Rüyada “Bıyık” Görmek

Bıyık
Rüyada Bıyık görmek ile alakalı tabirler, Rüyada bıyıklı olduğunu veya bıyık bıraktığını yada bıyıklarını kestiğini görmek ne anlama gelir? İslami yorumu.

RUYADA BIYIK: Rüyada bıyığının tıraş olduğunu veya kesilip azaldığını gören kimse, hayra erer, borçlu ise, borcunu öder, bıyığın az ve kesik olması her yönden hayır, fazla olması da hayırlı değildir.

İslami Tabiri: Rüyada Bıyık Görmek, Bıyığın kesik ve eksik olması üç türlü tabir olunur: İbâdet ve sünnete bağlılık, darlık ve kederden kurtulmak ve bekarlar için evliliktir.

Diyanet Yorumu: Rüyada bıyık nasıl tabir edilir? Bâzı rüyâ tâbiri âlimlerine göre: Bıyığın iyi ve kötü olduğuna dair söylenen sözler hep dudağın üstünde olan kısma aittir, yoksa iki taraftaki uçlarla ilgisi yoktur.

İmam-ı Nablusi Şöyle buyuruyor: Rüyada Bıyık görmek ile alakalı geniş açıklamalı tabirler. Rüyada bıyıklı olduğunu görmek, bencil bir kimse olduğunuza ve dolandırılmaya tabir edilir. Rüyada bıyıksız birini bıyıklı olarak görmek güzel ve rahat bir hayat yaşamak için çok çaba ve gayret göstermeye işarettir. Rüyada bıyığı Evli kişinin görmesi istenmeyen bir durumun hasıl olmasına işarettir.

Rüyada Bıyık Uzatmak

Bıyığın uzun olması da dört çeşit tabir edilir: Haram bir içki içmek, zekat vermemek, vaatleri ve emaneti inkar, üzüntü ve kederdir. Rüyada birinin kendisini bıyığından tutup çektiğini görmekte hayır yoktur.

Rüyada Bıyık Kesmek

Rüyada bıyıkları olan birinin bıyık kestiğini görmek, seyahate veya bir ziyarete gitmeye işarettir. Uzun zamandır görmediği bir kimse ile bir araya geleceğine yorumlanır.

Rüyada Bıyıklı olduğunu görmek

Küçük bir çocuğun bıyığı bitmiş olduğunu görmek, gelişip büyümesine delalettir. Bir kadının kendisini bıyıklı olduğunu görmesi bir erkek evlâd getirmesi­ne, eğer hâmile değil ve esasen kısır ise, hiç doğurmayacağına tabir edilip, yorumlanır. Bunu esir olan görse esaretten kurtulur.

Rüyada Bıyıklarını Beyazlamış Görmek

Bıyığının beyaz olduğunu gören kimse, bir işe teşeğer bekâr ise,üs eder ve sonra ondan vazgeçer. Rüyada bıyığı olan birinin bıyıklarının birden beyazladığını görmek, elem ve sıkıntı duyacağı bir habere ve söz söylediği için sorun yaşayacağına tabir olunur.

Rüyada Bıyık Bırakmak

Rüyada bıyıkları olmayan birinin bıyık bıraktığını görmek, neticesi iyi ve hayırlı bir iş ile meşgul olmaya başlayacağına tabir olunur. Rüyada bıyık bırakmak, erkek için söz sahibi olmaya, kadın için sıkıntı ve kasvet ve tembelliğe işarettir.

Rüyada Bıyıklarını Uzamış Görmek

Bıyık uçlarının uzun olması devlet görevlisi için vekar ve heybet olup diğer­leri hakkında iyi değildir.  Rüyada bıyıklarının uzadığını ve uzun bıyıklı olduğunu görmek, laflarını dinlemeyen sözlerine güvenilmeyen kişi ile tabir edilir.

Rüyada Siyah ve iri bıyık görmek

Bıyığın siyah, iri, uçlarının yukarıya doğru kıvrık olması savaş ve kavga için heybet, esnaf ve tüccarlar için kazanç, halk için cihat yapanlara uymaktır.

Rüyada Pala bıyık görmek

Sevilen ve tanınan bir kimse ile tabir edilir. Rüyada pala bıyıklı birini görmek, haset ve fenalık eden ve bu durumlara maruz kalmış kimselere işaret eder.

İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Yorumlar

 1. metehan eravcı dedi ki:

  rüyamda kendimin bıyık bırakmış olarak gördüm ve bıyıklarımın uc kısımları ını düzeltmeye çalışıyordum

  1. Rüya Yorumu dedi ki:

   Rüyada Kendini bıyık bırakmış görmek, izzet ve kerem sahibi olmak demektir. Rüyada bıyıksız olduğu halde bıyık bıraktığını gören kimse işi yoksa iş sahibi olur denilmiştir.

 2. ufuk dedi ki:

  sevipte kavusamadıgım bir bayan var.. onu rüyamda bıyıklı bir sekilde gizliden biraz tebessümle beni izlerken gördüm.. yorumlarsanız sevinirim..

 3. Rüyamda bıyık bıraktığımı gördüm. Rüyada bıyık bırakmak ne anlama gelir? ( Olcay ) dedi ki:

  Merhaba, normal hayatımda bıyık bırakmam zaten bıyıklarımda seyrektir. Rüyamda bıyıklarımın çoğaldığını ve düzgün bir şekilde uzamış olduğunu gördüm.

  1. Rüyanızın yorumu dedi ki:

   Merhaba Olcay, söz sahibi olmaya ve mevkisinin yükselmesine, hayırlı olacak bir iş ile meşgul olarak istediğini elde etmeye yorumlanır.

  2. Anonim dedi ki:

   utsvutdhioo

 4. Nergis dedi ki:

  Ben bekar bir bayanım rüyamda aynaya baktığımda kendimi bıyıklı gördüm ama erkek bıyığı gibi değil fakat üst dudağıma değecek kadar uzundular.Buna çok üzülmedim aldırmam lazım diye düşündüm Sizin yorumunuz nedir ?

 5. Bengü dedi ki:

  Rüyamda ayanaya bakip kendimi serek biyikli gördüm ve amaaan biyiklarim cikmis gördüm ne anlama geliyor

Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca