Rüyada “Ayetel Kürsi” Görmek

Ayetel Kürsi
Rüyada Ayetel Kürsi görmek, tehlikeden emin olmaktır. Ayetel kürsi anlamı emin olmak ve korunmayı ifade ettiği için, Ayetel kürsi ziyandan korunmaktır.
Rüyanın Tabiri : neye işarettir? , ne demek , manası , anlamı ne demektir?

Rüyada Ayetel Kürsi Görmek

Ayetel Kürsi: anlamı, okunuşu ve okuduğunu veya okunulduğunu görmek, âfetlerden emin ve esirgenmiş olmaya, muradına ermeye yorumlanır. Ayetel kürsi anlamı, hayır ve korkulardan emin olmak ile tabir edilir. Ayetel kürsi okunuşu, muradına kavuşmak ve istediğini elde etmek anlamına gelir. ibni Şirin şöyle buyurmuştur; Ayetel kürsi rüyasını gören kimse, Hasta ise, veya hastası var ise, şifa bulur (Kirmâni). Kadri ve mevkisi yükselir ve halk içinde muhterem olmaya tabir edilip, yorumlanır (Câferi Sâdık). Metânetini korur ve zeka sahibi olur (İmâmı Nablûsi).

İslami Yorumu: Ayetel Kürsi rüyası islami tabiri, okuyan veya okunduğunu duyan kimse, korkularından emin olur, zararlardan ziyanlardan korunur. Rüyada Ayetel Kürsi görmek, kişinin endişeleri varsa endişelerinden arınmaya delalet eder.

Diyanet Yorumu: Rüyada Ayetel Kürsi görmek, Üç şekilde tabir olunur, Ayetel Kürsi okuduğunu gören, düşmanlarının şerhinden emin olur. Rüyada Ayetel Kürsi yazan, her işinde muzaffer olur. Yüksek sesle okuyan dünyalık korkularından emin olur. Rüyada Ayetel Kürsi görmek bu şekilde yorumlanır.

İmamı Nablusi Şöyle buyuruyor: Rüyada ayetel kürsi görmek, bereket, ganimet, ilim ve hayırların ve mutlulukların başında gelecek bir yardım ve faydalı bir hizmet ile yorumlanır. Rüyada ayetel kürsi görmek, dine yönelmeye, Haktan korkmaya yorumlanıp değerlendirilir. Bazen de, En illet hastalıklardan, belalı ve musibet dolu işlerden kurtulmaya ve hayır ile kurtuluşa yorumlanır.

Rüyada Ayetel Kürsi Dinlemek

Güzel bir ses ile okunan Ayetel Kürsi’yi dinlemek, hıfz ve korumaya işaret eder. Rüya sahibi varsa korkularından emin olur, işlerinde başarılı olur, Kadri kıymeti artar büyükler yanında saygı görür. Rüyada Ayetel Kürsi dinlemek, bazende ins ve cins şerrinden emin olmaya işaret eder.

Rüyada Ayetel Kürsi okumak

Rüyayı gören kimse, Ezberinde olmadığı halde Ayetel Kürsi okuduğunu görse, bilmediklerine nail olmaya, ilme ve ferasete, mutluluk, sevin, şan ve şöhrete rüyanız tasvir edilir. Rüyada Ayetel Kürsi okumak, bazende güç ve iktidara karşı sabırlı ve akıllı olmaya, sabrın karşılığını alacağına işaret eder. Ayetel Kürsi bilen ve okuyan için, şeytanın şerrinden korunmaya, sıkıntılardan emin olup korunmaya işaret eder.

Rüyada Ayetel Kürsi Yazmak

Yazma bilmediği halde Rüyada Ayetel Kürsi yazmak veya yazmaya çalıştığını görmek, ilim ve hikmete, başarı ve zafere, adaletli bir kimseden yardım görmeye, halk arasında tanınmaya işaret eder. Rüyada Ayetel Kürsi yazmak, faydalı ve hayırlıdır, yazmayı bilen veya bilmeyen içinde aynı şekilde tabir olunur.

Rüya aleminde her insan aldatıcı ve yanıltıcı rüyalar görebilir, önemli olan görülen rüyaları doğru bir yerde yorumlamaktır. Rüyalarınız nasıl yorumlanırsa bazen o şekilde amel etmesi de mümkün olabilir. İslami Rüya kaynağında büyük önem arz etmektedir. İslami Rüya tabirleri ve yorumları sayfamızda öğrenmek istediğiniz tüm rüyaların yorumlarını kolayca öğrenebilirsiniz.

Rüyada Ayetel Kürsi görmek ile alakalı ayrıntılı tabirler

 • Ayetel Kürsi, okunduğunu duyan, toplum içinde ilgi görür,
 • Ayetel Kürsi den bir ayet yazdığını görmek, sıkıntılarından kurtulup, faydalı ilme,
 • Ayetel Kürsi anasının okunduğunu gören, ailesi tarafından taktir edilmeye,
 • Babasının, Rüyada Ayetel Kürsi okuduğunu gören, neslinin hayırlı olmasına,
 • Cemaatin Ayetel Kürsi okudğunu görmek, toplumda saygı görmeye işaret eder.

Ayetel Kürsi Okunuşu

Allahü lâ ilâhe illâ hüvel hayyül kayyûm. Lâ te’huzühû sinetün ve lâ nevm. Lehû mâ fis-semâvâti vemâ fil erd. Menzellezî yeşfeu indehû illâ biiznihi. ya’lemü mâ beyne eydîhim vemâ halfehüm velâ yühîtûne bişey’in min ilmihî illâ bimâ şâe vesia kürsiyyühüssemâvâti vel erd. Velâ yeûdühü hıfzuhumâ ve hüvel aliyyül azîm.

Ayetel Kürsi Anlamı (Meali)

Allah ki, O’ndan başka ilah yoktur. O hayydır, kayyûmdur.
Kendisine ne uyku gelir ne de uyuklama.
Göklerde ve yerdekilerin hepsi O’nundur.
O’nun izni olmadan katında kim şefaat edebilir?
O, kullarının yaptıklarını ve yapacaklarını bilir. (Hiçbir şey O’na gizli kalmaz.)
O’nun bildirdiklerinin dışında insanlar,
O’nun ilminden hiçbir şeyi tam olarak bilemezler.
O’nun kürsüsü gökleri ve yeri içine alır, onları koruyup gözetmek kendisine zor gelmez.
O, yücedir, büyüktür.

İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

 1. Anonim dedi ki:

  Rüya tabirleri İslami sitenin ismi fal var birsuru fal bakanın baktıran in 40 gün amelleri kabul olmaz buyuruyor bilmiyor musunuz

  1. Anonim dedi ki:

   Evet biliyorum Rabbim ıslah etsin

 2. fatma dedi ki:

  Gelecegim ne olacak

 3. Eda dedi ki:

  Rüyamda etrafımda birdenbire Kırkayaklar çıkmaya başladı ben oan ayetel kürsi okudum ne anlama gelir…

 4. Nermin dedi ki:

  Salam ben ruyamda seytandan siginmak icin Ayetel kursi ve fatihe ihlas surelerini ezberden oxuyuram anlami nedir deye bilirmisiniz lutfen

1 2
Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca