaz butlar gördüm ve incileri vardı.. aynı zamnda aynı süslerle hazırlanmıs amel defterleri.. kurandan daha kalın süslü kitaplardı ve basında beyaz giyinmiş 2 kadın bekliyordu

 5. filiz aksan dedi ki:

  Ablam ve bikac insan oturuyorlar ,oturduklari yerde kar yok,ben onlardan ayrilip yuruyorum,yurudugum yer ve her taraf beyaz karla kapli,yurumek icin karlar arasinda ince bir yol acilmis,yolun sagi solu boyumu asan karlarla kapli ve yolun sonuda goruluyor,o esnada gokyuzune bakiyorum,hava kapali ama aydinlik ve uc bes beyaz renkte bulut kumesi var;cok buyuk yagmur damlalari (buyuk su damlasi seklinde ) bulutlardan dustu dusecek.sonra uyaniyorum,

 6. serap dedi ki:

  rüyamda bulutlara kardeşimle birlikte bakıyordum birden bir insan yüzü oluştu önce çokça selavat getirdimve kardeşime onun çok büyük bir günah işlediğini rüyasında uyarıldığını gerçekte uyarıldığını ama onun anlamadığını şimdide gökyüzündeki bu kişinin cehemden bir çukurda olduğunu ve onu uyardığını söylüyorum sonra o yüzü yanımda insan olarak görüyorum bu kişi ünlü bir kişi

1 2
Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca