Rüyada “Bilezik” Görmek

Bilezik
Rüyada bilezik görmek, beş türlü tabir edilir. Yöneticilik, hikmet, hile, keder, evlat ve kardeş ile yorumlanır. Rüyada gümüş ve altın bilezik görmek ne demek?

RUYADA BİLEZİK: Rüyada bilezik görmek, kadın için evlilik, erkek için üzüntü diye yorumlanır. Rüyada altın bilezik bekar bir bayan için evlilik, evli kadın için birikim yapmaya yorumlanır.

İslami Tabiri: Ebû Sâid’ül-Vaaz (r.a.) demiştir ki: Rüyada kollarında altın bilezik görmek, miras almaya, bir rivayete göre de dinine bağlı olan rüya sahibinin itaatkârlığına ve çok hayır ameline tabir edilip, yorumlanır.

Diyanet Yorumu: Câbir’ül Mağribi (r.a.) demiştir ki: Kollarında gümüş bilezikler gören kimse, zahmet ve meşakkatle yiyecek, içecek ve bereketli rızıklara erer. Rüyada altın bilezik görmek, miras almaya ve bekar için evlenmeye tabir edilir.

İmam-ı Nablusi Şöyle buyuruyor: Halid’ül İsfahani (r.a.) demiştir ki: Kollarında bir çift gümüş bilezik gören kimse, sıkıntıya ve darlığa düşer. Lakin bu sıkıntı ve darlık altın bilezik görmekten hafiftir. Rüyada Bilezik görmek, Burma bilezik düz bilezikten daha hayır sızdır. İçi boş olan bilezik, dolu olandan iyidir.

Rüyada Bilezik Kaybetmek

Rüyada bilezik kaybeden, bir miktar harcama yapar, bazende boş yere harcama yapmaya tabir edilir. Rüyada bileziklerini kaybettiğini görmek, sıkıntıya düşmeye dünyalık nimetlere kazançlara karışı korku ve endişe düşmeye ve bazende birikim yapması gerektiğine yorumlanır.

Rüyada Altın Bilezik Görmek

Rüyada Bileği Dirseğine kadar Bilezik dolu görmek, kadın için mala ve birikime tabir edilir. Rüyada altın bilezik görmek, kollarını bilezikle dolu görmek, kadın için hayırlı bir geçime ve eşine bağlı olmaya işarettir.

Rüyada Bilezik Almak

Kirmâni (r.a.) demiştir ki: Rüyâda devlet başkanından bir bilezik aldığını gören kimse, veya kardeşi bir evlâda kavuşur, iki altın bileziği olduğunu gören kimse, sıkıntı ve darlığa düşer. Rüyada altın bilezik almak, borçlu için borçlarından kurtulmaya kazançlı ve gelirli bir işe tabir edilir.

Rüyada Büyük Bilezik Görmek

Bazı tâbirciler demişlerdir ki: Kollarına büyük gelen altın bilezik taktığını gören kimse, kedere düşer. Bir rivayete göre de yalancı adamlarla tabir edilir. Rüyada büyük bilezik takmak, sıkıntılı ve üzüntülü bir döneme girmeyle tabir olunur.

Rüyada Bilezik Görmek Erkek ve Kadın için 

Bâzı rüyâ tâbiri âlimlerine göre: Hangi madenden olursa olsun, bilezik kadın, erkek her bekâr için evlenmeye işarettir. Erkek için bilezik görmek, evlilik, kısmet, tüccar için hayırlı ticaret kazançlı işlere delalet eder. Çalışan için rüyada bilezik görmek, işlerinde uzun süre çalışmaya devam etmeye tabir edilir.

Rüyada Gümüş Bilezik Görmek

Câbir’ül Mağribi (r.a.) demiştir ki: Kollarında gümüş bilezikler gören kimse, zahmet ve meşakkatle yiyecek, içecek ve bereketli rızıklara erer. Rüyada gümüş bilezik takmak, borçlu için borçlarını ödemeye işarettir. Rüyada gümüş bilezik almak, ufak birikimlere işarettir. Ebû Sâid’ül-Vaaz (r.a.) diyor ki: Rüyâda gümüş bilezik görmek, hizmetçi, yardımcı ve işçilerle veya evlâda yorumlanır.

Rüyada Bilezik Takmak

Rüyada bilezik aldığını ve koluna tek tek taktığını görmek, zamanla büyüyen bir işe yada zengin bir eşe, kazançlı ve bol rızkı bol ve kısmetli bir seneye girmeye işarettir. Rüyada bilezik takmak erkek ve kadın için kısmet ve evlilik ile de tabir olunur.

Rüyada kolunda bilezik görmek

Ebû Sâid’ül Vaaz (r.a.) diyor ki: Bir devlet başkanının kollarında bilezik görmek, onun çok kötü bir emir vererek ona tâbi olan halk arasında kargaşa çıkıp birbirine düşeceklerine işarettir. Rüyada kolunda bilezik görmek, erkek için haksız, yersiz ve kötü emirle anılacağına, kadın için kısmete ve bazen erkek ve kadın içinde evliliğe işarettir.

Rüyada Kolundan bilezik çıkarmak

Rüyada kolundaki bilezikleri bozdurduğunu görmek, elem ve tasaya ve bazen temkinli davranmaya işarettir. Rüyada kolundan bilezik çıkarmak, borç vermeye ve yeni bir işe ve bazende ayrılığa işarettir.

Rüyada Bilezik Kırılması

Ebû Sâid’ül-Vaaz (r.a.) diyor ki Bu bileziklerin çeşitli madenlerden yapıldığını görmek, o madenlerin tabirine göre tabir edilir. Rüyada bilezik kırılması, alacağını ve borcunu alamayıp sıkıntıya düşeceğine ve geç almaya tabir edilir.

İslami Kaynaklara göre Rüyada bilezik görmek ile alakalı tabirleri içeren sayfamızda gördüğünüz rüyanın karşılığını anlamını bulamadıysanız, sayfanın altından rüyanızı bize anlatın sizin adınıza rüyanızı, İslami Rüya tabirleri ile yorumlayalım.

Rüyada Bilezik Görmek ile Alakalı Ayrıntılı tabirler

 • Rüyada Üçlü Burma Bilezik görmek, bekarlar için evliliğe, evliler için ise hayırlı geçime, erkek ve kadın için rahatlığa işarettir.
 • Rüyada Düz Bilezik Görmek, kolay bir geçime ve birikime maişetin genişliğine delalet eder.
 • Rüyada içi boş bilezik görmek, hayır ve bolluk ile tabir edilir.
 • Rüyada tel bilezik görmek, dar geçime ve az az birikim yapıp, para biriktirmekte zorlanmaya işarettir.
 • Rüyada bilezik bozdurmak, ummadığı bir anda harcamayla karşılaşmaya ve paraya ihtiyaç duymaya işarettir.
İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

 1. emel dedi ki:

  Rüyamda çok sevdiğim bayan arkadaşımın kolunda altın bilezikler takılı olarak gördüm ne anlama geliyor bu arada ben evliyim ve ikinci cocugumu bekliyorum

 2. Fatma dedi ki:

  Rüyada annem bna altın bilezik aldı bunun yorumu nedir

 3. Ceren Mimir dedi ki:

  Bu benim annenin rüyası : annem dirseğine kadar altın bilezik görür sonrada bileziklerin bir kaçı kayboluyor bunun tabiri ne lütfen

 4. İsmail degirmenci dedi ki:

  Altın bilezik gördüm

 5. Elif dedi ki:

  Merhaba rüyamda düğünüm olduğunu ve düğünümde iki kolum dolu altin bilezik birçok gerdanlık- kemer takıldığını gördüm taki olarak. Ve bisürü karmaşa yaşandığını rüyayı tam hatırlamıyorum. Tek aklımda kalan kısmı çok altın takılsa takıldığı

 6. Yeter dedi ki:

  Rüyamda bana bilezik aldiriyorum ama o bilezigi göremiyorum bunun yorum u nedir

 7. sultan dedi ki:

  Rüyada bilezik koluma tanımak

1 2
Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca