Rüyada “Boncuk” Görmek

Boncuk
Rüyada Boncuk görmek ile alakalı tabirler, Rüyada Boncuk toplamak, Rüyada boncuk dizmek ve boncuk işlemek ne anlama gelir, Rüyanızın yorumu.
Rüyanın Tabiri : neye işarettir? , ne demek , manası , anlamı ne demektir?

RUYADA BONCUK: Cabir’ül Mağribi (R.a.) demiştir ki: Rüyada bir boncuk bulduğunu veya satın aldığını gören kimse, faydalanmak için sekreter veya hizmetçi adı altında kendisine bir yardımcı alır. Eğer boncuk beyaz ve yeşil ise, sâlih ve dinine bağlı olur.

İslami Tabiri: Câferi Sâdık (R.a.) buyurmuştur ki: Rüyada çok sayıda boncuk görmek, dört çeşite işarettir. Aslı bozuk hanım, ahlâksız işçi, hizmetçi ve eleman, ehemmiyetsiz ve kalıcı olmayan mal, edepli, terbiyeli ve mesleğinde mahir evlat.

Diyanet Yorumu: Rüyada görülen boncukların çok veya az olması, iyi ve kötü her hali bunlara nispet edilerek rüya sahibinin hal ve şânı ile rüyanın şekli ve tarzı nazarı dikkate alınarak tabir edilir.

İmam-ı Nablusi şöyle buyuruyor: Rüyada bir boncuk bulduğunu gören kimse, az bir para, sermaye, kıymetli bir eşya veya paraya sahip olmakla beraber yiyecek, içecek ve bereketli rızıklara kavuşur, Rüyada boncuk görmek, Rüya sahibi istek ve hayallerini elde eder, veya ticaret maksadıyla yapacağı bir yolculuktan eline para geçer.

Rüyada Boncuk Toplamak

Rüyada boncuk topladığını görmek, zahmetli ve eziyetli bir işin ardından emeğinin ve zahmetinin karşılığını almaya, eziyet ve sıkıntı veren şeylerden emin olmaya tabir edilir. Rüyada boncuk toplamak, kimileri için çalışkan bir kadına işaret eder.

Rüyada Boncuk Dizmek

Rüyada boncuk dizdiğini görmek, Rüya sahibinin aklından ve kalbinden geçenler ile tabir edilir. Rüyada Boncuk dizmek gelecekte umut ettiği şeylere kolaylıkla erişmeye ve sabrının sonunda selamete kavuşmaya delalet eder.

Rüyada Boncuk Takmak

Rüyada boncuk takmak hayata bağlılığa ve neşeli sevinçli kimseye işaret eder. Rüyada boncuk takmak kimileri için, bakımlı ve süslü alımlı bir kadına ve bekar kadın için evliliğe ve kısmete tabir edilir.

Rüyada Nazar Boncuğu Görmek

Rüyada nazar boncuğu görmek, şansa, kısmete, düşmanlarını bilmeye ve onlardan emin olamaya ve bazende korkularından kurtulmaya delalet eder. Rüyada Nazar boncuğu görmek, erkek için çok çalışmaya, kadın içinse çevresi tarafından sevilmeye işarettir.

Rüyada Boncuk Kolye Görmek

Rüyada boncuk kolye gören kimse, bir ziyarete yada bir topluluğa katılır ve bazen de, Rüyada boncuk kolye görmek, şanslı ve uğurlu eli gönlü bol bir erkek ile tabir edilir. Rüyada boncuk kolye aldığını görmek, hediye edilmesi, zengin bir erkek ile münasebetinin olmasına tabir edilir. Erkek için de giyimine kumaşına dikkat eden iyi giyimli bir bayana işaret eder.

Rüyada Boncuk Takı Görmek

Rüyada Boncuk Takı Görmek, boncuk bir takı takan, iyi bir evlilik yapar, rüyada boncuk bir takı görmek erkek için yeni bir iş ile tabir edilir. Kadın içinse hayırlı bir geçime ve bazende seyahate çıkmaya işaret eder.

Rüyada Boncuk Dökülmesi

Rüyada boncuk dökülmesi, çevresindeki insanları şerriyle üzüp azap çektiren bir eşe işarettir. Yılancık boncuğu aldığını gören kimse, öyle bir kadın ile evlenir. Rüyada boncuk dökülmesi, çevresinden uzaklaşmaya yeni dostluklar kurmaya işarettir. Rüyâda yerlere dökülmüş renkli boncuklar görmek, aklının önemsiz şeylerle meşgul olmasına işarettir.

Rüyada Cam Boncuk Görmek

Rüya sahibi için can sıkıcı bir şeyler ile karşılaşmaya ve bazen de beklenmedik bir anda uğrayacağı zarara yorumlanır. Rüyada cam boncuk görmek, işi olmayan için iş bulma, yalnız birisi için kafasına denk birini bulmaya tabir edilir.

Rüyada Boncuk İşlemek

Bâzı rüyâ tâbiri âlimlerine göre: Sâlih bir kimsenin ipliğe dizilmiş boncuk görmesi mal, mülk, servet ve itibar sâhibi olma­sına, fesat ve fasık ise, hüzün ve kedere, Rüyada boncuk işlemek sanatı ve aklıyla insanları cezbeden bir kimseye yorumlanır.

Rüyada Boncuk Yutmak

Rüyâda birtakım boncukları delmekle meşgul olduğunu gören kimse, âdi bir kadınla evlenir. Rüyada Boncuk yutmak bu rüyayı gören kimse, ehemmiyetsiz ve itibar, makam ve mevki sahibi etmeyecek lüzumsuz ilimleri öğrenmekle meşgul olur.

Rüyanı Anlat Senin için Özel Yorumlansın

Rüyada boncuk görmek ile alakalı olası tüm rüya tabirleri burada detaylı bir şekilde yorumlanmıştır. Burada bulamadığınız rüyanızın yorumu için yorum yaparak bizimle rüyanızı paylaşabilirsiniz ve rüyanız size özel bir şekilde, İslami kaynaklara göre, İslami Rüya tabirleri ile yorumlanır.

İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

 1. Kübra dedi ki:

  Merhaba ben rüyamda başkasına ait bir boncuk kolyenin koptuğunu boncuklarının ise siyah olduğunu gördüm.Sonra elime aldığımda boncoklar rengarenk oluverdi ve ben bunları tekrar kolye yapmak için uğraşıyordum.Acaba ne anlama geliyor?

 2. Anonim dedi ki:

  Rüyamda yeşil bocuk görmek ne anlama gelir

 3. Sinem dedi ki:

  Ben rüyamda farklı renklerde kalpli kutular içinde farklı renklerde nazar boncuğu gördüm bir tanesinin rengi yeşildi mavi gördüğümü hatırlamıyorum kalpli kutuların bir tanesini cebime koydum devamını hatırlamıyorum

 4. Sinem dedi ki:

  Ben rüyamda sayıca çok fazla farklı renklerde kalpli kutular içinde farklı renklerde nazar boncuğu gördüm bir tanesinin rengi yeşildi mavi gördüğümü hatırlamıyorum kalpli kutuların bir tanesini cebime koydum devamını hatırlamıyorum

 5. Zeynep dedi ki:

  Hayırlı günler ben rüyamda boncuk tepesi gördüm içinden iplere dizili mavi pembe boncuklar alıp koluma geçirdim ne anlama geliyor

 6. fatma dedi ki:

  Merhaba bugün ruyamda bir kutunun icinde bazıları dizilmis bazılarıda dizilmemis boncuklar gordum aralarinda anahtarlikda vardi bu boncuklar normal siradan değil cok guzel cok hos boncuklardi dizilmis olanlari bileklik kunye tarzindaydi ve ben bunlari eski okul arkadaslarim olan kız topluluguna verdim aralarinda erkeklerde vardi erkeklerden sadece bir kisiye verdim bu verdigim kisi benim onceden asik oldugum kisiydi digerlerine bileklik ve tekli boncuklar verirken bu eski askima anahtarlik verdim. . Yani bu kutunun icindeki olan boncuklari hediyeleri teker teker dagittim . Simdiden tesekkurler Hayirli Gunler. .

 7. yasemin dedi ki:

  Rüyamda ahır gibi bir yerde eşim ateş yanıyor fakat eşim bilgisayarda çalış5ığındanmıdır bilmem bilgisayarda bincuk işliyor,terlemiş sıkılmış benim uzaktan akrabalarımda gelmişler ilkdefa tanışıyor biraz sıkılıyor ama onu takdir ediyor herkes,bense hem telaşlı hem gururlutum

1 2
Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca