Rüyada “Belinden bölünmek” Görmek

Belinden bölünmek
Rüyada bedeninin ikiye bölündüğünü görmek, Rüyada birini ikiye bölmek ve bölünmek hayır ve şer dilediği bir işte başarılı olacağına tabir edilip yorumlanır.

RÜYADA BELİNDEN İKİYE BÖLÜNMEK: Birini belinden ikiye böldüğünü veya birinin kendini ikiye böldüğünü görmek, tabircilere göre öldürme hükmündedir. Bâzı rüyâ tâbiri âlimlerine göre: Bir kimsenin kendisini belinden böldüğünü görmesi üç çeşit tabir olunur: Rüya sâhibi ile biri arasında ağız kavgası olmuş ise, onu katletmiştir. Kendisine tecavüz etmiş düşman var ise, ona karşı zafer bulur. Hayır veya şer bir işi yapmak isterse başarır.

İslami Tabiri: Belinden ikiye bölünmüş olarak denize atılıp suda yüzdüğünü görmek, hükümete bir iş için şikâyet olunup rüyâ sâhibinin lehine olarak neticelenmesine, belinden kesilip bölüne­nin bir yere asılarak veya bir meydana atılarak teşhir olunduğunu gör­mek, o mekân devlet başkanı veya memleketi idâre etmekle görevli olanların halkın bildiği bir dâvayı halletmesine yorumlanır.

Diyanet Yorumu: Rüyada belinden bölün­müş olan kötü bir adam ise, halkın bu dâvadan dolayı devlet başkanı veya memleketi idâre etmekle görevli olanlara müteşekkir olacaklarına ve eğer güzel huylu ise, halkın devlet başkanı veya görevli olanlara bu fiilinden dolayı güceneceklerine yorumlanır.

İmam-ı Nablusi şöyle buyuruyor: Belinden ikiye bölünüp bir yere asıldığını görmek, şöhret sâhibi olmaktır. Rüyada Belinden ikiye bölünmek, Eğer rüyâ sâhibi ha­yır sâhibi ve dinine bağlı ise, güzel şöhret kazanır eğer şer ve fesad eh­li ise, şöhreti de kötü olur.

İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca