Rüyada “Ayı” Görmek

Ayı
Rüyada Ayı görmek ile alakalı tabirler, Rüyada Ayı görmek ne anlama gelir? Rüyada ayı görmek nasıl tabir edilir, Dini ve İslami yorumu burada yer almaktadır.
Rüyanın Tabiri : neye işarettir? , ne demek , manası , anlamı ne demektir?

RUYADA AYI: Rüyâda ayı görmek, münâfık, ahmak, olayları iyi değerlendi­remeyen ve tedbir alamayan düşmanla tâbir edilir. Ayı’ya bindiğini gö­ren kimse, yaptığı devlet işlerinden çok para kazanıp iyilik, maddi menfaat ve maddi yardım görür. Rüyâda ayı eti ve derisi düşman ma­lı, sütü korku ve endişe ile tâbir edilir.

Rüyada Ayı İslami Yorumu: Kirmâni (r.a.) diyor ki: Rüyâda ayı görmek, aslı bozuk, zekâ ve akıldan mahrum, gücü, saygınlığı ve çok parası olmayan bir adamla tâ­bir edilir. Ayı’ya bindiğini gören kimse, düşmanına gâlip gelir. Öldür­mek de böyledir.

Diyanet Yorumu:Rüyada ayı görmek; ahmak bir düşmana, hilekâr bir adama, hırsıza delâlet eder. Ehil bir adamın ayıya binmesi; iyidir, ehil değilse; geçici bir korkuya delâlet eder. Ayı görmek bazı tâbircilere göre; iyi bir kadın, yolculuk ve yolculuktan dönüş ile yorumlanır.

İmam-ı Nablusi Şöyle buyuruyor: Rüyada ayı görmek; bir âfet ve fitne sahibine veya fe­na bir kadına, hapis ve esarete işarettir. Rüyada ayı görmek, bazende kendini bilmeyen ummadık anda ne yapacağını bilmeyen bir kimse ile de tabir edilir.

Rüyada Ayı Yavrusu Görmek

Rüyada görülen ayının yavrusu kıskanç, bir kimse ile tabir edilir. Rüyada Ayı yavrusu görmek,  genelde zorluk, sıkıntı ve sorun olarak tabir edilir. Rüya sahibi için aynı zamanda tanıdık çevresi ve hasım ya da rakipler, iş arkadaşları yada aile bağı olduğu kişiler  le yaşanacak olan sorunların haberine delalet eder.

Rüyada Ayı ısırması

Rüya sahibi dert ve sıkıntılarım tam bitti derken yeniden başlamasına delalet eder. Bazı rüya yorumlarına göre, Rüyada ayı ısırması, şans ve talihin kapanmasına yorumlanırken bazılarına göre de bir işe başlamaya ve bu işin öneminin büyük olduğuna dikkat etmesi gerektiğine yorumlanır.

Rüyada Ayı Avlamak

Rüyada ayı avlamak ayı avladığını görmek, Rüya sahibi için hayırlı ve iyi bir kısmet ile tabir edilir. Rüya sahibi bekarsa evlenir, evliyse eşiyle muhabbeti artar. Rüyada Ayı avlamak erkek ise hayra, kadınsa işlerinin kolaylaşmasına yorumlanır.

Rüyada Ayı Öldürmek

Rüyada ayı öldüren kişi, Devletle ilgili bir makamda çalışan kimseler için işinden ayrılmaya, delalet eder. Rüyada ayı öldürmek bazı tabircilere göre şansın ve kısmetin kapanıp tekrardan açılacağına işaret eder.

Rüyada Ayıya Ateş etmek

Rüyada ayı avlamaya veya bir tüfekle silahla ateş etmek, makam ve mevki sahibi kimse için sıkıntı ile tabir edilir. Fakir kimse için ise hayırlı bir bol rızık ve bol geçim ve bazende bir bolluktan sonra tekrar sıkıntı çekme durumu olmasına işaret eder.

Rüyada Tüfekle Ayı vurmak

Rüyada ayı vurmak, sıkıntılıdır. Ayıyı boş vere vurduğunu gören kimse, devlet kapısında çalışıyorsa işinden ayrılır. Normal bir kimse Rüyada Tüfekle Ayı vurduğunu görse o kimse sert ve düşüncesiz düşmanlarına yaşamıyla ve düşünceleriyle sağlam bir gönderme yapmış olur.

Rüyada Ayıya Binmek

Ayı’ya bindiğini gö­ren kimse, yaptığı devlet işlerinden çok para kazanıp iyilik, maddi menfaat ve maddi yardım görür. Arzu ve amellerinde başarılı olur, devlet erkanında yüksek mevkilere çıkar ve halk arasında tanınan kişiler zümresine girer.

Rüyada Ayı Eti yemek

Rüyada Ayı eti yemek, işlerin hafiflemesine ve zor durumda kalmaya, zorlukların devam etmesine veya hastalanmaya işaret eder. Rüyada Ayı Eti görmek ve yemek ne anlama gelir. Ayı eti yiyen zorluk ve sıkıntı yaşar ve işleri bozulur.

Rüyada Beyaz Ayı görmek

Rüyada temiz ve güzel bir ayı görmek, şans ve rızık ve kısmet ile tabir edilir. Rüyada Beyaz Ayı görmek, mutluluk, hayırlı geçim makam ve mevkiye yükselmeye, Bekar için evlenmeye evli olan kimse için hayırlı evlatlara, erkek için başarıya ve yükselişe, kadın içinse mutlu olacağı bir birlikteliğe rüyanız tasvir edilir.

Rüyada Siyah Ayı görmek

Siyah ayı görmek, bilinmeyen şeylerin açığa çıkacağına ve ummadığı kimseler ile tartışma yaşamaya delalet eder. Rüyada Siyah ayı görmek, zor ve ahlak yönünden zayıf bir kimse ile tartışma yaşamaya rüyanız yorumlanmaktadır.

Rüyada Ayı Sevmek

Ayı rüyası kimilerine göre dert ve sıkıntı ise kimilerine göre mutluluk ve şanstır. Rüyada Ayı sevmek kariyerinde zirve yapmaya, yapmakta olduğunu işlerde başarılı olmaya işaret eder. Rüyada ayı sevmek erkek ve kadın içinde başarı ve hayırdır.

Rüyada Ayı Saldırısı görmek

Rüyada bir ayının kendine saldırdığını görmek, işlerin birden bozulabileceğine ve sıkıntıdan sonra tekrardan sorunlarından kurtulmaya yorumlanır. Rüyada ayı saldırısı görmek, bazı tabircilere göre elem ve kasvette olan kimselerin şerhinden emin olmaya işaret eder.

Rüyada Ayıdan Kaçmak

Rüyada ayı görmek, görülen anın ve çağın ve kişinin durumuna göre yorumları değişiktir. Rüyada ayı görmek, asi ve güçlü bir düşmanla da yorumlanabilir.  Rüyada ayıdan kaçmak devlet işleriyle alakalı durumlardan kaçmak ile tabir edilir.

Rüyada Ayı Görmek ile Alakalı Tabirler

 • Rüyada ayı ile kavga etmek, sıkıntı ile tabir edilir.
 • Rüyada ayı kovalamak, işlerden geri kalmaya ve bazende tembellik,
 • Rüyada ayının kovaladığını görmek, devlet ile alakalı bir sıkıntısının olacağına,
 • Rüyada boz ayı görmek, rızık ve kısmet ve bolluk ile tabir edilir.
 • Rüyada gri ayı görmek, bir yabancı ile dostluk kurmaya yorumlanır.
 • Rüyada dişi ayı görmek, aile ve geçiminin biraz kolaylaşmasına muhabbete,
 • Rüyada erkek ayı görmek, güç ve iradenin artmasına ve hayırlı bir işe,
 • Rüyada bal yiyen ayı görmek, geçim sıkıntısı çekmekten kurtulmaya işaret eder.
 • Rüyada Ayı görmek ile alakalı İslami Rüya Tabirleri Sözlüğünde bulamadığınız rüyanızı bize yazın.
İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

 1. Nur sena dedi ki:

  Rüyamda beyaz bir ayı gördüm ve evimizin etrafında sürekli dolanıyordu. Çok sinirliydi kafıyı açsak heran öldürebilirdi. Biraz vakit geçtikten sonra baktığımızda yoktu dışarı çıkmıştık annanem de vardı o dışarda kaldı ve ayı bir anda koşmaya başladı annanrm yaşlı olunca koşamadı zaten ayı da farketmedi ben ve babam koştuk ayı da hızlandı yanında neydiği brlli olmayan birisi vardı elindede uzun birşey sanki kesere benziyordu onu babama attı ve babama gelmedi. Sonra hepimiz etrafa bakıyoruz sürek li ayı grziniyor biraz durduk sonra brn balkona çıkmak istedidim vr balkonun kapısında çok büyük ürkütücü bir köpek vardı uyuyordu ama ben sanırım onu rahatsız ettim ve köpek havlamaya başladı bunu duyan ayı onun yanına geldi ve sonrası yok…
  Yorumlarsanız çok mutlu olurum şimdiden teşekkür ederim ?

 2. mustafa gencturk dedi ki:

  ruyamda buyuk bir ayıyı abimin bıcakladıgını gördüm. fakat ayı ölmemiş ölmüş numarası yapıyordu. ben abime çığlık attım ayı ölmedi diye. o arada ayı yanındaki birine saldırdı. ona zarar veremeden tekrar bıcakladık ayı ölmeden uyandım.

 3. Halit 34 dedi ki:

  Rüyada kahverengi bir ayı ve yavrusunu odunluğa koyup kapıyı kapatacaktım ki Ayı tavuklarımı yer korkusuyla vazgeçiyordum.

  Anne ayıyı ve yavrusunu dışarı çıkartırken; anne ayı dile gelip bana: “yavrum orada kalabilir ama yinede sen bilirsin” dedi. Bende yavru ayıyı içeri sokup kapıyı kapattım. Anne ayınında başını okşayıp bahçeye saldım.

 4. Sude dedi ki:

  Ruyamda mor renkli bir ayi gordum melek gibi bembeyaz giyinmis bir kadini oarcaladi ve sonrada öldü. Sonra bir suru biz ayi geldi ama kimseye zarar vermediler ancak kanayan veya yuzunu gorduklerini oldurduler bu arada biz okulun bahcesindeydik.

 5. Aynur dedi ki:

  Slm, rüyamda bir odanin icerisinde ben ve bir ayi var, telefon caliyor ve ben telefona cevap verebilmek icin sehbaya dogru kosuyorum, ayi da pesimden kosuyor.tam telefonu almak icin ellimi uzatigimda ayi ellimi agizi ile dislerinin arasi ile tutuyor, ayi beni seviyormus ve benden ayrilmak istemiyormus. Rüyanin sonunda ben ayiya sarilip kendimi güvende hisediyorum

1 2 3 4
Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca