Rüyada “Ayakkabı” Görmek

Ayakkabı
Rüyada Rahat ve güzel ayakkabı görmek, hayır ve refaha huzura ve bol geçime, Dar ve kötü ayakkabı görmek dar geçime, sıkıntıya ve hüzne işaret eder.

Rüyada Ayakkabı görmek

Rüyada ayakkabı görmek, kış mevsiminde görülürse, hayır ve bereket yaz mevsiminde ise, üzüntü, keder ve hüzündür. Rüyada ayakkabı giydiğini görmek, diğer tabircilerin yorumlarına göre eğer ayağınızı sıkmıyorsa güzellik ve hayır alametidir. Rüyada ayakkabı almak, güzel bir haber almaya ve sevinmeye hazırlıklı olmanızı simgeler. Rüyada ayakkabı görmek ile alakalı İslami rüya tabiri yapan alimlerin görüşleri şöyledir. Rüyada mest ve sair ayakkabı görmek, (kundura, potin, iskarpin, çizme, pabuç, converse, spor ayakkabı, çocuk ve bebek ayakkabısı ve benzeri ayakkabılar dahildir) Danyal (a.s.)’ın görüşüne göre:sıkıntıdan kurtulmaya ve umduğunuza kolayca kavuşmaya delalet eder. Rüyada ayakkabı kaybetmek, işlerinde sıkıntı yaşamaya ve sorunlar ile karşıla cağına delalet eder.

Rüyada siyah ayakkabı görmek, dert ve sıkıntı veya sakladığı gizlediği bir konunun açığa çıkması demektir. Rüyada kahverengi ayakkabı görmek, güvende olmaya ve korunmaya güçlü bir kimse tarafından himaye edilmeye tabir edilir. Rüyada topuklu ayakkabı görmek, kadın için hayırlı ve daha dikkatli olması gerektiğini işaret eder. Rüyada topuklu ayakkabı görmek, erkek için sorunlara ve zahmetlere, sıkıntı yaşanacak bir olay yaşamasına tabir edilir. Rüyada beyaz ayakkabı görmek, şeref ve haysiyet sahibi adama ve hayırlı geçime delalet eder. Rüyada mavi ayakkabı görmek, sevinç ve neşe habercisidir. Rüyada kırmızı ayakkabı görmek müjde ve hediye almaya ve sevineceği bir haber ile seyahate çıkmaya tabir edilip, yorumlanır.

Sık Görülen Ayakkabı Rüyaları

Rüyada Ayakkabı seçmek, çevrenizde sevilmeye ve hoş görülü olmaya, arzu ettiğiniz şeye kavuşmak demektir. Rüyada ayakkabı denemek, bekar için geç evlilik, evli bir kimse ayakkabı denediğini görse, taşınmaya veya seyahat etmeye tabir edilir. Rüyada ayakkabı dükkanı görmek, kazanç ve berekete, hayırlı bir sene içinde olduğunun alametine işarettir. Rüyada ayakkabıda çamur temizlemek, dert ve sıkıntılardan kurtulmak ve borçlarını ödemektir.

Rüyada ayakkabı fırçalamak, çevrenizde iyi şekilde tanınmaya ve sevilip sayılmaya delalet eder. Rüyada lastik ayakkabı görmek, zor ve meşakkat habercisidir. Rüyada ayakkabı boyatmak, sorunlarının çözümlenmesine ve dertlerinden kısa sürede kurtulmaya işarettir. Rüyada ayakkabı numarası görmek, olumsuz bir işinin kolayca neticelenmesine delalet eder. Rüyada ayakkabı çıkarmak, sorun ve sıkıntılarının son bulmasına maddi sıkıntılardan kurtulmaya işaret eder. Rüyada ayakkabının olmadığını görmek, kısmetlerinin azalması ve hiç bir şeyi beğenmeyen kimseye delalet eder. Rüyada ayakkabı olmaması görmek, iş için çaba gösteren ve sevdiklerine zaman ayıramayan kimseye delalet eder.

İslami Yorumu: Rüyada Ayakkabı görmek, iki türlü tabir edilir. Rahat ve güzel ayakkabı görmek,  hayır ve refaha, bolluk ve berekete, güzel kolay geçime ve dünya huzuruna, Rüyada Dar ayakkabı görmek, gam ve kedere, sıkıntı ve zorluklara işaret eder. Ayağında dar ayakkabı olduğunu gören kimse, üzüntü, keder ve kasvete düşer.

Diyanet Yorumu: Rüyada ayakkabı görmek ve Ayağında deriden bir ayakkabı gören kimse, Bekar ise evlenir. Ayakkabısını ters giydiğini gören kimse, üzüntü ve kederden kurtulur. Ayağına mest veya kundura giyme adeti olmayan kimsenin bunlardan birini giydiğini görmesi korku, üzüntü, gam ve yasa düşmek, ya birinin hilesine tutulmak, ya tutuklanmaya, hapisse girip mahkum olmak veya vefat etmek ile tabir olunur.

İmamı Nablusi şöyle buyuruyor: Câferi Sâdık radıyallâhü anh demiştir ki: Rüyada ayakkabı görmek ile alakalı olarak, Ayakkabı yumuşak olup ayak içinde rahat ederse yedi şekilde tabir olunur.Ayakkabı rüyası hanım, hizmetçi ve eleman, kuvvet, huzurlu bir hayat, zafer, iyilik maddi menfaat ve yardımlaşmayı simgeler.

Rüyada Ayakkabı Çıkarmak

Rüyada ayakkabı çıkarmak; Bir kimse rüyasında ayakkabılarını çıkardığını görse, sıkıntılardan sonra rahata kavuşmaya, refaha ve sevince, bereket, ve kazanca yorumlanır. Rüyada Ayakkabı çıkarmak, erkek için hayırlı bir işe ve işlerinde ticaretinde başarılı olmaya, kadın içinse rüyada ayakkabı çıkarmak, bekarsa kısmetinin açılmasına, evliyse eşiyle mutlu olmaya işaret eder.

Rüyada Yırtık ayakkabı görmek

Rüyada Yırtık ayakkabı görmek, dert ve sıkıntı yaşamaktır. Rüyada eski ayakkabı giydiğini görmek hüzün ve sorunların habercisidir bu rüya pek hayır ile tabir edilip, yorumlanmaz.

Rüyada Eski ayakkabı görmek

Rüyada eski ayakkabı görmek; Rüyada Ayağında delik iki ayakkabı olup ayakları göründüğünü gören kimse, herke­sin gıptasına uğrayacak derecede servet sahibi olur, dert ve üzüntü ve kederden kurtulur. Ayakkabılarından birinin ayağından çıktığını, veya delindiğini veya kaybolduğunu gören kimsenin malının yarısı elinden gider.

Rüyada Delik Ayakkabı Görmek

Rüyada delik ayakkabı görmek; Rüyada Ayakkabısının altı delindiğini gören kimse, dul biri ile evlenir. Rüyada delik ayakkabı görmek, Eğer iki ayakkabı olursa malının tamamı elinden çıkar. Ayakkabıları yırtılıp ayağında bir şey kalmamak derecesinde parçalanmış olduğunu görmek, hanımının vefatına işarettir. Erkek Kişinin Ayakkabısının delinmesi hanımının vefatına, kunduralarını kaybedip bulamamak üzüntü, kederden ve sıkıntıdan uzaklaşmaya, kunduraya kalıp geçirdiğini görmek, bir kadınla evlenmeye yorumlanır.

Rüyada Yeni Ayakkabı Görmek

Rüyada Yeni ayakkabı görmek, ve yeni bir ayakkabı giymek malı korumaktır. Rüyada yeni ayakkabılar görmek, Makam ve mevki sahibi büyükler için son derece rahat bir hayat yaşamak ile işarettir. Rüyada çok güzel bir ayakkabı alıp giydiğini görmek, refaha ve mutluluğa işaret eder.

Rüyada Ayakkabı Giymek

Rüyada ayakkabı görmek; ibni Sirîn demiştir ki:  Ayakkabı giymesi normal olan kimsenin bir mest veya kundura giydiğini görmesi korkudan kurtulma ve güvene kavuşmasıdır. Rüyada ayakkabı giymek, Bir rivayete göre dertlerinden kurtulur veya deniz yolculuğu yapar. Bir çift yeni ayakkabı giydiğini gören kimse, iki kadın ile evlenir. Rüyada Ayakkabı giymek; ticaret için yolculuğa tabir edilip, yorumlanır.

Rüyada Ayakkabı Satmak

Rüyada ayakkabı satmak;Rüyada Câbir’ül Mağribi (r.a.) demiştir ki: Rüyada Ayakkabılarını tanımadığı bir kimseye sattığını gören kimsenin hanımı vefat eder. Vahşi hayvanların ayakkabıları üzerine hücum edip onu parçaladıkları­nı görmek, gençlerin hanımına taarruz edeceklerine tabir edilip, yorumlanır.

Rüyada Ayakkabı Çalınması görmek

Rüyada Ayakkabı çalınması görmek; Rüyada Hırsız bir kadının, hanımına ait ayakkabıyı çaldığını rüyada görmesi, kimsenin başının belaya düşmesine yorumlanıp tabir edilir. Rüyada ayakkabısının çalındığını görmek, elem ve tasaya bazende hüzne işaret eder.

Rüyada Eski giyilmiş Ayakkabı Görmek

Rüyada ayakkabı görmek; Ebû Sâid’ül Vaaz (r.a.) demiştir ki:  Rüyada eski ve yıpranmış ayakkabı görmek, Bir rivayete göre dostlarıyla aralarında düşmanlık olur. Ayakkabının altında yama ve pençe vurulmuş gören kimse, başka bir adamdan kızı olan bir kadın ile evlenir.

Rüyada Çizme Görmek

Rüyada çizme görmek; Kirmâni (r.a.) demiştir ki: Rüyada altı iki katlı postal ve çizme giymek yolculuğa, askere mahsus postal ve çizme giymek evliliğe tabir edilip, yorumlanır. Altları iki katlı postal veya çizme giyip onunla yola çıktığını gören kimse, gerçek hayatta da yolculuğa gider. Onlardan o sırada bir şey kopar, yırtılır ve bozulur ise, yolculuk sırasında bir yerde rızasıyla ikamet eder ve kalır.

Rüyada Çalınmış Ayakkabı görmek

Rüyada çalınmış ayakkabı görmek; Halid’ül İsfaham (r.a.) demiştir ki:  Ayakkabılarının çalındığını gören kimse, üzüntü ve kedere düşer. Bir ayakkabı bulduğu halde onu giymediğini gören kimsenin, eline bir yabancıdan çeşitli fırsatlar geçer fakat bundan faydalanamaz. Çarık ve yemeni de ayakkabı cinsinden olup bu sürede tabir olunurlar ise, de bunlar yolcular ve köylüler için hayırlı şehirliler için hayırsız dırlar.

Rüyada Yeni Ayakkabı Giymek

Rüyada ayakkabı giymek; Rüyada yeni ayakkabı giymek, bir köylü veya yolcunun yeni bir ayakkabı giydiğini görmesi hayırlı bir haber veya maddi, manevi bir destek maddi ve manevi menfaat ve yardım ile fakat, bir şehirli kimsenin ayakkabı giydiğini görmesi zarar ile tabir olunur. Rüyada yeni ayakkabı, kısmet ve şans ile yorumlanır.

Rüyada Ayakkabı Almak

Rüyada ayakkabı almak; Ibni Sirîn demiştir ki: Rüyada deri ayakkabı görmek, yada ayakkabı aldığını gören kimse eğer bir hayli ayakkabı satın aldığını veya kendine bağışlandığını veya her ne şekilde olursa olsun eline geçtiğini görmek, servet, sermeye, kıymetli bir eşya veya paraya sahip olmakla beraber çok nimet kazanmaya işarettir.  Rüya sahibi mahkum ise, kurtulur.

Rüyada Ayakkabı yıkamak

Rüyada ayakkabı yıkamak; Rüyada ayakkabısını yıkarken görmek, yada bir başkasının ayakkabı yıkadığını görmek, dertlerinden sıkıntılarından kurtulmaya, borçlu ise borçlarını kolayca ödeyeceğine ve refaha çıkacağına delalet eder. Rüyada ayakkabı yıkamak temizlemek görmek, bazende tedbirli olmaya, harcamalardan kaçınmaya işaret eder.

Rüyada Ayakkabı Silmek

Rüyada ayakkabı silmek; ayakkabıları yıkamak ve silmek rüyası tabiri, ayakkabılarını yıkamak ve temizlemek ile aynı yorumlanır. Bazı tabircilere göre; Rüyada ayakkabı silmek, şansın ve talihin açılmasına kısmetlerinin artmasına, ve bazende yeni bir yola gitmeye tabir edilir.

Rüyada Yamalı ayakkabı görmek

Rüyada yamalı ayakkabı görmek, sıkıntı ve hüzün ile tabir edilir. Rüyada ayakkabılarını yamaladığını görmek, geçim sıkıntısı çekmeye, dertlerinin artmasına, harcamalarına daha fazla önem göstermesi gerektiğine, rüyanız yorumlanmaktadır.

Rüyada Ayakkabı Görmek ile Alakalı Tabirler

 • Adi mest giymek: eğer güzel ve yeni ise, bekar birisi ile evliliktir.
 •  Ayakkabılarını çıkardığını görmek, sevinç ve muradının olması ile tabir olunur.
 • Ayakkabının dar olması sıkıntıya ve borca, rahat ve ferahın uzaklığına tabir olunur.
 • Ayakkabılarının bir kuyu veya benzeri bir yere düştüğünü gören kimse, hanımını boşar.
 • Ayakkabının içine kalıp koyduğunu gören kimse, bir kadın ile ilişkide bulunur.
 • Ökçesi naili ayakkabı giydiğini gören kimse, hanımı tarafından kedere düşer.
 • Kırmızı renkli ayakkabı giydiğini gören kimse, yolculuğa niyet etmiş ise, bir müddet gidemez.
 • Beyaz ayakkabı görmek, hayırlı bir muradının kabulüne, ve bazende maddi sıkıntıya,
 • Siyah ayakkabı görmek, sır tutmaya, ve bazende iyi dostluklar kurmaya,
 • Kahverengi ayakkabı görmek, malının artmasına, huzura ve neşeye işaret eder.
 • Ayakkabı seçmek, fakir için zenginliğe, zengin içinse harcamalarına dikkat etmesi gerektiğine,
 • Ayakkabı aramak, dertli kimse için ayakkabısını arayıp bulduğunu görmek kurtuluşa,
 • Topuklu ayakkabı görmek, bayan için zorlu bir sıkıntıya, gireceğine, erkek içinse yeni bir bayanla tanışmaya,
 • Ayakkabı görmek ile alakalı kapsamlı ve ayrıntılı, İslami Rüya Tabirleri ve yorumlarına mana verilmiştir.
İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

 1. aras dedi ki:

  ruyada tek ayakabi yikamak ne demek

 2. Gözde dedi ki:

  Rüyamda siyah bir çizme giyindiğimi gördüm 36numaraydı 38 giyiyorum normalde ama ayağıma oluyodu mutlu oluyodum ne demek bu acaba

 3. Seriban dedi ki:

  Rüyamda yeni beyaz bir ayakkabı giymişti bir misafirliğe gidiyordum kirlenmesin diye ayakkabım çıkarıp içeriye alıyordum

1 2 3
Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca