Rüyada “Boğazlamak” Görmek

Boğazlamak
Rüyada Boğazlamak ile alakalı benzer tabirler, Rüyada birini boğazladığını görmek, o kimseye haksızlık etmektir. Rüyada boğazlamak nasıl tabir edilir?

RUYADA BOĞAZLAMAK: Rüyada bir kimseyi boğazladığını görmek, o kimseye haksızlık etmektir. Akrabasından birini boğazladığını fakat kan akmadığını görmek, aralarındaki akrabalık bağlarının kesilmesine yorumlanır.

İslami Tabiri: Boğazlanmış bir adam veya bir topluluk görmek, onların dalalet ehli, hevası peşinde ve sonradan uydurulan uydurma şeylere meyilli olduklarına, İslâm dini ve şeriatındaki kurallar, kaideler, haram ve helalleri önemsemediklerine işarettir.

Diyanet Yorumu: Rüyada boğazlamak veya boğazlanmak bazı tabircilere göre hayırlı değildir. Rüyada bir şeyi boğazlamak; ana babaya âsi olmak ve zulüm etmekle tâbir olur.

İmam-ı Nablusi Şöyle buyuruyor: Birisini boğazladığını yahut bir başkasının kendisini boğazladığını görmesi, işlerinin iyi ve tamam olmasına işarettir. Rüyada boğazlamak görmek ile alakalı, Bir kimse rüyada birisini bir başka kimse kesiyor görse; kesilen kesenden hayır ve fayda görür. Eğer kesilen hapis ise; hapisten kurtulur. Korkuyorsa korkmaktan kurtulur. Esir ise; esirlikten kurtulur. Makam sahibi ise; makamında ziyadelik görülür.

Rüyada Boğazlanmak

Eğer kan çıkarsa birbirlerine iyilik etmeye yorumlanır. Kendini boğazladığını gören kimse, eşiy­le haram fiil işler, annesini, babasını veya evlâdını kestiğini ve kan çık­tığını gören kimse, baba ve annesine âsi olur, veya evlâdı kendine isyan eder.

Rüyada Boğazlandığını Görmek

Kendisinin boğazlandığını gören kimse Allah Teâlâ’ya sığınsın. Bir kimsenin rüyada bir toplumu boğazlanmış olarak görmesi; arzuladığı şeyde işlerinin tamamının hayırla neticeleneceğine delâlet eder.

Rüyada Akraba Boğazlamak

Rüyada Akraba Boğazlamak, Bir kimse rüyada baba ve anasını boğazlasa; baba ve anasına âsi olur. Bir kimse rüyada bir kadını boğazlasa; o kimse o kadınla cinsel ilişkide bulunur. Rüyada akraba boğazlamak, o kimsenin hakkına girmeye işarettir.

Çocuğun Boğazlandığını görmek

Bir çocuğun kesilerek kızartıldığını gören kimse, ona haksızlık eder. Eğer çocuk haksızlık edilecek durumda değil ise, âilesini azarlayacağına işarettir. Rüyada çocuk boğazlamak o kimseye haksızlık edeceğine delalet eder. Tanımadığı bir çocuğu boğazlamak bir kimsenin malını yemeye yada hakkına girişmeye işarettir.

Rüyada Birisini Boğazlamak

Rüyada birini boğazlamak, Eğer kan görülmezse birbirlerine iyilikle muamele ederler, bir kadını boğazladığını gören kimse, o kadınla birlikte olur. Rüyada Birini Boğazlamak yada Rüyada bir erkeği boğazlamak kan görülmezse aralarında iyilikle muamele ederler. Bir kimse rüyada bir kadını boğazlasa; o kimse o kadınla cinsel ilişkide bulunur.

Rüyada Hayvan Boğazlamak

Bir dişi hayvanı kesmek yada boğazlamak, bir kadınla ilişkiye girmektir. Bir erkek hayvanı ensesinden boğazladığını gören kimse, livata eder. Bir kadın devlet başkanının kendini boğazladığını görse nikah evlilik ile hükmolunur. Yine rüyada bir dişi hayvan boğazlasa; kadınlardan biri ile cinsel ilişkide bulunur yahut bir kızın kızlığını giderir.

Birbirini Boğazlayan kişiler görmek

Birbirini boğazlayan kişiler görmek,o kimseler arasında zulüm hasıl olmasına işarettir. Rüyada Birbirini boğazlayan kişiler iki şekilde tabir edilir. Boğazlayan kişiler tanıdıksa onların bir biriyle aralarında tartışma doğacağına işarettir. Tanımadık yabancı kimseler ise ummadık yerde aniden öfkelenmeye ve belaya düşmeye işarettir.

Rüyanı Anlat Sana Özel Yorumlansın!

Rüyada boğazlamak ile alakalı geniş kapsamlı rüyalarınızın olası yorumlarını ve en çok görülen rüyalara göre, Rüyada boğazlamak ile benzer yorumları burada paylaştık, daha farklı bir şekilde gördüğünüz bir rüya varsa, bunu bizimle paylaşabilirsiniz, İslami Rüya Tabirleri Sözlüğü olarak görmüş olduğunuz rüyalarınızın yanıtlarını ve manalarını burada bulmanızı sağlayacağız.

İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

  1. Esma dedi ki:

    Rüyada bir kızı suda boğmaya çalıştığımı gördüm ama öldürmüyordum sonra tekrar suyun üstüne çıkarıyordum hayırlısı olsun inşallah

1 2
Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca