Rüyada “Bal” Görmek

Bal
Rüyada Bal görmek tabiri nedir? Rüyada bal yemek, bal peteği görmek, bal yalamak ile alakalı rüyalar nasıl tabir edilir? Bal Rüyası detaylı yorumu.
Rüyanın Tabiri : neye işarettir? , ne demek , manası , anlamı ne demektir?

RUYADA BAL: Rüyada bal Görmek; Helal olmak üzere mirastan, ganimetten veya şirketten gelecek maldır. Ehli din için bal görmek; güzel işlere delâlet eder. Ehli Dünya (Dünyayı çok seven) için zahmetsiz bir ganimettir. Semadan (gökten) bal yağdığını görmek; iyi hale ve berekete delâlet eder.

İslami Tabirleri: Rüyada Bal görmek; Zevk ve nefsani hazlara, gam ve kedere, haset eden kimselere de delâlet eder. Tasfiye kılınmış bal; şiddetten sonra kurtuluşa işarettir. Safı bal; meşakkat, eziyet içinde maldır. Bal; hastalıktan şifa bulmaktır.

Diyanet Yorumları:  Bazı tabircilere göre; Bal rüyası, tatlı dilli olmaya, çevrede sevilmeye, hasta için şifa bulmaya, Rüyada bal yemek; sevdiği ile sarılıp kucaklaşmaya delâlet eder. Bal yalamak; evlenmeye delâlet eder. Ekmekle bal yemek; ganimete maişete nail olmaya delâlet eder.

İmam-ı Nablusi (r.a) diyor ki: Bal rüyada görmek; üç şekilde tabir olunur; Rüyada bal yemek, hasta için şifa bulmaya, erkek için evliliğe, kadın için hayırlı kısmete işaret eder. Rüyada bal ve peteğini görmek, ayrı ise ayrıldığı kişi ile barışmaya delalet eder.

Rüyada Bal Kovanı Görmek

Rüyada Bal kovanı görmek; muradın gerçekleşmesine ve umduğuna kolayca kavuşmaya delalet eder. Rüyada Bal kovanında arı ve ballar görmek; sağdık bir eşe ve bekar için evlenmeye işaret eder.

Rüyada Arkadaşlarıyla Bal yemek

Rüyada Arkadaşlarıyla Bal yemek; sıkıntılardan kurtulmaya, ters giden işlerin yoluna girmesine, arzu ettiği şeylerin bal yiyen kişiler için kolayca gerçekleşmesine delalet eder.

Rüyada Bal Arısı Görmek

Rüyada Bal Arısı görmek; çalışkan bir kimseye ve başarılı bir adama delalet eder. Rüyada bal arısı görmek; kısmet ve şans kapısının açılmasına delalet eder.

Rüyada Petekli Bal Görmek

Rüyada Petekli Bal görmek; şansın ve kısmetin çoğalmasına, bekar için evlilik, evli kimse için aile içi huzur ve muhabbetin artmasına rüyanız yorumlanır.

Rüyada Süzme Bal Görmek

Rüyada Süzme Bal görmek; aynı bal rüyası gibi yorumlanır. Rüyada süzme bal yemek, evli kimse için eşiyle arasının ve muhabbetinin artmasına yorumlanır.

Rüyada Bal Dükkanı Görmek

Rüyada Bal Dükkanı Görmek; kazanç ve bereket ile tabir edilir. Rüyada Bal dükkanında ballar gören kişi, kısa zamanda zenginleşir ve borçlarından kurtulur denilmiştir.

Rüyada Bal Yemek

Rüyada bal ve petekli bal yediğini görmek ikisi de aynı şekilde yorumlanır. Rüyada bal yemek, rızık ve kısmet ve maişet genişliğinin artmasına yorumlanır. Rüyada petekli bal yemek, hasta için şifa bulmaya ve ailesinden biri hasta ise kısa zaman içinde şifa bulacağına yorumlanır.

Rüyada Bal Peteği Görmek

Rüyada balın peteğini görmek şifadır, Bal peteği her derde devadır. Rüyada balın peteğini görmek, kişi hasta ise şifa bulur eğer hasta değilse akraba ve ailesinde hasta varsa şifa bulmasına ve işsiz ise iş bulmasına, tatlı dilli ve hoş sözlü bir kimseye delalet eder.

Rüyada Balcı Görmek

Rüyada bal satan birini görmek, bal satmak veya satın almak, kendine haset eden ve çekemeyen kimselere işaret eder. Rüyada bal aldığını görmek, haset edenlerin hasedine maruz kalmaya ve kıskanç kişiler tarafından kıskanılmaya delalet eder. Rüyada bal satmak ise sıkıntılarından halas olmaya ve şer düşünceleri olan kimselerden kurtulmaya ve bunları tanıyıp emin olmaya işaret eder.

Rüyada Bal Şerbeti içmek

Rüyada Bal şerbeti içmek veya bal şerbeti hazırlamak, Rüya sahibinin sıhhat bulacağına ve ters giden işlerinin düzeleceğine işaret eder.

Rüyada Bal görmek ile alakalı kapsamlı yorumları, burada İslami ve diyanet yorumlarıyla, Alim ve Ulema görüşleriyle yorumladık, bu sayfamızda sizin rüyanızın yorumlarını yansıtmayan, rüyalar görmüşseniz, sayfamızın alt bölümünden rüyanızı yazın yorumlayalım.  İslami Rüya Tabirleri sözlüğünden görmüş olduğunu rüyaları arama kısmına yazarak manalarını kolayca öğrenebilirsiniz.

Rüyada Bal görmek ile alakalı geniş kapsamlı tabirler

 • Rüyada bal yalamak, haset ve istenmeyen kişilere karşı durmaya,
 • Rüyada bal satmak, tanınıp bilinmeye ve herkes tarafından sevilmeye,
 • Rüyada bal almak, dert ve sıkıntısı için çare bulacak birinden destek görmeye,
 • Rüyada bal peteği çerçevesi, kişinin rızkının artmasına ve işlerin bollaşmasına tabir edilir.
 • Rüyada bal görmek ile alakalı kapsamlı rüya tabirleri ve yorumlarını “Rüyada bal görmek” sayfamız’dan öğrenin.
İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

 1. Anonim dedi ki:

  Ruyada akan bal ve yiyordum

 2. Aygül dedi ki:

  Yorumlarınızın hepsi gerçek tebrik ederim..

 3. efe dedi ki:

  Ruyada küçük bir kavanoz balla oturma odasının koltuklarin i siliyorum öyle olunca gizel oluyormuş diye bali koltuklara sivamistim

 4. Sibel dedi ki:

  Bizim evde bi odanin duvari zaten saglam degil,ruyam da üzerime dogru duvar sag kismi yikiliyo bana gelmiyo ,sonrasinda oradan arilar cikiyi,buyuk bi arı ve onu kovalamaya çalirken ,tanimadigim bi kadin görüyorum balkonda bagdaş kurmus bizi sokmadan ben halledicem diye izliyorum sonra butün arilari eve çagriyo sürü gibi üstüme geliyo silkiyorum uzun ve kuyruklarinda bal var ,silktigimde yere düsen arinin tadina bakiyorum ve uyandim

Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca