Rüyada “Boyun ve Ense” Görmek

Boyun ve Ense
Rüyada Boyun görmek ile alakalı tabirler, Rüyada boyun ve ense ağrısı görmek, Rüyada boynunun uzun veya kısa olduğunu görmek ne anlama gelir?

RÜYADA BOYUN VE ENSE: Boyun ve ense Rüyada borç ve emanet mahallidir. Bir kimsenin boynunda veya ensesinde bedenin diğer bölümlerine nispeten çok fazlalık görmesi, emanete ve borcunu ödemekte kuvvet ve sürate, boyun ve ensenin bedenin diğer bölümlerine nispeten zayıf olduğunu görmek, de emaneti iade ve borcu edada gaflet ve ihmal edeceğine işarettir.

İslami Tabiri: İbni Şirin Rahmetullah demiştir ki: Rüyada boyun ve ense görmek, insanın Sadık dostu, emin ortağı veya ücretli işçi, hizmetçi ve yardımcıları ile tabir olunur. Bunlara ait görülen Rüyadaki haller ve değişimler bu üç şeyin üzerine yorumlanır.

Diyanet Yorumu: Rüyada görülen Boyun ve ense emaneti taşıma yeridir. Boynunun kalın olduğunu gören kimse, üzerine aldığı emaneti koruma konusundaki bütün zorlukları atlatıp başarı ile korur. Ensesini ince gören kimse, aldığı emanetin şartlarını yerine getirmekte aciz kalır.

İmam-ı Nablusi şöyle buyuruyor: Câferi Sâdık (r.a.) şöyle buyurmuştur: Rüyada görülen Boynunun uzun olması dört türlü tabir edilir: Rüyada boyun görmek, İşin neticesi, adalet, Allâhü Tealâ’nın sevgili kulu olması, ezan.

Câferi Sâdık (r.a.) şöyle buyurmuştur: Boynunun güzel olduğunu gören kimse, amellerinde adaletli davranır, faydalı işlerinde tedbiri elinden bırakmaz.

Boynunun Kısa veya Uzun olması

Bir kimse Rüyada boynunun omuzları arasında gömülmüş gibi kısa olduğunu görse işlerinin güzelce neti­celenmeyeceğine işarettir. Çünkü, uzun boyun ve kalın ense kuvvete delâlet ettiği gibi kısa boyun da zayıflığa, uyuşukluğa, tembelliğe tabir edilip, yorumlanır.

Rüyada Birinin boğazını sıktığını görmek

Birinin boğazını sıktığını veya diğer birinin kendi boğazını sıktığını görmekte de hayır yoktur, bu rüyâ geçim sıkıntısı, fakirlik, ve çö­zümü zor ve karışık olan işlerin daha da zor olması ile tâbir olunur.

Rüyada Boyun Eğmek

Rüyada boyun eğmek, öfkesine hakim olan ve teslimiyetçi bir kimseye işarettir. Rüyada boynunda Kur’anı iple asılı görmek, faziletli işlere, ahde vefa­ya, hakkı edaya, ilim ve Kur’an öğrenmeye yorumlanıp tâbir edilir.

Rüyada Kadın Boynu Görmek

Rüyâda görülen kadın boynu ve onun güzelliği, boynuna ziynet veya kolye takmaya, küçük çocuğun boynunun güzelliği de oraya ziynet ve mus­ka gibi şeyler asılacağına, boynunda ip veya iplik veya mücevher ve in­ci gibi şeyler asılı görmek, fazilete, ilme ve hakkı edaya işarettir.

Rüyada Boyun Ağrısı görmek

Rüyada Boynunun ağrıdığını görmek, hasta için şifa bulmaya delalettir. Rüyada boyun ağrısı bazende üzülmeye ve bazende seyahate çıkmaya tabir edilir.

Rüyada Boynunda Yazı görmek

Boynunda yazı olduğunu görmek, kendi ile Allâhü Teâlâ arasındaki konularla meşgul olmaya, boynunda zincir görmek, cehennem ehli, bozguncu, fesat ve karnı bo­zuk, çekemeyen birisi olduğuna işarettir.

Rüyada Ensede Bir şey Taşımak

Ensesinde altın ve gümüş gibi bir mâden taşımak Dünyayı taşımaya, demir ve kurşun gibi bir şey taşımak da hile yapmaya ve yasaklanmış şeylere meraklı olmaya, boynuna sarılmış bir yılan görmek, zekâtı vermemeye işarettir. Ense üzerinde yük, eşya, bağ ve düğüm görmek, biriken borçtur.

Boynunda ve Ense Kısmında bir şey taşımak

Boynu ve ensesi üzerinde eşyadan bir şey taşıdığını görmek, borç ile tâbir olunur. Taşıdığı şeyin çokluğu, büyüklüğü, ağır­lığı borcun çokluğuna, büyüklüğüne, ağırlığına, tersi de aksine işaret­tir. Uyanık iken nefret uyandıran tiksindirici olan veya ayıp sayılan bir şeyi ensesinde taşıdığını görmek, iyi ve hayırlı de­ğildir.

Rüyada Boynundan öpmek

Bâzı rüyâ tâbiri âlimlerine göre: Rüyada Boynundan öpülmek, Boyun sorumluluk, şehadet, vasiyet, zekat ve dindir. Boynunun güzel, semiz ve bedenine lâyık olduğunu görmek, halk arasında yasaları uygulayacak bir yüksek görevi almaya, şahit ise, o meselede görevini yapmaya, nezdinde emânet var ise, sâhibine iade­ye, vasiyet boynunda ise, onu edaya, malının zekâtını vermeye, borcu­nu ödemeye yorumlanır.

Rüyada Boyun şişmesi

Rüyada boyun şişmesi, eğer kötü huylu ise, ıslahına, eğer hakkı uygulamakta cesaretli ise, cesaretinin artmasına, ahlâkı bozuk ise, düzelmeye, cimri ise, doyurucu şekilde yardım edenlerden olmaya yorumlanır.

Rüyada Boynunun Kesildiğini Görmek

Boynunun kılıç ile kesildiğini gören kimse, hasta ise, şifa bulur, sıkıntı ve üzüntüsü sona erer, borçlu ise, borcunu öder, haklı veya haksız yere girdiği ceza evinde cezasını çekmekte ise, kurtulur, boynunun zekat toplayan memur tarafından Kılınç ile vurulduğunu gören kimse, vefât eder, çünkü zekatta en çok hak sahibi olanlar, kimsesiz ve yoksul çocuklar meleğe benzer.

Boynunda Çıban ve Yara görmek

Boynunu zayıf, çirkin ve bedenine lâyık ol­mayan bir hâlde görmek, aksine işarettir. Boynunda çıbanlar ve yaralar veya akar kan görmek, bu zikrettiğimiz şeylerde görevini yapamadığı­na ve boynunda borç olduğuna yorumlanır.

Rüyada Boyunun Uzaması

Boynunun uzadığını, ensesinin kalınlaştığını görmek, kuvvetinin art­masına, düşmanı mahvetmeye, bir rivâyete göre çok mal, mülk, para, altın gibi kıymetli şeylere, adâlet ve emniyete işarettir.

Rüyada Boynunda Yara görmek

Boynunda veya ensesinde bir yara görmek, üstünde olan görevde Allah’a hâinlik ve kalleşlik edeceğine, Rüyada boynunda yara görmek, elem ve tasa işaret eder. Ensesinde güzel ve faydalı bir kuş görmek, hayırlı fiiller ve hasenata, eğer gördüğü zararlı bir kuş ise, günah ve kötülüklere tabir edilip, yorumlanır.

Boynunun Vurulduğunu yada kesildiğini görmek

Rü­yâda düşmanın omzunda gittiğini görmek, ayıplanacak bir iş yapmaya, bir rivâyete göre düşmana galip geleceğine, düşmanını kendi boynun­da taşıdığını görmek, onun zahmet ve meşakkatini çekeceğine, arala­rında düşmanlık olmayan bir şahsın boynuna veya sırtına binse onun servet, sermâye, kıymetli bir eşya veya paraya sahip olmakla beraber makamından, ilim ve irfanından, veya nüfuz ve paralarına hissedar ol­masına işarettir.

Boynunda Mushaf Görmek

Boynunda Mushaf görmek, hak­kı ve vermiş olduğu bir sözü veya taahhüdü yerine getirmekte kararlı ve azimli olmaya, ve Kur’an ilmi okumaya yorumlanır.

Rüyada Boyun Görmek ile alakalı bazı tabirler

İmâmı Nablûsi (r.a.) diyor ki: Boynuna dolanmış bir yılan gören kimse, ma­lının zekâtını vermez, imam veya emîrin boynunu kalın görmesi adâ- lete ve düşmanına yenecek kuvvetine, boynunun ağrıyıp acı verdiğini görmek, İnsanî ilişkilerde ve emânetin şartlarını yerine getirmekte kö­tü bir hareketle davranmasına yorumlanır.

Ölünün boynunun güzel ol­ması zikrettiğimiz konulardan biri olduğuna, yolcunun veya gurbette olanın boynunun güzelliği salimen vatanına dönüşüne,  Boynu üzerinde beyaz bir kuş görmek, sâlih âmellere, kuş siyah ise, kötü âmele yorumlanır. İslami Rüya tabirleri ile yorumlanmış rüyada boyun görmek ile alakalı tüm yorumlar bunlardır. Bu rüyaların dışında farklı bir rüya görüp tabirini merak ediyorsanız bize bildirin sizin adnıza rüyanızı yorumlayalım.

İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

 1. Keriman Rüyamda dini bütün olan dayımı gördüm ve onu öpmek istiyorum ama boynunun ağrıdığını söylüyor geri çekiliyorum anlamı nedir dedi ki:

  Rüyamda dini bütün olan dayımı görüyorum.çok aydınlık tertemiz bir şekilde oturuyor.yanına gidip öpmek istiyorum boynum çok ağrıyor diyor bende uzaklaşıyorum ….bunun anlamı nedir {dayım çevresinde ermiş olarak alınır ]teşekkürler….

  1. Rüyanızın yorumu dedi ki:

   Merhaba Keriman, hayırlı bir rüya olmakla beraber gelecek güzel günlerin habercisidir. Rüyada dayı görmek, anne tarafındaki akrabadır sevilen değer gören bir kişi olduğuna tabirdir. Rüyada ermiş görmek, hayırlı kazanç sağlayacak işler yapılmasına ve çekilen sıkıntıların bitmesidir.

 2. sevgi dedi ki:

  ruyamda yengemin beyaz bir yatakta yatigini ve hasta oldugunu gordum yanina yaklasip boynunu ovaladim birde baktim saclari yok yuzustu cevirdim boyynun eledim atesi vardi biraz ovalayinca atesi dusuyordu. sonra abim geldi yanimiza yengemi yanina cekti uyandim… yorumunuz icin simdiden tsk

 3. gamze dedi ki:

  Ruyamda boynumda bıçak yarası gibi cizikler vardi azda olsa kaniyodu anlamı ne olabilir

Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca