Rüyada “Ayna” Görmek

Ayna
Rüyada Ayna görmek ne anlama gelir? Aynaya bakmak kendini görmek, bekar için evlenmeye, hanımı hamile ise babasına benzer bir oğlan doğurur.
Rüyanın Tabiri : neye işarettir? , ne demek , manası , anlamı ne demektir?

RUYADA AYNA: Ayna hayra ve gurura delâlet eder. Bazı tâbircilere göre ka­dındır. Aynada sakalını siyah görmek ve aslında sakalı bulunmak kıy­met ve itibarının yükseleceğine, Allah Tealâ indinde aziz ve kerem sa­hibi olacağına delâlet eder.

İslami Yorumu: Ebû Sâid’ül-Vaaz (r.a.) diyor ki: Rüyâda aynanın tâbirinde ayrı­lık olmuştur. Çoğunlukla bütün tâbirciler Rüyâda görülen ayna, kim­senin evlatları ve makamıdır, dediler. Aynada yüzünü gören kimse, ih­san sâhibi ve iyiliksever olur.

Diyanet Yorumu: Bâzı rüyâ tâbiri âlimlerine göre: Ayna eş ve aynanın kırılması hanımın vefatıdır. Bir aynayı silip parlatmaya çalıştığını, ayna paslandı­ğı için temizleyemediğini gören kimse, zor ve sıkıntılı işlerden hiç kurtulamaz. Aynaya baktığını gören kimse, bekârsa evlenir, gurbette bir yakını varsa gelir.

İmam-ı Nablusi Şöyle buyuruyor: Câferi Sâdık (r.a.) demiştir ki: Ayna rüyâsı yedi çeşit tâbir edilir: her işi şüpheli bir eş, hayırlı evlât, makam memuriyet, hükmünün ge­çerli olması, Sâdık dost, çalışkan ve dürüst bir ortak, temiz bir iş.

Rüyada Ayna Görmek Ulema Görüşleri: Bazı tâbircilere göre ayna görmek; mürüvvete, kısmete işarettir. Rüya görülen ayna güzelliği ve netliği ile farklı yorumlanmaktadır. Aynanın büyüklüğü, parlaklığı ve kiri nispetinde dereceye ve mertebeye delâlet eder.

Rüyada Aynada Kendini Farklı Görmek

Aynada gördüğü kadın ise; kız çocuğu doğuracağına, ayna­da görülen erkek ise; erkek çocuk doğuracağına işarettir. Rüyada Ayna gören kişi kendisini başka bir şekilde görmek; rüyâ görenin malına, aklına zarar ve noksanlık geleceğine delâlet eder. Aynada kendisini kadın görmek; kız çocuğuyla rızıklanmaya, kız çocuğu olmaya ya da evliliğe işarettir.

Rüyada Aynada Sakallı Görmek

Aynada yüzünü güzel ve sakalını siyah gören kimse, istemediği hâlde halka Dünya işlerinde ikram ve iyilik eder. Eğer sakalını beyaz görse fakirliğe düşer, bir rivâyete göre makam ve mertebesi yükselir ve dini kuvvet bulur. Yüzünde beyaz kıl olduğu­nu ve onu kopardığını gören kimse makamını ve dinini kaybeder.

Rüyada Aynaya Bakmak

Aynaya bakmak ve kendi hayalini görmek; evlenmeye gurbette hanımı varsa geri döneceğine delâlet eder. Yüksek bir makamda bulunuyorsa o makamdan ayrılacağına delâlet eder. Rüyada aynaya baktığını ve kendini görmek şöyle yorumlanır, kişi erkekse ve evliyse eşine benzer bir oğlu olacağına, kadınsa aynada kendini gören için iyi bir eş ve dosta işaret eder.

Rüyada Aynanın Yere Düşmesi

Rüyada Aynanın kırıldığını görmek; hanımının vefat edeceğine işarettir. Kişi kadın ise hayallerinin boşa çıkmasına ve bazende kısmetinin kapanmasına delalet eder. Rüyada ayna kırılması görmek, bir mühlet yalnız kalmaya yada ayrılığa da işaret eder.

Rüyada Altın Ayna Görmek

Altın ayna görmek; dince kuvvet ile, fakirlikten sonra hamile bir kadının zenginlikle ve vazifeden azledildikten sonra tekrar girmekle tâbir olunur. Rüyada altın ayna görmek, faydalı ve hayırlı kimseler ile birlikte olmaya gayret göstermesi gerektiğine tabir olunur.

Rüyada Hamile Kadının Aynaya bakması

Ha­mile kadın aynaya baktığını görse; bir kız çocuğu doğurur. Hamile de­ğilse kocası kendisinin üzerine tekrar evlenir. Rüyada kadın bekarsa ve evli değilse kendini aynada hamile görmesi, bir kısmete ve evlilik için biriyle görüşmeye başlamaya ve dikkatli karar vermesine tabir olunur.

Rüyada Aynaya bakmıyor Görmek

Rüyada kendini Aynaya bakmıyor görmek; hasılı bu ve buna benzer zıt, ters şeyler görmek; kötü bir hale uğranılacağına işaret eder. Rüya sahibi aynanın karşısında durup aynaya bakmamaya gayret gösteriyorsa rüyanızın yorumu bu şekilde mana kazanmış olur.

Rüyada Aynaya Arkadan bakmak

Bir aynaya arkasından baktığını gören kimsenin eşi gizli gizli fahişelik yapar. Memur ise, görevinden alınır, ziraatçıysa mahsulleri telef olur. Rüyada aynaya arkasını dönerek bakmak zarar ve ziyana ve fenalıklara ve dikkatli olması gerektiğine yorumlanır.

Rüyada Ayna Vermek

İbni Şirin (r.a.) demiştir ki: Birine ayna verdiğini gören kimse, ona parasından bir miktar verir. Rüyada Ayna vermek borç vermek ile tabir olunur. Rüyada ayna verdiği kişi veya bir başkaları tarafından borç isteneceğine ve parasını vereceğine yorumlanır.

Rüyada Varaklı Ayna Görmek

Câbir’ül Mağribi (r.a.) demiştir ki: Rüyâda aynada güzel sûret görmek, müjde ve bolluktur, çirkin sûret görmek, sıkıntı ve üzüntü­dür. Rüyada Varaklı Ayna görmek temiz ve parlaksa, kısmet ve şansa işaret eder.

Rüyada Demirden Ayna görmek

Kirmâni (r.a.) demiştir ki: Rüyâda demirden bir aynaya baktığını gören kimsenin hanımı hâmile ise, babasına benzer bir oğlan doğu­rur. Hâmile olan kadın Rüyâda aynaya baktığını görse kendisine ben­zer bir kız doğurur. Eğer bu rüyâ sâhibi hâmile değilse, fakirliğinden dolayı eşiyle kavga eder, ondan dayak yer.

Rüyada Memurun Aynaya bakması

Kirmâni (r.a.) demiştir ki: Bir memurun aynaya baktığını görmesi görevinden alınmaya veya sürgüne gönderilmeye yorumlanır. Rüyada memurluk yapan kişiler rüyada aynaya baktığını görse işinden geri kaldığına ve bir sebepten dolayı başka bir yere gönderilmesine yorumlanır.

Rüyada Süslü Ayna Görmek

Rüyada süslü ve Demir, dökme ve bunlar gibi bir şeyden yapılan aynaya baktığını görmek, Rüya sahibi evliyse hanımı oğlan doğurur. Eşi hâmile değil ise, ondan ayrılarak başkasıyla evlenir. Eğer bekâr ise, evlenir fakat hanımı ile anlaşamaz.

Rüyada Ayna Karşısında Oynamak

Dünyaya meyletmeye ve boş işlerle vakit geçirmeye işaret eder. Rüyada aynanın karşısına geçip dans ettiğini gören sıkıntıya düşer borca girer ve borçlarını ödemekte zorlanır. Rüyada ayna karşısında oyun oynadığını gören için elem ve tasa sıkıntı vardır.

Rüyada Ayna Karşısında Süslenmek

Boş işlerde bulunmaya ve kendini beğenmeye yorumlanır. Rüyada Aynaya bakıp süslendiğini veya makyaj yaptığını görmek, kadın için kısmete, ve bir topluluğa katılmaya bir davete işaret eder. Rüyada bir erkek ayna karşısında saçını ve kıyafetini düzeltmesi zorluklara ve geçim sıkıntısı çekmeye tabir olunur.

Rüyada Ayna görmek ile Alakalı ve ayrıntılı Tabirler

 • Rüyada Gümüş aynaya bakmak; makamının elden gideceğine işarettir.
 • Aynada genç görmek; düşman görmeye delâlet eder.
 • Aynada ihtiyar görmek; sadık ve hayırlı dosta.
 • Parlak bir aynaya bakmak; gam ve üzüntüden kurtul­maya delâlet eder.
 • Aynanın paslı ve kirli olması rüyâyı görenin kötü hâli ile tâbir olunur.
 • Hastanın aynaya bakması; vefat edeceğine işarettir.
 • Bir malıbus kendisini aynada görse; hapisten kurtulur.
 • Aynada kendini sakallı görmek, din ve dünya işlerinde ikram ve iyiliğe işarettir.
 • Saçını beyazlamış görmek, mertebeye ve kendini geliştirmeye, yükselmeye yorumlanır.
 • Bir çocuk Rüyâda aynaya baktığını görse kız kardeşi olur.
 • Rüyada Ayna görmek ile alakalı, İslami Rüya Tabirleri ve yorumları arasında bulamadığınız rüyalarınızı yorum yaparak bizimle paylaşın rüyalarınızı yorumlayalım.
İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

 1. Asiyekarakaş dedi ki:

  Ruyamda bırakılmış bir aynayı yerden aldım cantama koydum mavi pilastik cerceveli temiz bir aynaydı ne demek acaba

 2. Meryem dedi ki:

  Merhaba ; oncelikle ruyami anlatacağım Hayır olur inşallah . Şu an rüyamdan dolayi çok kötü bir halde yazıyorum. Sizden acil yorum bekliyorum oncelikle yeni evliyim rüyamda yatak odamin kar dolabı üzerinde asılı Gelinligimi görüyorum tertemiz asılı duruyor daha sonra Gelinligimi kaldiriyorum altinda aynalı komidinimin aynası kırık duruyor komidini kaldırıp yerine koyuyorum aynanın ufak bir yeri kırılmisti lütfen acil yorum bekliyorum.

 3. Gizem dedi ki:

  Iki gun once ruyanda babam lar beni okula goturuken köyümuzde mefat eden bi kadini gördüm bana dogru geliyodugeliyodu babam yanjna geldim babam bak nasil yanmis dedi traktore binip gitik ewe ew ful ayna di sonra bi arkadaşım vardi onunla muhbet etik dedi vucudunj gordunmu fln lütfen yorumlayin

1 2
Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca