Rüyada “Ayak” Görmek

Ayak
Rüyada Ayak görmek ile alakalı tabirler, Ayağının güzelliği rüya sahibinin din ve Dünyasının güzelliğine, Sebat ve gayrete ve hayırlı amellere delalet eder.

RUYADA AYAK: Rüyada ayak görmek; sebat ve gayrete ve hayırlı amellere delâlet eder. Ayağının güzelliği rüyâ sahibinin din ve Dünyasının gü­zelliğine delâlet eder. Günah sahibi bir kimsenin ayağının güzel oldu­ğunu görmesi tevbe etmesine, kâfir için de Müslüman olmasına delâ­let eder.

İslami Yorumu: Rüyada Ayak görmek ile ilgili tabirler, Ayak parmakları mala delâlet eder. Ayak parmaklarından bir şey çıkmak; ölüme işarettir. Ayaklarının kesildiğini görmek; malının zarar ve elinden gitmesine işarettir. Bir ayak fazla görmek; refah ve maişetinin fazla olmasına delâlet eder.

Diyanet Yorumu: Rüyada ayak görmek, Ayağının güzel olduğunu gör­mek; Dünya ve mal sevgisine işarettir. Ahlâksız bir kimsenin ayağını güzel görmek; tövbe ve istiğfara delâlet eder. Rüyada ayaklarını görmek, anne ve baba aile ve rızık, kısmet, hayırlı yolculuk ile tabir olunur.

İmamı Nablusi şöyle buyuruyor: ibni Şirin (r.a.) demiştir ki: Ayaklar Rüyâda insanın malı, takvâ ve hayırlı amelleri, sırrı ile tâbir olunduğu gibi ayak parmakları da hizmetçi ve yardımcıları ile tâbir edilir. Bunlarda iyi ve kötü olacak her şeyi bunlara nispet etmek gerekir.

Rüyada Ayak yıkamak

Rüyada ayak yıkadığını görmek, feraha ve refaha yorumlanır. Rüyada ayaklarını yıkayan kimse, elem ve tasalarından kurtulur, hasta ise şifa bulur. Rüyada ayak yıkamak, bazende borçlardan kurtulmaya yorumlanır. Rüyada bir başkasının ayaklarını yıkadığını görmek, bu kimse bir hizmette bulunduğuna ve hizmetinin devam etmesine delalet eder.

Rüyada Kadın Ayağı görmek

Rüya sahibi bayansa ve kendi ayağını görmüşse, ayaklarını güzel ve temiz görmek, dünyasının güzelliğine, bolluk ve genişliğe, hayırlı bir yola çıkacağına ve bazende bir başka yere gelin gitmeye tabir edilip rüyanız yorumlanır. Rüyada kadın ayağı gören erkek ise bu kimse temiz ve güzel bir bayan ayağı görmüşse, ayrı ise eşiyle barışır, bekarsa bir kadınla evlenir.

Rüyada Erkek Ayağı görmek

Rüya sahibi kadınsa ve erkek ayağı rüyasında görmüşse, bir mühlet sıkıntı çekmeye ve sonrasında sıkıntılarından kurtulacağına ve bazende bir kısmet ile değerlendirilir. Rüyada erkek ayağı görmek genel olarak, sorunlardan kurtulmaya, bir yola, bir iş görüşmesine alamettir.

Rüyada Ayak Parmağı görmek

Ayak parmakları mala, mülke, yorumlanır. Ayak parmaklarını tam ve temiz görmek, mal ve mülkünün artmasına ve birikimlerini bollaşmasına delalet eder. Rüyada ayak parmağı gören kadın için ve erkek içinde rüyanın manası değişmez aynıdır.

Rüyada bebek ve çocuk ayağı görmek

Rüyada küçük ayaklar, kendi evladının veya tanımadığı bir bebeğin yada çocuğun ayaklarını görmek, sevinç ve müjde ile tabir edili. Rüyada bebek ayağı görmek, çocuk ayağı görmek de aynı şekilde yorumlanır, sevinç, refah ve sürur ile tabir edilip rüyanız tasvir edilir.

 Rüyada Kendi Ayağını Görmek

Rüya sahibi kendini ayağını görmüşse ve ayakları temizse, kirli değilse güzellik ve genişlik ile tabir edilir. Rüyada kendi ayağını gören kadın, temiz ve kılsız, tüysüz bir ayak görmesi, beden sıhhatine ve hastaysa şifa bulmaya delalet eder ve yorumlanır. Rüyada ayaklar görmek, annebaba, rızık, hayvanlar, servet ve yolculuk ile tâbir olunur.

Rüyada Ayağını kırılmış görmek

Dânyal (a.s.) demiştir ki: Bir ayağının kırılmış veya kesilmiş ol­duğunu gören kimsenin ya malının yarısı gider, veya anne ve babasın­dan biri vefât eder. İki ayağının birden kesilmiş veya kırılmış olduğu­nu gören kimse, ya yolculuğa gider, ya maddi gücü zayıflar, ya kendi vefât eder. Rüyâda ayaklarının kırıldığını gören kimse, kesin olarak devlet başkanı veya memleketi idâre etmek­le görevli olanlara, bakanlara ve devletin üst düzey memurlarına, karar ve yetki sâhibi herkese yaklaşır.

Rüyada Ayaklarını Demirden Görmek

Dânyal (a.s.) demiştir ki:  Ayakların demirden veya bakırdan olduğunu gören kimse­nin ömrü ve parası fazla olur, ayaklarının altından olduğunu gören kimsenin ömrü kısa, parası eksik olur. Rüyada ayaklarını demirden görenler, zengin olur, fakirlikten kurtulur diye tasvir edilir.

Rüyada Ayaklarını Bağlı Görmek

Dânyal (a.s.) demiştir ki: Bir kimsenin ayaklarını sıkıp bağladığını görmek, bağlayan belli ise, ondan veya bilmediği kimseler tarafından hayır, iyilik, maddi menfaat ve yardım görmeye işarettir. Rüyada ayaklarını bağlı görmek, sebebi nasıl olduğu bilinmiyorsa, bir mühlet sıkıntı çekmeye işaret eder. Ayağını ağaca bağlanmış görmek, iyi ve hayırdır. Ayaklarının bir hayvan ayağına benzediğini görmek, kuvvettir.

Rüyada Sakat Ayak Görmek

Dânyal (a.s.) demiştir ki: Rüyâda bir ayaklı olup onunla ciddi ve gayretle yürüdüğünü gören kimse, fay­dası ve yardımı olmayacak kimseye itimat eder, ondan beklediği şeyi ümit ile iktifa eder. Rüyada bir ayağını sakat görmek, isteyip arzu ettiği şeylere kavuşmasına engeller olduğuna yorumlanır.

Rüyada Ayağın Aksadığını görmek

Bâzı rüyâ tâbiri âlimlerine göre: Ayağının aksadığını gören kimse, evlenmeye taliptir. Erkek veya kadının rüyada ayağının aksadığını görmek aynı şekilde yorumlanır. Evlilik veya evlilik hazırlığı ile rüyanız tabir edilip yorumlanır.

Rüyada Ayağının Ağrıdığını görmek

Ayağında bir ağrı olduğunu fakat bunun yerini bilmediğini gören kimsenin bilmediği bir sebeple parası eksilir. Kendisinin birçok ayakları olduğunu gören kimse, eğer yola gitmek niyetinde ise, gider. Eğer fakir ise, zengin olur, eğer bir ihtiyacı varsa derdine deva olur. Eğer hasta ise, şifâ bulur.

Rüyada Temiz Ayak görmek

Ibni Şirin (r.a.) demiştir ki: Ayaklar Rüyada temiz ayak görmek, insanın malı, takvâ ve hayırlı amelleri, sırrı ile tâbir olunduğu gibi ayak parmakları da hizmetçi ve yardımcıları ile tâbir edilir. Bunlarda iyi ve kötü olacak her şeyi bunlara nispet etmek gerekir.

Rüyada Ayaklarını görmek

Câferi Sâdık (r.a.) demiştir ki: Rüyâda ayakları görmek, yedi çeşit tâbir olunur: İş, ömür, çalışma, mal, kuv­vet, memleketine veya uzak bir yere yolculuk ve gezmeye meraklı bir hanım. Rüyada ayaklarını güzel ve temiz görmek hayır ile tabir edilir.

Rüyada Ayaklarını Büyük görmek

Câbir’ül Mağribi (r.a.) demiştir ki: Rüyâda ayaklarının büyüdüğünü görmek, kuvvet ve gayretinin artmasına, işinde kararlı ve azimli olmasına, ayaklarının küçüldüğünü görmek, kuvvet ve gayretine, her konuda kararlı ve azimli olmamasına ve zaâfıyet olacağına, delalet eder.

Rüyada Ayaklarını şiş görmek

Câbir’ül Mağribi (r.a.) demiştir ki: Rüyada Ayaklarını şişmiş fakat üzüntü ve acı vermediğini görmek, ömrünün ve malının artmasına, ayakları şiş ve şiddetli acı du­yanın kalp huzuru ve rahatı bozulup Ahiret yoluna düşmeye niyet edeceğine rüyanız yorumlanır.

Rüyada Ayak tırnağı görmek

Ibni Şirin (r.a.) demiştir ki: Rüyada ayak tırnağı ve Ayaklar görmek, insanın malı, takvâ ve hayırlı amelleri, sırrı ile tâbir olunduğu gibi ayak parmakları da hiz­metçi ve yardımcıları ile tâbir edilir. Bunlarda iyi ve kötü olacak her şe­yi bunlara nisbet etmek gerekir.

Rüyada Ayak görmek ile alakalı, Ayrıntılı tabirler

 • Rüyada Ayaklarının kuş ayakları gibi olduğunu görmek, hayırdır.
 • Rüyada Ayaklarının yarılmış olduğunu görmek, ise, iyi ve hayırlı değildir.
 • Rüyada ayaklarını kınalı görmek, evliliğe, evliler için ise muhabbet ve bağlılığa,
 • Rüyada ayaklarını eğri görmek, çalış­ma ve gelirinde doğruluktan ayrılacağına işarettir.
 • Rüyada ayak gıdıklanması görmek, kıskanılmaya, bazende birini çok kıskanmaya işaret eder.
 • Rüyada ayak ellemek, kendi ayağıysa sağlık ve afiyete, başkasının ayağı ise birlik ve beraberliğe,
 • Rüyada ayak ezilmesi, hüzün ve sıkıntı bir mühlet sonra dertlerden kurtulmaya, bazende acı çekmeye,
 • Rüyada kendi ayaklarını pis görmek, elem ve kasvete ve sıkıntıya, işaret eder.
 • Rüyada bir başkasının ayaklarını pis ve kirli görmek, çevreniz tarafından eleştiriye maruz kalmaya,
 • Rüyada ayaklarının koktuğunu ve ayak kokusu görmek, toplum arasında laf işitmeye, tabir edilir ve yorumlanır.
 • Rüyada ayak görmek ile alakalı kapsamlı, İslami rüya tabirleri ile yorumlanmış tüm tabirleri okudunuz, rüyanız hayrolsun.
İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

 1. mehmet eşiyok dedi ki:

  selamün aleyküm ben sol ayagımın kesildigini gördüm ve yol yürdüm ayagımın ucuna demir birşey bulup aynı seviyeye gelmesi içn çalışdım kolay gesin

 2. O meri dedi ki:

  Ruyamda buyuk bir masanin etfinda bes alti kisi oturuyoruz solumda beyaz oturuyor soltarfindan bir cam alip nak ben boyle bunu atarim diyor o ben nak ocami atarsan kirilir birinin ayagini keser diyorum o anda o atmis bulunuyor aynimdaki birizi tanimiyorum bak kesdi bile diyoe benim ayagimi bakiyorum ve sag ayagimin sag tarafindaki iki parmagimle berber kesiyor ama tam kopmuyor once acimoyor sonta biras hemen hastaneye diyorlar fakat doktor su an ameliyat yapamam isim cok diyor sonra gelin diyor biz gidoyoruz ama ben kaygilaniyorum gec olursa etler olur paramaklerim i kaybederim diye o ara hic acim olmuyor ama ayal parmaklarim boyle yaprak yaprak kuru olmus goruyorum ama yanlis o kesilen taraf tam kesik olmayan taraf ayakgimda kopmuyor boyle biraz deforme olmus ama benim ve ablam annem etrafim kalabalik ben cok neseliyim ve mutluyum Teseekkurler

 3. Aslı Arkadaşım rüyasında annemi görmüş annemin ayakları kopmuş yokmuş anlamı nedir dedi ki:

  Merhabalar annemi 6 ay önce kaybettim bir arkadaş annemi rüyasında ayaklarının olmadığını görmüş sormuş ayakların nerde diye benim ayaklarım uzun zamandır yok demiş acaba bu nasıl yorumlanır cevap verirseniz çok memnun olurum. iyi akşamlar

  1. Rüyanızın yorumu dedi ki:

   Merhaba Aslı, öncelikle başınız sağolsun. Annenizin sizden dua bekliyor olmasıdır. Rüyada ölmüş annenin ayağının olmaması, sıkıntılı vede zor bir dönemden geçecek olmanız ve bunun sonucunda rahata ve huzura kavuşacak olmanızdır.

 4. Gülşah Rüyamda parmaklarımın sürekli dar ayakkabının içinde kalmış gibi birbirine geçmiş olduğunu gördüm anlamı nedir dedi ki:

  Rüyamda ayak parmaklarımın sanki sürekli dar ve topuklu ayakkabı giymişim gibi birbirine geçmiş olduğunu gördüm bir parmağı aşağıda bi parmağım yukarıda.

  1. Rüyanızın yorumu dedi ki:

   Merhaba Gülşah, rüyada görülen ayak parmakları mal ve mülktür. Sabırla çalışmanın sonucunda elde edilen kazançtır. Rüyada görülen ayak temiz ise güzellik ve iyiliktir. Hasta bir kişi varsa etrafınızda onlar için şifa ve iyileşmesidir.

 5. Nur Rüyamda doktor ayaklarımı kesmek istiyordu bende izin vermiyordum anlamı nedir? dedi ki:

  Rüyamda doktor ayaklarımı kesmek istiyor.Ben kestirmiyorum. Yorumlarsanız sevinirim. Teşekkürler.

  1. Rüyanızın yorumu dedi ki:

   Merhaba Nur, hayırlı vede güzel bir rüyadır. Rüyada ayaklarının kesildiğini görmek, yapılan yada yapılacak olan başarılı olmaya ve bundan ötürü herkes tarafından övgüler alacak almanıza yorumlanır.

 6. Habibe dedi ki:

  Ruyamda babamin bicakla ablamin ayagini kestigini gordum bunu neye yorumlamam lazim

 7. Helin dedi ki:

  Rüyada amcam kendilerine kocaman bi villa almışlar bide hizmetçi tutmuşlar o hizmetçide benim arkadasım çıkıyo sonra yerde hamam böceği görüyorum sonrada birden sol ayağımın altı şişiyo ve yavas yavas erimeye başlıyo hastane gitmeye çalışıyorum tek ayağmla yürüyerek Zıplayarak bitürlü gidemiyorum en son babamı arıyorum hemen geliyo sarılıyorum babama ağlıyorum anlatıyorum durumu korkma geçti diyo ayağıma bakıyorum iyileşmiş

 8. fatma dedi ki:

  Merhaba ben rüyamda ayağımın incildiğini bu yüzden de sevdiğim cocugun beni kucağına alip bi yere oturttugunu gordum bu ne anlama gelir.

 9. Huseyin dedi ki:

  Selam oncelikte Merhaba benim rüyam su şekil ayak parmaklarim cogalmisti 7 veya sekizidi bunun yorumunu bilgilendirirseniz çok sevinirim kolay gelsin

 10. Poyraz dedi ki:

  Ruyada bir gurup kadın (4 kislşiydi galiba) gördüm hepsinin ayaklarına baktım biri de ünlü bir bayan oyuncuydu onun ayaklarına dikkatli baktım parmakları büyüktü ama çok çirkin gelmiyordu.

Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca