Rüyada “Ay” Görmek

Ay
Rüyada Ay görmek, güçlü, kuvvetli büyük adamlar ile tabir olunur. Rüyada Ay tabiri ile alakalı kapsamlı detaylı yorumlar, Rüyada ay ne anlama gelir?

RUYADA AY: Rüyâda Ay görmek, devlet bakanı ve büyük adamlar ile tâbir olunur. Ay’ı eliyle tuttuğunu ve kendi malı olduğunu gören kimse, eğer müstahak ise, büyük bir memur veya hükümette görev alır. Ay ile savaştığını gören kimse, hükümet adamları ile arası bozulup kavga eder. Kendisinin ay olduğunu veya ay’ın makamında durduğunu gör­mek, büyük bir makama erişmeye tâbir edilip, yorumlanır. Ay’ı gökyüzünden başka bir yerde görmek, büyük kimselerin bazı konularda zorluğa düşeceklerini gösterir.

İslami Yorumu: İbni Şirin (r.a.) demiştir ki: Ay dolunay halinde görülür ise, bir yalcın çevresi veya kendi milletinin büyüğü ve ulusu ile tâbir olunur. Ay’ın iki parçaya yarıldığını görmek, büyüklerden birinin vefatına tâ­bir edilip, yorumlanır.  İbni Fûzale (r.a.) demiştir ki: Rüyada ay görmek; bazen de güzel bir çocuğa ve çok yalancı bir adama delâlet eder.

Diyanet Yorumu: Cabir’el Mağribi’nin (r.a.) görüşüne göre: Ay’ı elinde veya ya­nında gören kimse, Bekâr ise evlenir. Eğer ay hilal halinde ise, kadın hizmetçi takımındandır. Eğer Ay bedir halinde ise, kadın, asıl ve nesebde kendinden yüksektir. Eğer bu rüyây’ı bir bekâr veya dul kadın görmek kocaya varacaktır.

İmamı Nablusi şöyle buyuruyor: Câferi Sâdık (r.a.) şöyle buyurmuştur: Rüyâda Ay görmek, on şekilde tâbir olunur: Mülk, bakan, mülk sahibinin arkadaşı, şerefli adam, güzel hanım, evlât, valide ve peder, evlilik, hayır, iyilik, maddi menfaat ve yardım almak, Rüyânın şekil ve durumuna göre bunlardan uygun olan ile tâbir edilir.

Rüyada Ay ikiye Ayrılması

Ay’ın ikiye yarıldıktan sonra tekrar birleştiğini görmek, o büyük şahsın hastalıktan sonra âfıyet kazanacağına tâbir edi­lip, yorumlanır. İki Ay’ın birbiriyle vuruştuğunu görmek, iki devletin birbirleriyle savaş edeceğine tâbir edilip, yorumlanır.

Parlak Ay Işığı görmek

Ay parlak olarak evinde doğduğunu görmek, devlet erkanı tarafından hayır, iyilik, maddi menfaat ve yardımlaşma görmeye veya güzel bir kadınla evlenip onun yüzünden huzurlu ve mutlu bir hayat ve hayra kavuşmaya tâbir edilip, yorumlanır.

Ay Doğması

Rüyada ay doğuşunu görmek; Ay doğması bir idarecinin doğmasına tâbir edilip, yorumlanır. Eğer Ay’ın nuru parlak ve çok fazla ise, onun ömrünün uzun olacağına, yarım halinde ise, ömrünün orta olacağına ve hilal halinde ise, ömrünün kısalığına yo­rumlanıp tâbir edilir.

Renkli Ay ve Ay tutulması

Ay tutulduğunu, kırmızı ve siyah olduğunu görmek; rüyâ gören­de görülecek noksan ve değişikliğe delâlet eder. Bu kimsenin bir sıkıntı sebebiyle hayatının bir kısmında kafasına sorun yapacağına, bir mühlet sonra bunu unutacağına işaret eder.

Ay Tutulması

Rüyada Ay’ı tutulmuş görmek, memleket büyüklerinin sıkıntıya uğrayıp güçlük çekeceklerine tabir edilip, yorumlanır. Rüyada ay tutulmasını görmek, kişi içinse sıkıntılı bir döneme gireceğine ve bu dönemden kısa zaman içerisinde kurtulacağına işret eder.

Ay Hilal Şeklinde Görmek

Rüyada Hilal görmek, ve ay’ı hilal halinde olması, Ay’ın doğması gerektiği yerin dışında bir yerden doğduğunu görmek, o bölgede gâyet zor bir iş olup bu yüzden halkın üzüntü ve kederli olacaklarına tâbir edilip, yorumlanır. Ay’ın ay başı olmadığı halde hilâl şeklinde doğduğunu ve yavaş yavaş büyüyerek bedir haline geldiğini görmek, o memlekette daha sonra devlet başkanı veya bakanı olacak bir evladın doğduğuna tâbir edilip, yorumlanır.

Hilal Görmek

Gökyüzünde bir tek hilâl görüp onu herkese gösterdiği halde kimse görmeyen şahsın eceli yaklaş­mıştır. Hilâlin doğduğunu ve biraz sonra gurubunu görmek, istediği işin tamam olmayacağına işarettir. Gökyüzünde bir kaç hilali birden görmek, o memlekette büyük kişilerin ve âlimlerin toplanmasına yorumlanıp tâbir edilir.

Evine Ay Doğduğunu Görmek

Rüyada kendi evine ay doğduğunu görmek, bir müjdeye, bir murada ve hayırlı bir evlada, işaret eder. Eğer Ay’ın başkasının evinde doğduğunu görür ise, o evin mensup olduğu âileden bir kız almaya veya o evin sâhibinden bir hayırlı bir haber ve­ya maddi, manevi bir destek maddi menfaat ve yardım görmeye tâbir edilip, yorumlanır .

Eliyle Ay Tutmak

Ay’ı tuttuğunu ya da Ay’ın kendine geldiğini gören kimsenin hanımı hâmile kalarak büyük bir mevkiye gelecek evlat doğurur. Rüyada Eliyle ay’ı tuttuğunu görmek makam ve mevkiye yükselmeye delalet eder. Ay’dan koparıp yediğini görmek, bakanlardan ve büyük kimselerden birinin vefâtına tâbir edilip, yorumlanır.  Ay’ı eliyle tutmak üzüntü, endişe ve kederden kurtulmaya tâbir edilip, yorumla­nır.

Koynundan Ay çıkarmak

Ay’ın koynundan çıktığını görmek, memur ise, görevinden alınacağına veya sürgüne gönderileceğine, tüc­car ise, zarara ve halktan biri ise, üzüntü ve kedere, hanımı hâmile ise, çocuğun düşmesine, hâmile değilse vefât edeceğine tâbir edilip, yo­rumlanır.

Ay’dan Nur Almak Ay Nuru görmek

Ay’dan nur aldığını gören kimse, devlet başkanından veya bakanından hayırlı bir haber veya maddi, manevi bir destek maddi menfaat ve yardım görür. Rüyada ay nurunu görmek, mevki ve şerefini yükselmesine ve bazende maddi ve manevi kuvvete delalet eder.

Ay ve Güneşi Birlikte Görmek

İbni Fûzale (r.a.) demiştir ki: Rüyâda güneş ile beraber ay görmek, devlet yöneticisi ile bir idarecinin veya yardımcısının beraber bulunması demektir. Güneş ve Ay çarpışırsa biri büyük diğeri küçük ise, aralarının bozulacağına tâ­bir edilip, yorumlanır.

Rüyada Dolunay Görmek

Rüyada Dolunay görmek, Rüya sahibi parlak ve net bir ay görse, kısmetinin açılmasına, ve zor işlerinin kolaylaşmasına, Rüyada Dolunay görmek, En iyi ve en kısmetli alanlarda işlere sahip olmaya ve her dilediğinin kolayca gerçekleşmesine, neşe ve sevince kavuşmaya tabir edilir.

Ay Rüyası Bazen Erkek bir Evlat Müjdesi

İbni Fûzale (r.a.) demiştir ki; Rüyâda görülen Ay bazen erkek evlât ile tâbir olunur. Bir kadının veya erkeğin kendi koynundan ya da vücudundan bir Ay çıktığını görmesi erkek evlâdı olmasına, huzurlu ve mutlu bir hayatları olacağına tâbir edilip, yorumlanır.

Bu Ay yavaş yavaş yükselerek gökyüzüne giderse o evlâdın derecesi beşeriyetin en ulvî derecelerine vasıl olacağına hükmedilir. Bu Ay ortaya çıkmasından sonra gözden kaybolur ise, doğacak evlâdın çok yaşamayıp vefatına tâ­bir edilip, yorumlanır.

Rüyâyı gören kimsenin vücudundan çıkıp gökyüzüne giden Ay parlak kalır ise, o evlâdın erişeceği makamda ve vazi­fede hakkı gözetip adaleti sağlayacağına, rengi kan gibi kızarır ise, zâ­lim olup eziyet edeceğine, siyah olur ise, sıkıntı ve belâdan kurtulmayacağına, bulutla kaplı olursa kederli ve endişeli olacağına tâbir edilip, yorumlanır.

Rüyada Ay görmek ile alakalı Ayrıntılı Yorumlar

 • Ay’a ibâdet ettiğini gören kimse, idareci ve yardımcılarına hizmet eder.
 • Ay’ı yakında görmek; iyi bir evliliğe işarettir.
 • Ay’ı bulanık görmek; denk olmayan bir evliliğe işarettir.
 • Ay doğduğunu görse; maksadın meydana gelmesine delâlet eder.
 • Ay’ın döndüğünü görmek; mahrumiyete delâlet eder.
 • Ay’ı elinde kucağında görmek; evliliğe işarettir.
 • Ay’ ı yer üzerin­de görmek; rüyâ görenin annesinin vefatına delâlet eder.
 • Ay ve güneş; bir insanın anne ve babasına işarettir.
 • Ay’a bakmak ve kendi hayalini onda görmek; ölüme işarettir.
 • Rüyada Ay görmek; Hamile karısı varsa erkek çocuk doğurur.
 • Ay’ı bulutlar arasında görmek; azil ve mahrumiyete delâlet eder.
 • Ay ile konuştuğunu görmek; makam ve rütbesinin artmasına delâlet eder.
 • Ay’ı karanlık görmek; karısının hastalığına veya vefatına delâlet eder.
 • Evinde ay ışığı gör­mek; bir lütuf ve ihsana uğramaya ve kayıp bir kimsenin gelmesine işa­rettir.
 • Rüyâda görülen Ay bazen erkek evlât ile tâbir olunur. İslami Rüya Tabirleri ile rüyanızın yorumları.
İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

 1. Yaren dedi ki:

  Merhab rüyam da dolunayın içinde ermiş insanları gördüm anlamı nedir acaba

 2. çiğdem dedi ki:

  Mrb ben unvs okuyorum bolumumu sevmediğim için surekli hangi bolume geçmem beni daha mutlu eder diye dua ediyorum. rüyamda karanlık bi gecede çok aydınlık bi dolunay gördüm . Ay tutulması meydana geliyordu. Ay’ın önüne karanlık büyük yuvarlak bir gölge geliyordu ayın önünü kapattı sonra tekrar aydınlandı ben de bir çeşmenin uzerinde onu seyrediyordum. Çok garipti. İçimde korku vardı ve korkuyla hayranlıkla izliyordum. Bunun anlamı ne olabilir

 3. mekiya çelik dedi ki:

  slm bn rüyamda elimde parmağma yakın kınayla hilal şekli gördüm açıklarmısınz rica ederim

 4. zehra dedi ki:

  Slm bn rüyamda ay gördüm ona bakarak dilek Diledim ve dönmeye başladı ve sonra kayıp oldu tekrar görünüyor du

 5. feruze dedi ki:

  Rüyamda ben yerdeyken bir dağa yakın bulutlarin arkasından kırmızı renkte bir dolunay gördüm onu işaret edip birilerine gösterdim mi bilmiyorum ama baya büyültü anlamı nedir?

 6. melek dedi ki:

  Rüyamda ay için de kabeyi gördüm

 7. hakan dedi ki:

  merhaba ben ay’ın ortadan yarıldığını gördüm yoksa kıyamet vakti mi ?

1 2
Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca