Rüyada “Beyin” Görmek

Beyin
Rüyada Beyin Görmek ile alakalı tabirler, Baştaki beyin ve kemiklerdeki ilik gizli bir servet ile, yorumlanır. Beyin yemek mala ve şerefe tabir edilir.

RUYADA BEYİN: Danyal (a.s.) buyurmuştur ki: Baştaki beyin ve kemiklerdeki ilik gizli bir servet ile tabir edilip, yorumlanır. İnsan beyin ve iliği ile eti yenen hayvana ait beyin ve ilik helal servet, sermaye, kıymetli bir eşya veya paraya sahip olmakla beraber eti yenilmez hayvanların beyin ve ilikleri haram karışmış olarak temin edilen maldır.

İslami Tabiri: Câferi Sâdık (r.a.) buyurmuştur ki: Beyin ve ilik üç türlü tâbir olunur: Gizli mal, keskin ve kuvvetli akıl, makbul hayır. Rüyada beyin görmek, kalp görmek gibidir.

Diyanet Yorumu: Ibni Şirin Rahmetullah demiştir ki: Beyninin burnundan akıp yere düştüğünü gören kimse, sermayesini kaybeder. Rüyada Beyin görmek eğer Beyninin kötü koktuğunu görmüşse, zekatını vermez. Beyninin güzel koktuğunu ve güzel koku yaydığını gören kimse, zekatını eda eder.

İmam-ı Nablusi şöyle buyuruyor:  Ibni Kesir ile beraber Bâzı rüyâ tâbiri âlimlerine göre: Kafası yarılıp beyninin aktığını gören kimse, zorluk ve sıkıntı içinde toplayıp gizlediği parası­nı akılsızlığı yüzünden kaybeder. Kafası yarılmış ve beynini açılmış görmek, gizli paraların ve servetinin meydana çıkmasına tâbir edilip, yorumlanır.

Rüyada Beyin Yemek

Ölü bir insanın beyninden yediğini gören kimse, onun malından yer. Rüyada Beyin yemek, Eğer beynini yediği ölü tanımadığı biri ise, herhalde iyilik, güzellik ve yardım etmek için delalettir. Bazı tabirciler demişlerdir ki: Beyin rüyası özellikle rüyayı gören kimse, gördüğü beyinden yerse hayırdır.

Rüyada Hayvan Beyni Görmek

Bazı tabirciler demişlerdir ki: Her ne beyni olursa olsun rüyada beyin görmek, para, altın, sermaye veya ticaret mala yorumlanır. Rüyada hayvan beyni görmek ve Hayvan Beyni yemek de istifade etmek ve eline geçmesi ile tabir olunur. İlik de böyledir.

Rüyada Kendi Beynini Görmek

Bir insanın beynini çıkardığını görmek, onun bilhassa ticarete ait sırlarını ifşaya, çıkardığı beyni kendi cebine koymak veya yemek onun malını almaya ve yemeye, kendi beyninden bir kısmını veya tamamını birine verdiğini görmek, biriktirdiği malını infak veya israfa yorumlanır.

Rüyada İnsan Beyni Yemek

Rüyada Yediği beyin pişmiş ise, helal mal,mülk,para,altın gibi kıymetli şeylere, çiğ ise, haram mala yorumlanır. Rüyada İnsan beyni yemek sıkıntı ve bir kimse hakkında bildiği bir konunun özel bir meselenin öğrenilmesine tabir edilir.

Rüyada Beyin Kanaması Görmek

Beyin kanaması görmek, kim olursa olsun aynıdır, sıkıntılı bir zamana girmeye, göz yaşına daralmaya bunalmaya, çaresiz bir kimse ile tabir edilir. Rüyada beyin kanaması görmek, bazende bir hasta ziyaretine birinin hastalanmasına tabir edilir. Rüyada beyin kanaması geçirmek, dertli bir kimsenin yardıma ihtiyacı olan kişiler ile tabir edilir.

Rüyada Beyin Ameliyatı

Rüyada ameliyat olduğunu yada olan birini görmek, hasta kimse için şifa bulmaya tabir edilir. Rüyada beyin tümörü veya beyin kanaması görmek, bundan sebep Rüyada beyin ameliyatı görmek veya olmak, hüzün ve kederden sonra feraha çıkmaya her şeyi kafasına takmaması gerektiğini delalet eder.

Rüyada Beyin Gücünü Kullanmak

Beyin gücünü kullandığını görmek, rüyada zihniyle bir takım hadiselere sebep olduğunu görmek, olmadık şeylere inanıp istemeden bir takım kimseleri üzmeye aslını anlamadan bir kimseye darılıp kırılmaya işarettir. Rüyada beyin gücünü kullanmak bazende kolay yoldan para kazanmaya yorumlanır.

Rüyada Beyin Cerrahı görmek

Tanıdık yada tanımadık rüyada beyin cerrahı görmek, faydalı bir kimseye tahsil hayatında başarılı olmaya, kafasını yormaya masa başında çok çalışmaya iyi bir tatil ve eğlenceye işarettir. İslami Kaynakları esas alarak ve doğru, gerçekçi bir şekilde sunarak rüyalarınızı yorumluyoruz.

İslami Rüya Tabirleri ile rüyalarınızın anlamlarını öğrenebilirsiniz. Bu sayfamızda rüyanızın yorumunu bulamadıysanız, sayfanın en altında rüyanızı anlatın yorumlayalım bölümüne rüyanızı gördüğünüz gibi yazın, İslami Rüya tabirleri ile rüyanızı yorumlayalım.

İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

 1. Mehmet Ali Hedef Rüyamda abimin beyninde tümör olduğunu gördüm fakat bebekmiş o anlamı nedir dedi ki:

  Rüyamda abimin beyninde bi kitle görüyorum ancak o kitlenin bir bebek olduğunu söylüyorlar bana. o kitleye tekrar baktığımda büyümüş olarak görüyorum. beynin içinde bebek nasıl olur diye düşünüyorum rüyamda.
  yorumlarıızı merakla bekliyorum

  1. Rüyanızın yorumu dedi ki:

   Merhaba Mehmet Ali Bey, rüyanız hayırlı ve güzel şeyler olacağına dair size bir ışıktır. Rüyada tümör görmek, çalışma hayatında çok başarılı olacağınızı ve çok iyi kazançlar sağlayacak olmanızdır. Rüyada bebek görmek, müjdeli bir alıp mutlu olacağınızdır.

 2. Esra dedi ki:

  Merhaba. Rüyamda beyin ameliyatı oluyorum ve beynim alınıyor. Çok üzülüyorum şoka uğruyorum ne yapıcam ben şimdi diye aklıma çok önem veririm normalde. Hocamı arayıp haber veriyorum beynim alındındiye ama her şeyi hatırlıyorum derslerimi biliyorum diye de ekliyorum. Allah hayra çıkarsın ama anlamı ne olabilir acaba? Teşekkür ederim

 3. Nehir soylu dedi ki:

  Erkek cocuk olmus.annesi onu bir alere bagliyor kicindeki hersey elinden cikiyor.sonra beynini annesi aliyor.sakliyacakmis. ne yontemler var diyorum icimden.anlami nedir?.

 4. fatih dedi ki:

  2 rüya anlatmak istiyorum 1.si abim beni beyin ameliyatına girerken görmüş ve ameliyat sırasında yanımdaymıs. kendiside tıp okuyor. 2. rüyamda annem benim sınıfta kaldıgımı görmüş. 2rüyada 1-2 gün arayla arka arkaya görüldü. bunların anlamları nedi ?

Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca