Rüyada “Bina” Görmek

Bina
Rüyada Bina görmek ile alakalı tabirler, Rüyada bina temeli, bina inşaatı, Bina yıkılması ve yanması görmek ile alakalı ayrıntılı bina yorumu tabirleri.

RUYADA BİNÂ: Rüyada güzel bir bina görmek; ülfet ve muhabbete, neşeye, rızka, güzel elbiselere, evlenmemiş kızlara ve onlardan olacak çocuklara delâlet eder. Bazen sağlam bina kuvvet ve şiddete, yardım ve müsa­adeye, bazen da uzun ömre delâlet eder. Bazı defa da bina yaptırana işaret eder.

İslami Tabiri: Rüyada Bina görmek, Eğer bina cami ise; Müslümana, kilise ise Hristiyana, medrese ise âlim ve hocaya işarettir. Zaviye ve tekke ise; Allah’tan korkan ve ibadet eden biri olduğuna işarettir. Bir kimse rüyada Allah’a yaklaşmak maksadıyla cami veya benzeri yer yaptırdığını görse; iyilikle insanlara emreder ve kötülükten uzaklaştırır.

Diyanet Yorumu: Rüyada bina inşaatı görmek, Alim ise kitap yazar in­sanlar ondan istifade ederler. Mal sahibi ise malının zekâtını verir. Be­kâr ise evlenir. Rüyada bina görmek, Evli ise iyi bir isimle anılır bir çocuk sahibi olur. Fakir ise zenginleşir. Eğer bunlar olmazsa Allah’ın zikri ile orayı mamur eder.

İmam-ı Nablusi Şöyle buyuruyor: Rüyada bina tabiri, insanların arasını hayırla düzeltir ve Allah’a (c.c.) itaat hususunda insanlara yardımcı olur. Bunların hiçbirisi de olmasa işlediği günaha tövbe eder ya da şehit olarak ölür, yahut yaptırdığı mescit Cennet’te o kimsenin köşkü olur.

Rüyada Bina Dikmek

Kadri kıymeti büyük bir kimse ile tabir edilir. Rüyada büyük ve güzel bir bina diktiğini görmek, izzet ve kerem sahibi kimseye yorulur. Rüyada bina dikmek, şans kısmet ve hayırlı bir iş ve iyi bir nesil ile tabir olunur.

Rüyada Bina devrilmesi 

Rüyada binanın devrilmesi ve devrildiğini görmek, umut ettiği ve ümitlendiği bir şeyin zorlukla olacağına işarettir. Rüyada Bina devrilmesi evli için aile içi sıkıntıya delalet eder. Bekar için ise ailesiyle tartışmaya işarettir.

Rüyada Bina Sallanması Görmek

Rüyada binanın sallandığını görmek, işlerinin zayıflamasına ve bazen can sıkıcı bir durum yaşamasına tabir edilir. Rüyada bina sallanması çevrenizdeki kişilerin dağılmasına da yorumlanır.

Rüyada Bina Temeli Görmek

Rüyada Bina ve inşaat temeli görmek, ilim ve irfan sahibi bir kimse ile yorumlanır. Rüyada bina temeli görmek, işsiz için iş bulmaya nasip ve şansa kısmete ve mal ve çocuklarının artmasına işaret eder.

Rüyada Bina yapmak

Rüyada Bina yapmak, Bir kimse kendisini bir beldede bina yapıyor görse o kimse o beldeden bir hanımla evlenir. Gurbette bir bina yaptığını gö­ren kimse daha önce bilmediği, tanımadığı bir kadınla evlenir. Yahut orada yerleşir ve orada ölür.

Rüyada Bina İnşaatı Görmek

Rüyada Bina inşaatı görmek, şan ve şerefi, itibarı artar, değerli kimselerle oturur kalkar. Evinin belirli miktar güzel olarak genişlemiş olduğunu görmek; Dünyada halinin genişliğine işarettir.

Rüyada Bina Çökmesi

Binayı kaldırıp yok ettiğini görmek, Rüyada Bina çökmesi, yakınlarını, arkadaş ve dostlarını dağıtmaya, malının ve servetinin elinden çıkmasına işarettir. Eski bir binayı yenilediğini görmek; hayatını yenile­meğe delâlet eder.

Rüyada Bina sıvamak çamurlamak

Rüyada Peygamber (s.a.v.) efendimizin kabri şeriflerini çamurladığını gören kimse malı ile hacca gider. Kendi evini çamurladığını, çamurun da yaş olduğunu gören kimse iyi bir in­sandır. Rüyada çamur yediğini gören kimse yediği kadar para yer.

İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca