Rüyada “Beşik” Görmek

Beşik
Rüyada Beşik Görmek ile alakalı tabirler, Rüyada beşik almak, eski ve yeni beşik görmek ne anlama gelir? Rüyada beşik görmek nasıl tabir edilir.
Rüyanın Tabiri : neye işarettir? , ne demek , manası , anlamı ne demektir?

RUYADA BEŞİK: Bir beşik yaptığını veya satın aldığını, veya birinin kendine bir beşik verdiğini gören kimse, erkek veya kadın bekar ise, evlenir. Evli ise, bir evladı olur.

İslami Tabiri: Rüyada Beşik Görmek tabiri erkek ve kadın için bekarlarsa evlilik ile tabir edilir. Sahip olduğu bir beşiği sattığını veya diğer birine verdiğini, veya kırıp attığını gören erkek, eşini boşar, kadın ise, kocasından boşanır, veya evladını evinden kovar.

Diyanet Yorumu: El Hüseyni Rahmetullah demiştir ki: Rüyada beşik yapmak, almak, kendisine hediye edilmek hayırdır ve evlada tabir edilip, yorumlanır. Rüyada Beşik görmek kısmet ve hayırdır. Rüyada Beşiği kırmak, satmak ve vermek hayırlı değildir. Çünkü, ayrılık ve evladına karşı şefkat sizliğe tabir edilip, yorumlanır.

İmamı-Nablusi Şöyle buyuruyor: El Hüseyni Rahmetullah demiştir ki:  Aldığı veya yaptığı beşik mâdenî ise, doğacak evlat erkek tahtadan ise, kızdır. Beşiğin kendi kendine kırıldığını görmek, evladının vefatına, yapmakta olduğu beşiği ikmal edemediğini görmek, eşinin düşük yapacağına işarettir.

Rüyada Beşik Kurmak

Erkek ve Kadın için rüyada beşik kurmak, bekarlarsa evlilik ile hayırlı bir kısmet ile tabir olunur. Rüyada beşik kurmak bazende evli çiftler için çocuk sahibi olmaya gönüllerine uygun bir evlat ile müjdelenme ile yorumlanır ve rüyanız hayra delalet eder.

Rüyada Beşikte Bebek görmek

El Hüseynî rahmetullah demiştir ki:  Bir çocuğu beşiğe yatırıp salladığını gören kimse, evlat ve âilesine gü­zel muamele edip hizmet ve yardımda bulunur. Rüyada beşikte bebek görmek ile ilgili rüyanız, hayırdır evladı olmayan için evlat sahibi olmaya yorumlanır. Çocuğu beşikten çıkardığını gören kimse, âilesi ve akarabalarına karşı hizmet ve yardım­dan, şefkat ve merhametten uzak olur.

Rüyada Boş Beşik Görmek

Kirmâni (r.a.) demiştir ki: Rüyâda evli bir kimsenin Rüyada boş beşik görmesi hanımının gebe kalmasına yorumlanır, hanımı hamile ise, erkek evladı olur. Rüyada Boş Beşik görmek bekarlar için evlenmeye işarettir.

Rüyada Tahta Beşik Görmek

Hayırlı bir evladı olmaya yorumlanır. Rüyada Tahta beşik görmek, kadın için normal bir doğuma erkek için hayırlı bir müjdeye ve sevineceği bir haber alacağına tabir edilip yorumlanır.

Rüyada Pembe Beşik Görmek

Renkli beşikler arasında en çok görülen rüyada Pembe beşiktir, Rüyada pembe beşik görmek, kız evladı olacağına bekar bir kimse için hayırlı bir kısmet ile biriyle tanışmaya birini sevmeye yuva kurmaya delalet eder.

Rüyada Mavi Beşik Görmek

Erkek için Mavi beşik rüyası, işlerine varis birine veya bekarsa evlenip çocuğu olmasına ve hamile ise eşi erkek bir evladı olmasına yorumlanır. Rüyada Mavi beşik görmek, erkek bir evladı olmasına yorumlanır.

Rüyada Demir Beşik Görmek

Zor bir dönemden sonra hayra ermeye ve umduklarına kavuşmaya, sevinç ve neşe ile bir araya gelecek kimselere işarettir. Rüyada beşik görmek erkek ve kadın için kısmet ve evlilik ile tabir olunur. Rüyada altın beşik görmek kız evladı olacağına tabir edilir.

Rüyada Beşik Kertmesi Görmek

Rüyada birilerinin kendi evladını yada başka bebekleri beşik kertmesi yaptığını görmek, bir anlaşma ve iş ile tabir edilir. Uzun zaman sürecek bir ortalıkla, yeni bir iş kurmayla, yeni bir işe başlamayla rüyanız tabir edilir.

Rüyada Beşik Sallamak

Kirmâni (r.a.) demiştir ki: Bir beşikte olduğunu ve onda sal­landığını gören kimse, çocuk tabiatlı olup küçük çocukların yaptığını yapar. Rüyada beşik sallamak, İçinde çocuk olan bir beşik salladığını gören kimse, evlâdının bü­yüyünce iyi bir insan olması için gece gündüz bütün gücüyle çalışır. Eğer salladığı beşik boş ise, bunun tam tersidir evlâdının geleceği için hiçbir çaba göstermez, umursamaz.

İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

  1. ipek dedi ki:

    Burcu nedir

Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca