Rüyada “Besmele Çekmek” Görmek

Besmele Çekmek
Rüyada Besmele Çekmek ile alakalı tabirler, Rüyada Bismillahirrahmanirrahim Demek, güzel bir yazı ile (Kur’ân-ı Kerîm) yazısıyla yazılmış besmele görmek.

RUYADA BESMELE: Rüyada besmeleyi yâni “Bismilâhirrahmânirrahim” kudsi kelimesini güzel bir yazı ile (Kur’ân-ı Kerîm) yazısıyla yazılmış görmek; ilme, hidayete ve besmelenin bereketi ile rızka delalet eder.

İslami Tabiri: Rüyada Besmele görmek, Başka tabirleri de vardır. Besmele çocuk ve toruna da işaret eder. Harflerinin tekrarından dolayı besmeleyi rüyada görmek; eskiden eli­ne geçiremediği bir şeyi yeniden ele geçireceğine ve evlenmek için gayret gösterip başarıya ulaşacağına delâlet eder.

Diyanet Yorumu: Demir kalemle besmeleyi yazmak; kuvvete, rızka ve işte sebat etmeye delâlet eder. Rüyada besmele görmek veya Normal kalem gibi gümüş ka­lemle besmeleyi yazdığını görmek; eğer kalem düzgün olmayıp eğri büğrü ise; orta halli bir insan olmasına delâlet eder. Eğer kalem düzgün ise yüksek dereceye, ilim ve amele delâlet eder.

İmam-ı Nablusi şöyle buyuruyor: Besmele rüyasında okunmayacak bir şekilde yazdığını görmesi, mezhebinin karışıklığına ve inancının bozukluğuna delalet eder. Besmele rüyada ne ile yazılmışsa onunla tabir olunur. Eğer altınla yazılmışsa rızka, taat ve ibadetle toplanmaya ve inançlarının düzgünlüğüne delâlet eder.

Rüyada Besmele Hakkında Rivayet: Hikâye olunur ki, Hz. Ali’nin (r.a.) oğlu Hz. Hüseyin (r.a.) rüyâsında, gözleri arasında İhlâs sûresinin yazılı olduğunu görmüş. Said İbni Musayyeb’e adam gönde­rerek rüyasının tâbirini istemiş. Rüya anlatılınca Said İbni Musayyeb “Eğer Hz. Hüseyin’in (r.a.) rüyâsı doğru ise yakında vefat eder” bu­yurmuş. Gerçekten Hz. Hüseyin (r.a.) yakında garip bir şekilde şehit olarak vefat etmiş.

Rüyada Besmele Okumak

Rüyada besmele çekmek veya okumak hayırdır. Zira her hayrın başı besmeledir. Rüyada besmele okumak kişinin dünyasının güzelleşmesine, korkularından korunmaya, ins ve cinsin şerrinden korunmaya rüyanız tabir olunur.

Rüyada Besmele Tekrarlamak

Besmele çekmek ve tekrarlamak veya rüyada defalarca besmele tekrar ettiğini görmek, sıkıntıların bir bir kalkmasına tüm müşkül işlerinin halline, zorlukların üstesinden geleceğine ve tüm dilek ve arzuların gerçekleşmesine delalet eder.

Rüyada Besmele Yazısı Görmek

Besmeleyi kağıda yazdığını görmesi miras talebinde bulunacağına işarettir. Yufka deri üzerine yazdığını görmesi miras talebinde bulunacağına işaretidir. Rüyada Besmele Yazısı görmek Kırmızı, sarı ve beyaz bir kumaş üzerine yazdığını görmesi neşe ve sevin­ce ulaşacağına, yeşil bir bez üzerine yazılmış olması, rüyâyı görenin Al­lah (c.c.) indinde şehit olacağına delâlet eder.

Rüyada “Bismillahirrahmanirrahim” Demek

Besmele rüyası her haliyle hayırdır. Rüyada Bismillahirrahmanirrahim demek her işinde hayırla müjdeye, sevince, kazanca ve güvende olmaya, tüccar için bolluğa, işsiz çalışmayan için hayırlı bir iş bulacağına ve sebatkar olmaya yorumlanır.

Rüyada Arapça Besmele Görmek

Rüyada Eski Türkçe yada Osmanlıca veya Arapça Besmele yazısı görmek, her işinde kolaylıklar yaşayacağına, yeni bir ortaklık yada yeni bir işe, bazende bekar için evliliğe ve hayırlı kısmete, şansının açılmasına talihin ve kısmetin bollaşmasına yorumlanır.

Rüyada Arapça Besmele Yazmak

Rüyada güzel bir yazı ile (Kur’ân-ı Kerîm) yazısıyla besmele yazmak; rızka, ilim ve sanata de­lâlet eder. Besmeleyi yazdıktan sonra yok etse veya kuşlardan birinin besmeleyi kapıp kaçtığını görmesi; rızkının tükenip ömrünün bitme­siyle tâbir edilir.

Rüyada Besmele Sesi Duymak

Rüyada Besmele okuyan birinin sesini duymak, hayırlı bir haber almaya, sevineceği bir şekilde yolculuğa ve makam, mevki sahibi kimse ile tabir edilir. Rüyada besmele sesi duymak kısmetsiz kişiler için kısmetinin açılacağına işarettir.

Rüyada Besmele Getirmek

Rüyada besmeleyi zikretmek veya besmele getirmek, din ve imanının kuvvetlenmesine, esenliğe, kurtuluşa kavuşmaya, hayırlı bir yuvaya işarettir. Rüyada Besmele getirmek bazende zor olan işlerin kolaylaşmasına zorlukların üstesinden gelmeye yorumlanır.

Rüyada euzü besmele çekmek

Rüyada besmele çekmek, Rüya sahibinin mahkeme işi varsa çözülmesine hayır ile sonuçlanmasına, Rüyada Euzü besmele çekmek hayır ile tabir edilir. Bazı tabircilere göre, iş ve rızık kısmet ve borçlu olan kişi için borçlarını ödemeye yorumlanır.

Rüyanızı Size Özel Kişisel Rüya Analizi ile yorumlatın

İslami kaynaklara göre Rüyada “Besmele Çekmek” ile alakalı geniş Rüya tabirleri bu sayfamızda yer almıştır. Rüyalar farklılık gösterebilir Sizler de rüyanızda gördüğünüz “Euzü Besmele” ile alakalı tüm rüyanızı sayfamızın altında “Rüyanızı Yazın Yorumlansın” bölümüne size özel gördüğünüz rüyanızı yazın yorumlayalım.

İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

 1. şerife dedi ki:

  mereba ben ruyamda bir sahildeyim ve denize giricez yanimda annem teyzemler kuzenlerim var ama deniz ilerledikçe derinlesmiyor annemde cesaretiniz varsa yukari cikin diyor tam yukari batigimizda bir dalga cok buyuk ben yanimdaki kuzenimi aliyorum 5 yaslarinda bir koseye gecip onun ustune kapaniyorum korumak icin ve orda besmele cekiyorum tam o anda benim cektigim gibi kuzenimde beni tekrat ediyor ardindan kalkiyoruz heskezi tek tek ariyoruz fakat annemi bulamiyoruz

 2. Anonim dedi ki:

  Ruyamda sürekli besmele cekiyordum korkula sesli birşekilde

 3. kader dedi ki:

  ruyamda devamlı hep bısmıllahırahmanı rahım dıyorum

 4. Naciye dedi ki:

  Rüyamda şeytana 3 harflere benzeyen bir Mahluta zarar görmemek için euzu besmele çekiyordum ben çektikçe zarar vermek isterken veremiyorum.

 5. Ufuk Nazlı dedi ki:

  Öncelikle merhaba rüyamda bi kimseyi bilerek öldürdüm ve bundan dolayı çok vicdan azabı çektiğimi gördüm yorumunu yollarsanız sevinirim kolay gelsin

 6. AYSE dedi ki:

  ünıversıtenın bırıne gıdıyorum ünıversıte bırden Cami oluyor unıversıteye de sınava gıdıyorum bır suru kalabalıktan sadece ben kalıyorum ve bır kac kız kalıyor onlarda bası turbanlı sıra bana gelıyor bn hıç bırsey bılmeyerek gıdıyorum sınava besmele cekerek oldugum yerde koşmaya baslıyorum ve sınavı kazanıyorum sozu kızlarla sarılıp aglıyorum su sozu soyluyorum bu zamana kadar sacım acık oldugu ıçın bırdeyler olmadı dıyorum

 7. nurdan dedi ki:

  rüyamda iç savai çıktığğını görüyorum savaşın tam ortasına düştüğümü gördüm daha sonra besmele çekerek kaçıyordum kaçıp bir ara sokağa sığındım.

 8. Durdu dedi ki:

  Rüyamda Kurân Kerimde arapça bismillahirahmeirrahimi okudum ve sonrada yolculuğa hazırnladım hazırladım ama yolculuk çıkmadım

 9. Emine okur dedi ki:

  Rüyamda eşimle kendi arabamızdayız.ben arka koltukta oturuyorum eşim ön koltukta oturuyor ama direksiyonda kimse yok.ben arabayı kim sürecek sen niye odramın diyorum eşime.eşimde ben burdan beri sürerim diyor ve direksiyonu yandan beri tutuyor ve yamuk yumuk sürüyor arabayı bende ayva dikkat et derken sol tarafta uçurundan düşüyor araba ve biz el ele tutuşuyoruz bismillah bismillah diyoruz ikimizde sonra hakkını helal et diyoruz birbirimize.sonra araba 4 tenin üzerine düştü bize hiç bir şey olmadı birbirimize dönüp her şerde vardır bir hayır dedim ben ..rüyam yorumlarsanız sevinirim.

 10. Sevda dedi ki:

  Merhaba. Rüyada görüyormki yatağımda uyuyorum birden odada nelerinse olduğunu hiss etmeye başlıyorum ve besmele tekrarlamaya başlıyorum. Ben okudukca daha ha o hiss artıyor ağlayarak odadan koşuyorum. Cevap verirseniz sevinirim.

1 2 3
Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca