Rüyada “Bal Arısı” Görmek

Bal Arısı
Rüyada Bal Arısı görmek ne anlama gelir? Çalışkan ve güzel sözlü, herkese hayrı dokunan kişiye, helal kazanca faydalı işlerle meşgul olmaya işaret eder.

RUYADA BAL ARISI: Rüyâda bal arısı görmek, güler yüzlü, çalışkan kâr ve kazancı yerinde, herkese hayrı dokunan bir kimseye yorumlanır. Bir rivâyete göre bal arısı kazanç, kâr ve berekete, diğer bir görüşte yardım ve iyiliği ile halkı memnun eden bir adamla tâbir edilir.

İslami Yorumu: Kirmâni (r.a.) demiştir ki: Rüyâda bal arısı görmek, âlimler veya herkese iyilik, maddi menfaat ve yardımı dokunan kazançlı ve kârlı iş­lerle uğraşan adamlarla tâbir edilir.

Diyanet Yorumu: Rüyada bal arısı görmek, şans ve kısmete faydalı işler ile ilgilenip kazancın artmasına, maişetin genişliğine işlerin bolluğuna ve güler yüzlü herkes tarafından sevilen bir kişiliğe rüyanız tabir olunur ve hayır ile yorumlanır.

İmam-ı Nablusi Şöyle buyuruyor: Rüyada Bal arısı zümresinden arı görmek, çalışkan ve tatlı dilli bir kimseye, çevresi tarafından takdir edilen kişiye delalet eder. Rüyada Bal Arısı görmek, bereket ve herkese adaletli davranan bir kimse ile tabir olunur.

Rüyada Bal Arısı Öldürmek

Kirmâni (r.a.) demiştir ki: Bal arısının yediğini gören kimse, âilesi için servet biriktirir. Bal arısı öldürdüğünü gören kimse, yaptığı işlerde sermayesinden za­rar eder.

Rüyada Bal Arısı Saldırması

Rüyada bal arısı saldırısına uğradığını gören kişi, korkularına yenik düşer ve arıların soktuğunu gören kişi çevresinden laf ve söz işitir. Rüyada Bal Arısı sokması, bazı tabircilere göre ise, çevrede bilinmeye ve tanınmaya dost ve arkadaşların artmasına yorumlanır.

Rüyada Bal Arısı Sokması

Kirmâni (r.a.) demiştir ki: Rüyada bal arısı sokması görmek, Arının kendini soktuğunu gören kimse, zahmet çekerek de olsa helâl mal kazanır, zorlukları atlatıp ba­şarılı olur.

Rüyada Bal Arısı oğulu görmek

Rüyâda bir bal arısı oğulu bulduğunu veya aldığını gören kimse, işleri kendiliğinden denecek kadar rahatlıkla düzelir, ummadığı kadar yiyecek, içecek ve bereketli rızıklara veya katıldığı tartışmalarda zahmet çekmeden tartış­tığı kimseleri mağlup eder.

Rüyada Bal Arısı Kovanı Görmek

Ebû Sâid’ül-Vaaz (r.a.) demiştir ki: Arı kovanından bir şey çı­kardığını gören kimse, âilesine ve yetkisi altındaki insanlara haksızlık eder. Yetki ve makam sahibi birisinin kovandan bir şey çıkardığı sırada arıların başına toplandıklarını fakat sokmadıklarını görmesi, akraba ve yetkisi altındakilerin kendi çıkarları için toplanıp halkın aleyhine çalışacaklarına fakat kimsenin hakkına tecavüz etmeyeceklerine; eğer arı­lar sokarsa halkın baş kaldırıp rüyâ sâhibine zarar vereceğine, arıların sokması sonucu öldüğünü görse o memleketten çıkıp gideceğine işa­rettir.

Rüyada Arı görmek ile alakalı geniş kapsamlı bilgiye “Rüyada Arı görmek” sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Arı görmek ile alakalı ayrıntılı yorumların yer aldığı sayfamızı ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

 1. Rüyamda arının başıma yuva yaptığını gördüm. Rüyada bal arısı yuvası görmek ne anlama gelir? ( Rukiye ) dedi ki:

  Rüyamda başımın sağ tarafına bal arısı yuva yapmıştı

  1. Rüyanızın yorumu dedi ki:

   Merhaba Rukiye, hayırlı ve güzel bir olarak yorumlanır. Rüyada bal arısı yuvası görmek, bazı sıkıntılı durumlardan kurtulmaya, kafa karışıklığı yaşamaya tabir edilir.

 2. Zeynep Baykal dedi ki:

  Rüyamda bal arısı sağ elimin avucunu soktu ve iğnesi orda kaldı iğnesini ben kendim çıkardım ne anlama gelir

 3. Nuray dedi ki:

  Rüyada yatağın altında arıların 3 kovana bal yaptıklarını gordum böyle balı boldu arılarda büyüktü iri babamı cagiriyordum çok sasirmistim o eliyle kovsndan bal alıyordu sasiriyordu arılarda eline sarmıştı pencerede silkeliyordu sokmasin diye ama sokmuyorlardi kimseyi ama böyle bal yapıyorlardı

 4. bedir dedi ki:

  mrhblar bn rüyamda bal kovanı ve esnsemden yaklaşık bir 10 tane arının soktuğunu gördüm

 5. asuman dedi ki:

  El fali baktirmak istiyom

Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca