Rüyada “Bitkisel Yağ” Görmek

Bitkisel Yağ
Rüyada Bitkisel yağ görmek ile alakalı tabirler, Rüyada bitkisel sıvı yağ görmek ne demektir. Detaylı ve kapsamlı rüyanızın yorumunu burada öğrenin.

RUYADA BİTKİSEL YAĞ: Danyâl (a.s.) demiştir ki: Rüyada görülen yağ Dünya nimetleri, bir rivayete göre mirasla tabir edilirler. Belsem pelesenk gibi bitkilerin ağır yağı ilim ve hikmetle tabir edilirler.

İslami Tabiri: Cabir’ül Mağribi (r.a.) demiştir ki: İsraf etmeden bitki yağı yemek ve bitki yağlarıyla yağlanmak ziynet ve sıhhate, israf edildiği ölçüde üzüntü ve kedere tabir edilip, yorumlanır. Rüyada bıyığını ve göğ­sünü yağladığını gören kimse, yalan yere yemin eder.

Diyanet Yorumu: İsmail El Eş’as (r.a.) demiştir ki: Zeytin yağından başka bitki yağlarının tamamı tasaya, zeytin yağı yemek para, altın veya kıymetli bir şey tâbir edilip, yorumlanır. Susam yağı görmek, hayırlı iş ve ka­zanca, badem yağı sert tabiatlı bir adamla yapılacak ticaretten gelecek mal, mülk, para, altın gibi kıymetli şeylere, bir rivâyete göre sıhhat ve ra­hata tâbir edilip, yorumlanır.

İmam-ı Nablusi şöyle buyuruyor: Câferi Sâdık (r.a.) demiştir ki: Rüyada güzel kokulu yağ görmek, beş şekilde tabir edilir. Güzel bir hizmetçi, yaptığı işlerle alınacak övgü ve kazanç, iyi söz, lâtif huy. Kokusu bozuk yağlar üç şekilde tâbir edilir. Ahlâksız hanım, günahkâr adam, çirkin söz.

Rüyada Vücuduna Bitkisel Yağ Sürmek

İbni Şirin (r.a.) demiştir ki: Vücuduna herhangi bir yağın bulaştığını görmek, hastalık ile tâbir edilir. Rüyada Vücuduna Bitkisel yağ sürmek, bazende hasta için şifa bulmaya tabir edilir. İsraf etmeden başını yağlamak sıhhatli bir hayata ve değerli ziynetlere sâhip olmaya tabir edilip, yorumlanır.

Rüyada Bitkisel Yağ Dökmek

Rüyada bitkisel yağ dökmek, hastal için hastalıklardan kurtulmaya ve bazende israfa ve israf edildiği miktarda sıkıntıya rüyanız yorumlanır. Rüyada yağ dökmek bazı tabircilere göre, elinden bir miktar paranın gitmesine tabir edilir.

Rüyada Bitkisel Yağ Almak

Derdi ve sıkıntısı olmayan için bereketli ve kazançlı bir vakte ulaşmaya ve bu dönemde kar ve kazanç sağlayacağına işaret edilir. Rüyada bitkisel yağ almak, sağlıklı ve huzurlu bir yaşama mal ve çoluk çocuğunun artmasına tabir olunur.

Rüyada Bitkisel Yağ Tenekesi Görmek

Rüyada Bitkisel yağ tenekesi görmek birikmiş mal ile tabir edilir. Bazende bu rüya borçlu olan kimse ile yorumlanır. Rüyada bitkisel yağ tenekesi görmek, borçlanmaya borçlarını zamanla ödeyeceğine ve her şeyi kafasına takmaması gerektiğiyle tasvir edilir.

Rüyada Bitkisel Yağ içmek

Rüyada bitkisel yağ içmek, hastalığa ve iç hastalıkları olan bir kimseye delalet eder. Rüyada bitkisel yağ içmek hasta için şifa bulmaya, hasta olmayan için ufak bir rahatsızlık geçireceğine ve işlerinizden geri kalacağınıza rüyanız yorumlanır.

Rüyada Görülen Bitkisel yağlardan bazıları

 

Pelesenk yağı, büyük zenginlerin işlerini yaparak elde edilecek kazanç, yasemin yağı yapılan ticaretten gelecek fayda, menekşe yağı ziraat işleriyle kazanmak, nilüfer ve süsen yağları yöneticilerin verdiği hizmetle halkın kavuşacağı hayırlı işlere yorumlanır.

İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca