Rüyada “Baykuş” Görmek

Baykuş
Rüyada baykuş görmek ne anlama gelir? Erkek ve dişi baykuş hain kimseye, baykuş ötmesi vefat haberine, baykuş sevmek düşmandan korumaya işarettir.

RÜYADA BAYKUŞ: Rüyada baykuş görmek, hırsız, kıskanç, inatçı, uğursuz bir adamla, eti de böyle bir kimsenin parası, pulu ve kazancıyla, yavrusu dâhi öyle bir evlât ile tâbir edilir.

İslami Tabiri: Her ne şekil ve sûrette olursa ol­sun baykuş görmek, tutmak, almak, satmak, beslemek, çalmak ve bay­kuşla ilgili her türlü riiyâ hayırlı değildir. Sesini duymak kötü ve uğur­suz haber almaya tâbir edilip, yorumlanır.

Diyanet Yorumu: Rüyada baykuş görmek; fe­na ve çirkin bir kimseyle yorumlanır. Zina eden erkekle zina eden kadına ve hırsıza delalet eder. Rüyada baykuş görmek erkek ve kadın için pekte iyi yorumlanmaz.

İmam-ı Nablusi şöyle buyuruyor: Baykuş rüyası, ahlaksız kötü niyetli ve günahkar kadına, rüyada dişi baykuş düşmana işarettir. Rüyada baykuş sesi duymak, vefat haberi duymaya, Rüyada öten baykuş sesi duymak sizi ve ailenizi çekemeyen ve kıskanan kişilerin hakkınızda dedikodu yapmalarına yorumlanır. Rüyada baykuş örtmüyorsa yada ölü bir baykuşsa  başarıya, kolaylıkla yapacağı işlere veya şerli habere, üzüntüye, ve kendisine nazaran eden kişilere işarettir.

Rüyada Dişi Baykuş görmek; Dişi baykuş görmek; hain bir kimseye, insanları aldatan ve yanlış düşünceleri olan kimseye, fenalıklara işarettir.

Rüyada Erkek Baykuş; Erkek baykuş, gece hayatı olan ve yalanı olan adama işarettir. Rüyada erkek veya dişi baykuş görmek üzüntü ve sıkıntıdır.

Rüyada Baykuş Sesi Duymak; Üzücü bir haber duymaya, bazende vefat haberi gelmesine rüyanız delalet eder. Rüyada baykuş ötmesi ve baykuş sesi vefat haberine tabir edilir.

Rüyada Baykuş Yavrusu görmek; Baykuş yuvası veya baykuş yavrusu görmek, hain bir kimsenin evine gelmesine, hanesine gelen gidenlere dikkat etmesi gerektiğine yorumlanır.

Rüyada Ötmeyen baykuş görmek; Baykuşu ötmeyen bir şekilde sadece durduğunu ve sesi çıkmadığını görmek, kolaylık ve başarıya yapmayı arzu ettiği şeylerde gayret göstermeye işaret eder.

Rüyada Ölü Baykuş Görmek; Ölü baykuş dirisinden daha hayırlıdır. Rüyada ölü baykuş görmek, zafere ve dedikodu yapan kimselerin bu fenalıklarından emin olmaya yorumlanır.

Rüyada Evine baykuş geldiğini görmek: Evine baykuşun geldiğini görmek, ölüme delalet eder. Harap olmaya, gerçekle alakası olmayan kötü sözler konuşmaya işaret eder.

Rüyada Baykuş Sevmek; Haset ve hain kimselerin şerrinden emin olmaya, onları bilip tanımaya ve onlara takdirlik vermeyeceğine delalet eder.

Rüyada Baykuş konması; Rüyada bir eve yada işe yerine yada bir hane ne olursa olsun baykuş konarsa sıkıntı ve üzücüdür. Rüyada baykuş Bazen üzücü bir haber almaya işaret eder.

Rüyada Baykuş Yakalamak; Rüyasında bir kimse baykuş tuttuğunu görse, bu kimse dedikodu yapan kimseleri bilir, hain kimseler kendisine ifşa olur, baykuş tutmak zafere delalet eder.

İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

 1. Rüya dedi ki:

  Rüyamda evin bahçesindeki ağaca konmuş 15-20 tane büyüklü küçüklü baykuslar gördüm . Baykus görmenin kötü oldugunu öğrendim bende cok fazla sayida baykus vardı luften yorumlayin……….

 2. Samet dedi ki:

  Baykus otmuyordu ve yavasca geldi kolumu uzatinca kondu. Sonra otmedigini ve konustugunu gorunce sohbet ettik.

 3. fidan dedi ki:

  rüyamda baykuş evimin camından salona doğru indiğini gördüm hiç sesini çıkarmadan doğrudan evimin kapısından çıkıp gitdi. yorumlarınızı bekliyorum

 4. Ceylan dedi ki:

  Ruyamda mescidde uçan serçe gördüm yakalamak için peşinden gidince güvercin oldu tam o güvercini yakaladım bir baktım ki elimdeki baykuş. Bana bakıyor siyah gözleriyle. Sonra uyandım.
  Bu nedemektir.

 5. Anonim dedi ki:

  RÜYAMDA BAKUŞ YANIMIZA GELDİ ÇOCUĞUMUN YANINA YATAĞINA GİRDİ YORUM BEKLİYORUM

1 2
Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca