Rüyada “Boşanmak” Görmek

Boşanmak
Rüyada Boşanmak ile alakalı tabirler, Rüyada eşini boşadığını görmek, Sevgilisinden ayrıldığını görmek, Rüyada Kocasını veya Karısını boşamak anlamı nedir?

RÜYADA BOŞANMAK: Boşanma rüyasının tabirinde tabirciler bir çok şey zikretmişlerdir. Rüyada boşandığını görmek, zenginliğe ve bir rivayete göre işinden yada sevdiği bir ortamdan ayrılır.

İslami Tabiri: Kirmâni (r.a.) demiştir ki: Rüyada eşini boşamak yedi türlü tabir olunur: Zenginlik ve servet, ortağından ayrılma, görevinden alınma veya sürgüne gönderilme, ticareti bırakma, malının elden gitmesi, istemediği şeyin olması.

Diyanet Yorumu: Ibni Şirin Rahmetullah demiştir ki: Rüyada bir tek eşini boşadığını gören kimse, izzet ve şerefini kaybeder. Eğer rüya sahibinin diğer bir eşi var ise, malında eksiklik olur. Evli olmadığı hâlde karısını boşadığını gören kimsenin eceli yaklaşmıştır.

İmam-ı Nablusi şöyle buyuruyor: Ebû Sâid’ül-Vaaz (r.a.) diyor ki: Eşinden ayrıldığını Rüyâda gö­ren kimse, zengin olur. Rüyada Boşanmak, Bir rivâyete göre bu rüyâ sâhibi lider, başkan, yönetici veya patronundan ayrılır. Diğer bir görüşe göre rüyâ sâhibi memur ise, görevinden alınır veya sürgüne gönderilir.

Rüyada Karısını Boşamak

Rüyada Eşini boşadığını gören kimse, en Sâdık bir dos­tunu şiddetle azarlar veya bir suçla itham eder. Eşini bir talâk ile boşa­dığını görmek, rüyâ sahibi hasta ise, kendisi veya eşi hasta ise, onun şi­fâsına tâbir edilip, yorumlanır. Eğer üç talak ile boşarsa hasta olur.

Rüyada Kocasından Ayrılmak

Rüyada Eşini boşadığını gören kimse, Ahireti arayanlardan ise, Dünya’dan kesilerek Ahiret için meşgul olmaya tabir edilip, yorumlanır. Rüyada kocasını eşini terk eden kadın, sıkıntıya ve dara düşer istemeden bir yeri terkine delalet eder.

Rüyada Boşanmak İstemek

Rüyada Eşini boşamak istediğini görmek, bu rüyayı gören kimse, elindeki işi terk eder ve ona dönmeyi bir daha istemez. Eşini boşadığını ve sonra onu kıskandığını gören kimse, onu tekrar almayı arzu eder. Zira tâbirciye göre kıskanmak hırs ile tabir olunur.

Rüyada Ayrılmak

Rüyada eşinden ve sevdiğinden ayrılmak, Zengin olacağına ve iş değişikliği yapacağına delalet eder. Rüyada Ayrılmak eşini boşamak ile aynı tabir edilir, rüyada eşinden ayrılmak sevdiği birinden ayrılmak veya sevgiliden ayrılmak ile yorumu aynıdır.

İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

  1. nuriye nuran dedi ki:

    eşim rüamda başka kadınla ilişki aşıyordu kadın hamileydi benden arılmak istiordu

  2. fatma dedi ki:

    hayatla ilgili seyler ogrenmek istiyorum

Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca