Rüyada “Ayva” Görmek

Ayva
Rüyada Ayva Görmek ne demektir? Vaktinde ve Mevsiminde görülen ayva genel olarak hayır ile yorumlanır. Ayvanın rengi sarı ise, hastalık ile tabir olunur.
Rüyanın Tabiri : neye işarettir? , ne demek , manası , anlamı

RUYADA AYVA: Câferi Sâdık (r.a.) demiştir ki: Vaktinde bir ayva gören kimse, eğer rengi sarı ise, hasta olur. Sıhhat, afiyet sahibi ise dininin kuvvetlenece­ğine işarettir. Rüyayı gören ticaret erbabı ise; kâr ve malının artacağına delâlet eder.

İslami Yorumu: Ayvanın yolculuğa delâleti Hazreti Adem cennette iken Cebrâil (a.s.) ona bir ayva getirmişti. Sonra Dünya’ya sefer etti. Evlâtla tâbir edilmesi Adem (a.s.) Dünya inince cennette iken Cebrâil (a.s.)’ın verdiği ayvadan ye­di kendinde meni görünen olarak tenâsül ve tevâlüde sebep oldu. Ren­ginin sarı olmasından dolayı da hastalığa tâbir edilip, yorumlanır, de­nildi.

Diyanet Yorumu: Ayva rüyâsı uçmaya, yükselme­yede tâbir edilip, yorumlanır. Rüyada ayva görmek; rengi sarı olduğu için hastalığa delâlet eder. Ciddi, samimi, sevmeye, meyil ve muhab­bete delâlet eder. Rüyayı gören yüksek bir makamda ise; isteğinin ye­rine gelmesine işarettir.

İmam-ı Nablusi şöyle buyuruyor: Kirmâni (r.a.) demiştir ki: Rüyâda ayva görmek, mevsiminin dı­şında olduğu hâlde hastalık ile tâbir olunur. Rengi ne kadar sarı olur ise, hastalık o kadar şiddetli olur. Rengi eğer yeşil olur ise, hastalık ha­fif olur. Rüyâda kendisine bir ayva hediye edildiğini gören kimse, eğer hasta ise, vefât eder. Sıhhat ve afiyette ise, yola gider ve seferinden ka­zanır.

Rüyada Ayva Yemek

Ebû Sâid’ül Vaaz (r.a.) demiştir ki: Rüyada Ayva yemek, Ayvanın yaratılışında kendi kokusunu çevresine sindirme, etkisi altına alma özelliği var. Rüyada ayva yemek ve ayva görmek ne şekilde olur ise, olsun genel olarak iyidir.

Rüyada Ayva Reçeli Görmek

Ebû Sâid’ül Vaaz (r.a.) demiştir ki:  Rüyada Ayva Reçeli görmek, tüccar için ticaret ve kâr, memur için kadrin ve îtibâr, kariyer, makam ve mevkinin artması, zengin için servet, sermâye, kıymetli bir eşya veya paraya sahip olmakla beraber fakir için ferahtır.

Rüyada ayva Toplamak

Rüyâda ayva gör­mek ve ayva toplamak, zahmetli uzun bir sefer ve hüzün ile ve bir rivâyete göre şeref, hayır, iyilik, güzellikyardım ve adının iyi anılması ile diğer bir görüşe göre evlâda, bâzılarının dedikleri gibi hastalık ile tâbir olunur.

Rüyada Ayva Sıkmak

Ayvayı sıkmak; ticaret maksadıyla bulunduğu yeri terk ederek gurbette bol para kazanacağına delâlet eder. Rüyada Ayva suyu içtiğini görmek, hasta için şifa bulmaya delalet eder.

İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca