Rüyada “Aydınlık” Görmek

Aydınlık
Rüyada Aydınlık Görmek ne anlama gelir? Aydınlık bir oda, gece, yol ve ev görmek nasıl tabir edilir? Rüyanızın anlamı, tüm ayrıntılarıyla burada yorumlanır.

RUYADA AYDINLIK: Rüyada aydınlık görmek, ışık görmek ile aynı şekilde tabir olunur, aydınlık, nur saçan bir ışık rüyası gibidir elçiye ve ilme, bazende ilim tahsil eden bir kişi ile dost olmaya ve ilmi konularda eğitim almaya delâlet eder.

İslami Yorumu: Rüyada ışık veya aydınlık görmek, aydınlığa girmek, aydınlık bir yerde olduğunu görmek, bir elçiye veya hayırlı bir ilme bu ilimle hayır ile amel etmesi gerektiğine delâlet eder. Rüyada Evini aydınlık görmek, arzularına ermeye ve heveslerinin, isteklerinin gerçekleşmesine ve refaha, rüyanız yorumlanır.

Diyanet Yorumu: Rüya gören kimse, Evinin bahçesinde yada evinde veya bir mahalde aydınlık görse, hayırlıdır, refah ve mutluluk ile yorumlanır. Rüyada Bahçede, sokakta, mahallede aydınlık görmek, komşularla aranın iyi olmasına veya bazende tam zıttı ile komşularıyla arasının açılacağına, rüyanız tasvir eder.

İmamı Nablusi şöyle buyuruyor: Rüyada Aydınlık, Rüyayı gören kişi için aydınlığa kavuşmak ve Rüyada aydınlık görmek, bu kişi için rüyası şu şekilde yorumlanır. Nefret ettikten sonra bağlanmaya veya alışmaya, israftan yada fakirlikten sonra, zarardan kurtulmaya ve daha sonra kendisine fayda sağlayacak hayırlı bir işe veya ümidini kaybetmek üzereyken çocuğu olmasına delalet eder.

 Aydınlık Ev görmek

Aydınlığı başkasının evi üzerinde görmek, birisi ile ilişki kurmaya veya hayırlı bir kısmet haberi almaya bazende evlenmeye, işarettir. Rüyada Aydınlık ev görmek, refah ve bolluk, kısmet, ve bol nasip ve hayırlı bir eş ilede yorumlanabilir.

Aydınlık Oda Görmek

Odanın içine bir nur indiğini veya nurdan bir ışık görmek, faydalı bir ilme, Rüyada odanın aydınlandığını görmek şansın, talihin, kısmetin açılmasına ve şansının işlerden yana artmasına, bazende hayırlı bir kısmet ile rüyanız yorumlanır.

Aydınlık İş yeri görmek

İşletmesini veya Dükkanının Aydınlandığını görmek, bolluk ve kazanç, mal, mülk, servet, ve işletmesinin genişleyip büyümesine işlerinin artmasına bolca hayır işleyecek kazançlar elde etmesine rüyanız yorumlanır. Bu rüya tüccar için bolluk, işçi için ise işlerinde yükselmeye delalet eder.

Aydınlık Yol görmek

Bir kimse rüyasında bulunduğu yerin yada bir başka yolun aydınlandığını görmesi, ilim tahsiline veya faydalı ilim ile uğraşmaya ve amel etmeye rüyanız yorumlanır. Rüyada Aydınlık yol görmek, hayırlı bir kısmet ile ve bazende bir evlilik ile tabir edilir.

Aydınlık Gece Görmek

Rüyada Gece güneşin doğduğunu veya gecenin aydınlandığını görmek, hayır ve menfaate delalet eder.. Rüyada bulunduğu yerin çok fazla ve güzel bir ışıkla aydınlandığını görmek, Rüyada  gecesini aydınlatan, aydınlık görmek büyük bir kısmete hayırlı kısmete ve bolluk içinde bir hayata rüyanız tefsir eder.

Aydınlıktan Karanlığa Geçmek

Sıkıntılardan kurtulmaya, endişelerden emin olmaya ve bazende Rüyada Aydınlıktan Karanlığa geçmek, tüm üzüntü ve kederlerinden hayır ile kurtulacağına yorumlanır. Karanlığı aydınlatan ışık saçan veya nurdan bir aydınlık görmek ise bir müjdeye işaret eder.

Nur Saçan bir Aydınlık görmek

Bu kimse bu aydınlıktan istifade etmek ile yorumlanır. Işığın geceyi aydınlattığı gibi kişide aydınlanır, bu kimse ilim tahsil eder veya çok okur ve ilim ile amel eder. Rüyada Nurdan bir aydınlık görmek, hayırlı bir mala, bol kazanca işlerinde başarılı olmaya işaret eder.

Rüyada Aydınlık Görmek ile alakalı detaylı yorumlar

 • Rüyada Karanlıktan aydınlığa yürümek; bir halden bir başka hale geçmeye, hayra ve huzura,
 • Karanlıktan Aydınlığa koşmak; sıkıntılarından feraha kavuşmaya, ve zor işlerinin kolaylaşmasına,
 • Aydınlık sokak görmek; bir mahalden başka bir mahalle geçmeye, bazende taşınmaya,
 • Aydınlık Tünel görmek; sorunlarının çözülmesine ve dertlerinden kurtulmaya,
 • Aydınlık nur görmek; ilim ve irfan ile, faydalı ilme ve çok çalışmaya kazanca yorumlanır.
 • Mutfağın Aydınlandığını görmek; bereketin ve rızkın artmasına, hayırlı geçime,
 • Dünyanın aydınlandığını görmek; insanlar arasında tanınmaya ve bazende şöhrete,
 • Aydınlık mezar görmek; iyi amellerde bulunmaya, ruh halinin ve akıbetinin iyi olmasına,
 • Rüyada Aydınlık mağara görmek; bir seyahate ve bazende ilmi bir konu için eğitime girmeye,
 • Rüyada aydınlandığını görmek; kötü halden iyi bir hale girmeye bazende ilim ile amel etmeye,
 • Rüyada ışık ile aydınlanmak; çevresinden yardım ve destek görmeye, bir isteğinin olmasına,
 • Evinin aydınlanması; erkek ve kadın için de hayırlı bir kısmete, ve bolluğa ve iyi geçime yorumlanır.
 • Rüyada Gecenin aydınlanması; hayır ile ve menfaat ile tabir edilir.
 • Her yerin aydınlandığını görmek, rızkın kısmetin açılmasına çevresinin genişlemesine işaret eder.
 • Aydınlık ve ışık rüyası her yönüyle hayırdır. İslami Rüya Tabirleri ile rüyalarınızın anlamlarını öğrenin.
İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

 1. Mahmut Akkaş dedi ki:

  Rüyamda aydınlık bir mezar vardi karşımda sanki benimdi tam anlayamadım sonra mezara karşıdan bir müddet bakıp göğe yükseldim mavi ışıklı aydınlık bir yerdi biraz uzağımda melek miydi bilmiyorum birini gördüm ve bir süre dünyaya baktıktan sonra tekrar aşağıya indim ve normal hayatıma döndüm..Allah razı olsun .yorumunuzu bekliyorum.

  1. Rüya Yorumu dedi ki:

   Hayırlı günler görmüş olduğunuz rüya büyük bir hikmettir rüyada semada yolculuk yapmak büyük bir alimin elinden yardım hikmet alıp bu hayırlı yolda ilerleyeceğinize işaret ediyor.Rüyanız özeldir kimseye anlatmayın.Saygılar

 2. Seda dedi ki:

  Rüyamda bir hocayla beraber yanyanaydık karsidan cok guzel bir ısık saciliyordu birden bire karanliga gectik gecerken yanimdaki hocayla beraber fatiha suresini okumaya basladik…ruyami yorumlarsaniz cok sevinirm ve bu sabahtan aksama kadar hicbir isim duzgun gitme hep bir terslik oldu…

 3. sabır dedi ki:

  Selamün Aleyküm , ben annemi 6 ay önce elhamdülillah gerçek dünyaya yolculadım. Dün gece rüyamda uzaktan bir oda , bir magara yada eskımoların ıglosuna benzeyen bir yapı içini ışıklı aydınlık gördüm.. Annemin mekanı hissine kapıldım ..Ama onu görmedim sadece orada gibi hissettim .. Manasını merak ediyorum Allah Razı olsun şimdiden teşekkürler…

 4. Gül dedi ki:

  Rüyamda cok güzel masmavi bir deniz kenarindayim. Basimi saga ceviriyorum yukariya dogru.Allahi görmek icin bekliyorum. Sonra birden günes beliriyor. Allah bana o günesden isik saciyor. Sonra.uyaniyorum sabah ezani okunuyor. SimdidenAllah razi olsun yorumlarinizi rica ediyorum

 5. Semiha dedi ki:

  Merhaba ben rüyamda bir eve gireceğiz orda dogalgax dan hava geliyo o anda kaçarken nefesim kesiliyor gözüme beyaz bir perde iniyor her yeri ben beyaz görüyorum ölmüş um

 6. Fatma kilic dedi ki:

  Gece evde saat 2 civari uyumuyodum kapinin altindan beyaz parlak işik gordum kapinin altindan gecti ne dir acaba o sik cok guzel bi isikti

 7. betül dedi ki:

  Ben rüyamda akşam vakti hafiften kar yagmis sokakta elektriklerin kesik olduğunu ve evin içinin aydınlık olduğunu gördüm. Acaba ne anlama gelir?

 8. Aygun dedi ki:

  Babam ruyasında kendı dedesının gormuş( dedesi olü) ve dedesini öldügünü yeniden onu gömdugunu görmüş ve kızının gelıb bır kara lım kapını acar mezrlıkdı o kapıdan aydınşık ışık gelir ve orda bebek vardır o bebegımı kucagına almış

 9. mahsun deniz dedi ki:

  rüyamda birden aydınlanan gece sokak gordum insallah dogruysa bu tabırler Allah ızın verırse oyuncu olcam yanı sohret herkez tarafından tanıncam

 10. Selin dedi ki:

  Rüyamda iskenderuna gitmiştik ailece ve uzaktan olan ama alt katimiz da oturan akrabamizla. küçük bir evdeyiz ve karimizda denizle büyük binalar var ve binalarda ışık saçılıyordu deniz gece olmasına rağmen çok aydınlıktı. Bir de uzun zamandır sevdiğim 2 aydır görmedigim cocuğun sevgilisi vardı ve ona sarılıyordu.

Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca