Rüyada “Başörtüsü” Görmek

Başörtüsü
Rüyada Başörtüsü görmek, Renkli ve güzel başörtüsü kadının eşiyle aralarının iyi olduğuna, büyük başörtü eşinin makam ve mevkisinin artmasına işarettir.

RÜYADA BAŞÖRTÜSÜ: Bir kadının rüyasında güzel ve rengarenk bir başörtüsü görmesi kadının kocası ile münasebetlerinin iyi olduğuna işarettir.

İslami Tabiri: Başörtüsünün güzelliği ve genişliği, kocasının makam, mevki ve maddi durumu ve itibarının genişliğiyle yorumlanır.

Diyanet Yorumu: Rüyada başörtüsü takmak, evlenmeye veya evliyle eşiyle münasebetinin güzelleşmesine ve hayırlı bir ilişkinin devam etmesine yorumlanır. Rüyada baş örtüsü gören kişi, genel olarak eşiyle aralarındaki ilişkinin güzelliğiyle tabir edilir.

Alim ve Ulema Görüşleri: Rüyada başörtüsü görmek, kişi evliyse eşiyle aralarındaki ilişkinin hayırlı ve güzel olmasına, başörtüsü büyük ve genişse eşinin makam ve mevkisinin artmasına, yeni bir başörtüsü görmek, kısmet ve şans ve bazende eşinin yeni bir sahibi olmasına tabir edilir.

İmam-ı Nablusi şöyle buyuruyor: Rüyada başörtü kaybetmek, eşinden ayrılmaya ve ya eşinin gurbete gitmesine yorumlanır. Başörtüsünü arayıp da bulamadığını ve daha sonra bulduğunu ve taktığını görmek, ayrıldığı kocası yine ona döner.

Rüyada Baş Örtüsü Kaybetmek: Bir kadın başörtüsünü kaybettiğini, çalındığını, düşürdüğünü, başından kaydığını, eskidiğini, kirlendiğini, yırtıldığını görmek, kocasından ayrılacağına işarettir.

Rüyada Yeni Başörtüsü görmek: Yeni ve güzel başörtüsü aldığını görmek, dinini yaşamasında gösterdiği özen ile de tabir olunur. Yeni başörtü hediye almak hayırlı bir yola girmeye, bazende tövbeye işarettir.

Rüyada Başörtüsü Hediye almak: Evlenmeye, kısmete, evliyse eşinin mertebesinin yükselmesine, makam ve mevki sahibi bir erkek ile birlikte olduğuna yada olacağına yorumlanır.

Rüyada Eski Başörtüsü görmek: Sıkıntı ve hüzün ile tabir olunur. Eski başörtüsü fakir bir kocaya, geçim sıkıntısına işarettir. Bazende Dinine bağlı kadına, hayırlı uzun ömürlü kız evlada tabir edilir. Rüya yeni baş örtüsü görmek eskisinden daha hayırlıdır.

Renkleriyle Başörtüsü tabiri: Rüyada yeşil başörtüsü, Aşk ve sevgiliye ve iyi bir kısmet ile evliliğe tabir edilir. Rüyada kırmızı ve mor başörtüsü tanınan ve bilinen biriyle evlenmeye tabir edilir. Rüyada beyaz ve siyah başörtüsü görmek, hızlı ve kolay gerçekleşecek bir evlilik ile tabir edilir.

Rüyada Başını Örtmek: Çevrede sayılan ve sevilen ve itibar gören bir kimse ile tabir edilip yorumlanır. Dinine bağlı bir kişiye ve uzun ve bereketli hayırlı ömre, bazende kız evlat ile tabir edilir.

Erkeğin başörtüsü örttüğünü görmek: Hizmetçi bir kadına yorumlanır. Bir kadından destek görmeye ve işlerini halledecek bir bayan ile dostluk kuracağına yorumlanır.

Rüyada Başörtüsü açmak: Eşiyle arasının açılmasına ve bazende görüşlerinin ve hislerinin değişmesine, yeni bir işe veya resmi bir makama, davaya, benzeri yerlerde işi olmasına işaret eder.

İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

 1. Mübeccel dedi ki:

  merhabalar,rüyamda bir yerde akşam misafirliğindeyin tanımadığum hanımlar var,bir anda dışarıdan çığlık gürültü duyup bahçeye çıkıyoruz,bir apartmandan alevlerin yükseldiğini görüyoruz o sırada başı örtülü bir bayan (baş örtüsü sarı rank)ben örtümü çıkaracağım ya diye serzenişte bulunuyor,ona yaklaşıp hayır ne yapıyorsun sen baş örtüsü çıkar mı bak ben de başımı örtmek istiyoeum ama çekindiğim şeyler var,ilk fırsatta başımı örteceğim ama diyorum; bir de babamın gerçekten sözü olan “ata binmek bir ayıp attan inmek iki ayıp” sözünü söyleyip biz de böyle derler örtüyü taktın mı çıkarmayacaksın diyorum

 2. ismim zeynep dedi ki:

  Ruuada başürtü görmek nedir

 3. Hatice dedi ki:

  Rüyamda tanidik bir adam bana kağıt para verdi

 4. derya dedi ki:

  selam.rüyamda bir yerden kaçıyorum ve arkamda beni yakalamaya çalışan birileri var ben koşarak ve ağlayarak yardım istiyorum.sonra bir ev gördüm ve içeri girdim bana yardım edin diye kapıyı vurdum ve bir kız açtı içeri girdim bir genç bayan bir bebek vardı.bebek ağlıyordu ben ona dua ettim ve çocuğun üstüne üfledim sustu.beni içeri aldılar ve ben odaya geçtim kılık değiştirmek için dolaptan bir başörtü verdi kız ama ben sevmedim içinde kırmızı yeşil desenleri olan bir başörtü aldım başıma örttüm .sonra kadın bana nişanlının ailesi geldi dedi bende başörtüyle ağzımı örttüm.

Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca