Rüyada “Balçık” Görmek

Balçık
Beyaz ve yeşil balçık helâl malla, sarı balçık sıkıntı ve hastalıkla, kırmızı balçık haram olan zevk, eğlence ve ilişkilerle, siyah balçık sıkıntı ve hüzün ile tâbir edilir.

RUYADA BALÇIK: Malûm olduğu gibi balçık, tuğla ve kerpiç ya­pılan özlü çamura denilir. Özlü bataklık çamurları da bir çeşit balçık­tır. Rüyâda pişmiş balçık yediğini gören kimsenin halk dedikodusunu yapar. Pişmemiş balçık yediğini gören kimse, âilesi için mal, mülk ve para toplar. Evini balçık ile hariçten sıvadığını gören kimse, tasa ve ke­dere düşer.

İslami Yorumu: Cabir’ül Mağribi (r.a.) demiştir ki: Beyaz ve yeşil balçık helâl malla, sarı balçık sıkıntı ve hastalıkla, kırmızı balçık haram olan zevk, eğlence ve ilişkilerle, siyah balçık sıkıntı ve hüzün ile tâbir edilir. Bal­çık yemek severek ve isteyerek dedikodu yapmaya tâbir edilip, yorum­lanır.

Diyanet Yorumu: Bir balçık içinde veya bataklıkta yürüdüğünü gören kimse, üzün­tüye düşer. Balçık içine gömüldüğünü gören kimse, bir belâya uğrayıp ondan kurtulamaz. Balçıktan çıktığını gören kimse, belâdan kurtulur huzura kavuşur.

İmam-ı Nablusi şöyle buyuruyor: Câferi Sâdık (r.a.) demiştir ki: İklimi soğuk olan memleketlerde, Rüyada balçık görmek, sıcak memleketlerde balçık görmekten daha hayırlı de­ğildir.

Rüyada Balçık Çamur Görmek

Ebû Sâid’ül-Vaaz (r.a.) demiştir ki: Rüyada Balçık çamur görmek, Binâ yaparken kerpiç ve taş­ların arasını doldurmak için kullanılan balçık, yâni harç görmek, din­de takvâ ve Dünya parası, pulu ve kazancıyla tâbir edilir.

Rüyada Balçık Çamurda Yürümek

Kirmâni (r.a.) demiştir ki: Rüyâda balçık içinde yürüdüğünü gö­ren kimse, eğer hasta ise, hastalığı uzar, eğer sıkıntılıysa sıkıntısı artar. Balçık yoğurduğunu veya ondan kerpiç ve saire yaptığını görmekte ha­yır yoktur. Bir rivâyete göre keder, çekişme ve düşmanlığa işarettir.

Rüyada Balçığa Çamura Batmak

Bâzı rüyâ tâbiri âlim­lerine göre: Balçık rüyâsı hastalığa, bir rivâyete göre balçıktan tuğla ve kerpiç yaptığını görmek, akrabasının çokluğuna işarettir. Rüyada balçık çamura batmak, bazen de borçlanmaya borca girmeye işaret eder.

Rüyada Balçığa Düşmek

Çok büyük bir balçığın içine düşüp kurtulamadığını gören kimse, vefât eder. rüyada balçığa düşüp tekrardan çıktığını görmek, elem ve tasalı kederli zamanları geride bırakıp hayırlı ve mutlu bir birliktelik ile desteklenmeye ve neşe sevince işaret eder.

Rüyada Balçıktan Kurtulmak

Tanıdığı biri­nin kabrini çamurla sıvadığını gören kimse, o kişi ölmüşse kabrini zi­yaret eder. Eğer hayattaysa rüyâ hayra yorulmaz. Elinde biraz balçık olup ondan yediğini gören kimse, para kazanır. Rüyada balçıktan kurtulmak dertlerinden kurtulmaya işaret eder. Rüyada balçıktan çıkmak, yükselmeye ve iyi bir işe işaret eder.

İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca