Rüyada “Buğday” Görmek

Buğday
Rüyada Buğday Görmek, Zorlukla kazanılan mala, servete ve şerefli bir kimseye delalet eder. Rüyada buğday satmak, bolluk ve ucuzluğa işaret eder.
Rüyanın Tabiri : neye işarettir? , ne demek , manası , anlamı ne demektir?

RUYADA BUĞDAY: Rüyada buğday görmek; zahmetle elde edilen şerefli, hayırlı bir maldır. Buğday satın aldığını gören kimse; mala, ucuzluğa ve bolluğa ulaşır. O kimsenin çok çocuğu olur. Buğday ektiğini gören Allah Teâlâ’nın razı olduğu bir iş yapar.

İslami Tabiri: Rüyada görülen Buğday, servet, sermeye, kıymetli bir eşya veya paraya sahip olmakla beraber bir rivayete göre altın ile tabir olunur. Rüyada eline buğday geçtiğini gören kimse, altın alır.

Diyanet Yorumu: Buğday yediğini gören kimse, İlahi emirlere tabi olan fazıl bir kimsedir. Kuru veya pişmiş buğday yediğini görmek, iyi değildir. Rüyada buğday görmek, sermaye ve hayırlı işe ve hayırlı bir birikime işarettir. Ağzı, karnı veya derisi buğday dolu olduğunu görmek, ömrünün sonunda olduğuna yorumlanır.

İmam-ı Nablusi şöyle buyuruyor: Câferi Sâdık (r.a.) demiştir ki: Rüyada Buğday görmek veya yemek rüyası üç şeye işa­rettir: Memur için görevinden alınacağına veya sürgüne gönderileceğine, memur dışındakiler için, tanıdığı birisinden veya akrabasından bir zarar geleceğine, rüya sahibi ve eşine de gurbet yolu. Ebû Sâid’ül Vaaz (r.a.) demiştir ki: Buğday gören kimse, evlâd ve yakınlarının çoğalmasıyla beraber zengin olur.

Buğday Tarlası Görmek

Rüyada buğday tarlası görmek, mal ve çoluk çocuğunun artmasına işarettir. Bir yere buğday biriktirdiğini ve sonra bunların bozulduğunu gören kimsenin eli­ne para geçer ise, de bundan iyilik, güzellik ve bir hayır göremez.

Ekin Biçmek

Rüyada Ekin biçmek, Mevsimsiz ekin biçmek; o yerde ölüme delâlet eder. Harap olacağına ve fesat çıkacağına işarettir. Biçilen başaklar sarı ise; ihtiyarların, taze ise gençlerin ölümüne işarettir.

Buğday Taneleri Görmek

Rüyada buğday taneleri görmek, kazanç, bereket, ganimet, makam ve mevkiye yorulur. Rüyada buğday tanesi görmek, evine ve işlerine bol bereket yağacağına delalet eder.

Buğday Biçmek

Rüyada Buğday biçmek, mevsimsiz biçiliyorsa, üzücü bir haber almaya delalet eder. Rüyada buğday toplamak ve biçmek bazı tabircilere göre bereketli bir sene geçirmeye ve borçları ödemeye yorumlanır.

Buğday Ekmek

Rüyada Buğday ekmek, Buğday ekip arpa çıktığını görmek; zahir (dış görünüş) hallerinin hayırlı olacağına. Taze ve yeşil buğday yemek; iyiliğe işarettir. Yeşil başak ucuzluk ve bolluktur. Kuru başak; kuraklık ve kıtlıktır.

Buğday Yemek

İsmail El Eş’âs (r.a.) demiştir ki: Rüyada buğday yemek,Taze buğday yediğini gören kimse, taât, ibadet ve övülecek işlerle uğraşır. Kuru veya kavrulmuş buğday yediğini görmek, ne sürede olursa olsun hayırsız dır. Kuru buğday yemek de hayır yoktur.

Buğday Ambarı Görmek

Rüyada buğday ambarı görmek, bereket ve birikmiş mala veya birikecek peş peşe gelecek mala delalet eder.Harman yerinde buğday yığınını görmek; pa­raya ve ilme işarettir. Başak toplamak; hayıra ulaşmaktır.

Buğday Sapı görmek

Rüyada buğday sapı görmek, malın artmasına farklı ve yeni bir için haber almaya, bazı tabircilere göre buğday sapı kısmetli ve şanslı bir kimse ile beraber olmaya yorumlanır.

Buğday Çuvalı Görmek

Rüyada buğday çuvalı görmek, iyi bir sene içinde olup o sene hayır ile birikim yapacağına ve kazancının artacağına ve istenmeyen kişilerin çevresinden uzaklaşacağına rüyanız tasvir olunur.

Buğday Ekmeği Yemek

Rüyada buğday ekmeği görmek, evde gördüyse evine işte gördüyse iş yerine bereket yağar, Rüyada buğday ekmeyi yemek, şanslı ve akıllı kimse ile tabir edilir, rüya sahibi ayrıca kısa zamanda mal sahibi olur.

Buğdaycı görmek

Buğday satan kimseyi görmek; paraya ve muhterem bir kimseye işarettir. Bir görevli buğday sattığını görse; vazifeden azledilir. Para görmeksizin buğday satmak; dindarlıkla yorumlanır. Buğdaya muhtaç olmak ve tedariki için dolaşmak; hüsrana alamettir.

Buğday Satmak

Rüyada Buğday sattığını görmek, Az bir paraya karşılık, Rüyada buğday satmak ve sattığını gören kimsenin rüyası hakkında hayırlıdır. Eğer pahalı satar ise, dini yaşamasındaki eksikliğe tabir edilip, yorumlanır. Gerek bedeliyle gerek bağış yoluyla buğday dağıttığını gören kimse, insanların geneline faydalı olacak iş görür.

İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

 1. Selin dedi ki:

  S.a rüyamda sağ göğsümde bugdaylar çıktığını görüyorum kopariyorum tekrar çıkıyor ne anlama geliyor acaba beni etkiledi bu rüya kendimce yorumlayamadim

 2. TARIK dedi ki:

  Rüyamda ölmüş olan babamı buğday ambarında satış yaparken çok var bitmez diye konuşurken gördüm.

 3. gulcan dedi ki:

  Ruyamda bacaklarimda buğday yeserdiyini gordum cevabi nedir boluk ve bereket diye biliyorum ben

  1. Mecnun dedi ki:

   Çok değişik bi rüya alla hayırlara vesile etsin

 4. vıdat dedi ki:

  komşu ülkede çok buğday görmek biçilip görmek

 5. Anonim dedi ki:

  Saçma???

 6. Eylül dedi ki:

  Rüyamda iki farklı dişlerimin arasında birer buğday çıkıyordu alıyordum sonra birer tane daha çıkıyordu lavaboda suyu açıp buğdayları suya bırakıyordum birtanesi kararmıştı biraz onu lavaboda ne tekrar alıyordum inceliyordum…
  Çok aklımda kaldı

1 2
Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca