Rüyada “Bağırsak” Görmek

Bağırsak
Rüyada bağırsak görmek, insanın akrabaları, arkadaş, dost ve yakınları ile, Al­tı türlü tâbir edilir: Haram mal, şefaat, kötü söz, evlât, gelir ve iş bol kazanç.

BAĞIRSAK RÜYASI YORUMU: Rüyada bağırsak görmek, insanın akrabaları, arkadaş, dost ve yakınları ile tabir olunur. Rüyâda bağırsak yediğini gören kim­seye akrabalarından malparaaltın yerine, nâsihat gelmiş olur. Bir rivâyete göre ehil olan büyük bir memuriyete geçer.

Câbir’ül Mağribi (r.a.) demiştir ki: Bağırsaklarının karnından çıktığını görmek, evlâdının vefâtına, bir görüşe göre de tevbeye tâbir edilip, yorumlanır.

Caferi Sâdık (r.a.) buyurmuştur ki: Rüyâda bağırsak görmek, al­tı türlü tâbir edilir: Haram mal, şefaat, kötü söz, evlât, gelir ve iş. Bir gö­rüşe göre kötülüklerden uzaklaşmaya ve günahtan tevbeye yorumlanır.

Bâzı rüyâ tâbiri âlimlerine göre: Çok bağırsak aldığını görmek, eline haram mal geçmeye, bağırsaklarını karışık görmek, öteden beri­den aleyhinde sözedilmesine, karışmış olan bağırsakları tanzim edip yerleştirdiğini görmek, hakkında bir taraftan şefaat olup işlerini niza­ma sokmaya, bağırsaklarının ağrıdığını görmek, işinde zorluk, sıkıntı, zahmet ve eziyete, Allâhü Tealâ’nın yardımı ile istediğini elde edeceği­ne, bağırsaklarını parça parça görmek, evlâtlarının vefatına, kopmuş bağırsağın yeniden birbirine eklendiğini görmek, evlâdının vefâtından sonra yeni evlâdı olmasına, veya elinden çıkan paranın tekrar kendisi­ne dönmesine tâbir edilip, yorumlanır.

Rüyâda karnı açılıp bağırsakla­rın yıkandığını görmek, günahtan tövbeye ve kötülükleri bırakmaya, bağırsaklarının içindeki pisliği yemek veya cebine koymak haram mal yemeye, birine bağırsak verdiğini görmek, haram maldan bağışta bu­lunmaya, birçok bağırsağın küme halinde yığılı olduğunu görmek, ak­rabalarının, arkadaş, dost ve yakınlarının bir yerde toplanarak geçim darlığı hakkında müzakerelerine tâbir edilip, yorumlanır.

Bağırsakları­nın koptuğunu fakat acı, üzüntü ve keder duymadığını görmek, elin­den haram karışmış paraların gidip bundan dolayı üzüntü duymayaca­ğına, mahzun olmamaya, dışarıda bulunan bağırsaklarını tekrar karnı­na doldurduğunu görmek, kaybettiği malının yerine yine haramdan mal kazanmaya tâbir edilip, yorumlanır.

Rüyada Bağırsak

Rüyada karnından bağırsak çıktığını görmek; hanı­mını boşamaya veya evinin insanlarından birinin hastalığına işarettir. Bağırsaklardan birinin çatlamış veya yarılması; ölüme veya boşamaya alâmettir. Bazı rüyâ tâbircilerine göre; karından bağırsak çıkması; eğer varsa kızını istemeye geleceklerine işarettir. Karnından bağırsaklarını çıkıp tekrar girmesi; ölüme işarettir. Bazı tâbircilere göre; karından ba­ğırsak çıkması sırları yaymaya, gizli olan şeyleri açmaya delâlet eder. Bağırsak gizli maldır. Bir adamın bağırsağını yediğini gören kimse; ye­time ait veya kendisine geçici olarak emanet bırakılan malı yiyeceğine işarettir.

İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

  1. ümmü gülsüm dedi ki:

    Buda benim annemin rüyası ama annem başkasının düģümlü bağırsağını aciyomus

Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca