Rüyada “At” Görmek

At
Rüyada at görmek; Rüyayı gören kişinin yakın zamanda, büyük bir ticari işletmeye sahip olacağına işaret eder. Rüyada at görmek; bu Büyük müesseseden cok fazla helal kazanç elde edeceğine ve mutluluğa, sevince, bol bereketli günler göreceğine delalet eder.
Rüyanın Tabiri : neye işarettir? , ne demek , manası , anlamı

Rüyada at görmek; Rüyayı gören kişinin yakın zamanda, büyük bir ticari işletmeye sahip olacağına işaret eder. Rüyada at görmek; Bu kurmuş olduğu büyük müesseseden cok fazla helal kazanç elde edeceğine ve mutluluğa, sevince, bol bereketli günler göreceğine delalet eder.

Rüyada At Görmek ne demek?

Rüyada at görmek; Rüya sahibinin muradının ve dileğinin nail olacağına ve rızkının genişleyeceğine hanesine huzur, sağlık, bol bereket geleceğine tabir olunur.
Cafer-i Sadık (ra) Rüyada at görmek ne demek; ile ilgili, at görmenin beş tabiri vardır diye sıralamıştır.
1-Hayır ve bereket.
2-Şeref
3-Yücelik
4-Otorite sahibi
5-Mevkii

Rüyada at görmek; Rüya sahibi için izzet ve şerefe nail olacağına işaret eder. Rüyada at gören kişi gerçek yaşamında ve mahşerde yüksek mevkilerde olmasına delalet eder.
Danyal(as) demiştir ki; Rüyada at görmek, izz-ü şeref ve devlete işaret eder

Rüyada At Binmek

Rüyada ata bindiğini görmek; Rüyada ata binmeyi bilmeyen bir kimse, rüyada at bindiğini görür ise eğer, bu rüya sahibi için izzet ve makama, yüksek derecelere delalet eder.
Bazı kere de, Rüyada ata bindiğini görmek; rüya sahibinin çıkacağı hayırlı bir yolculuğa ve bu yolculuk sonunda, çok sevinçli bir haber ile döneceğine hanesine güneş doğacağına delalet eder.
İmam-ı Nablusi(ra) Rüyada at binmek ne demek ? ile ilgili yorumu ise; güzel inşa edilmiş bir eve işaret eder ve haneye girecek olan bol helal kazançlı mala mülke delalet eder.
Rüyada doru renkli (Gövdesi kızıl, ayakları ve yelesi kara renkte olan ) ata bindiğini görmek; Rüya sahibinin çok kuvvetli, imanı güçlü biri olduğuna ve zengin bir eş ile evlenmeye delalet eder. Rüyada erkek ata binmek; Rüya sahibinin düşmanlarına karşı galip geleceğine ve özel ve iş hayatında herşeyin istediği gibi olacağına işaret eder.
Rüyada kır ata bindiğini görmek; Düşmanlarını kahra uğratacağına ve hanedeki hayır ve bereketi işaret eder. Rüyada öz kızıl, kısrak (dişi at) ata bindiğini görmek;  dindar,iffetli ve neşeli bir kadına delalet eder.
Rüyada başkasına ait, ata bindiğini görmek; O kişinin mertebesinin yükseleceğine iş hayatındaki kariyerinin artacağına ve şanının yürüyeceğine delalet eder.
Rüyada ata bindiğini görmek; Rüyayı gören kişinin eşi hamile ise, bir erkek çocuğu olacağına delalet eder.
Rüyada kendi atından inip başka bir ata bindiğini görmek; maddi ve manevi bir halden diğer hale geçiş yapacağına nail olur. iki halin arasındaki fark, iki atın arasındaki farka nisbet derecesindedir. ve rüya yorumu ona göre tecelli bulur.

Rüyada Attan İnmek

Rüyada attan indiğini görmek; Rüya sahibinin çok üzüleceği bir haber alacağına, ve bu haberin sonunda hanesindeki üzüntüye ve kedere alamettir.

Rüyada Atın Isırdığını Görmek

Rüyada atın ısırdığını görmek; Rüya sahibi, rüyasında bir at tarafından ısırıldığını gördüyse eğer, Rüya sahibinin, Ordu ve kuvvet sahibi olmaya işaret eder.

Rüyada Kahverengi At Görmek

Rüyada kahverengi at görmek; rüya sahibinin, başarı ve zaferler elde edeceğine işaret eder. Rüyada kahverengi at görmek; Rüya sahibinin çok çalışıp, inancının kuvvetli olmasıyla beraber karşılığını kat ve kat fazlasıyla alacağınada delalet eder. Rüyada beyaz at görmek; Rüya sahibinin maddi manevi anlamda güç ve kudret sahibi olmaya işaret eder.
Rüyada gri at görmek; Heybetli, yiğit, mert, sözünün eri her yerde sözü dinlenen, çevresi kuvvetli kişiye işaret eder. Rüyada altın sarısı at görmek; makam mevki ve itibar sahibi bir kimsenin varlığına işaret edilir.

Rüyada At Öldürdüğünü Görmek

Rüyada at öldürdüğünü görmek; Nimet, mal, izzet ve kuvvet ile tabir olunur.

Rüyada Kahverengi At Sevmek

Rüyada kahverengi at sevmek; Rüya sahibinin, muradının isteklerinin ve hayallerin gerçekleşeceğine delalet eder. Rüyada at sevdiğini görmek ; Rüyayı gören kişinin hayatındaki bütün engelleri ve zorlukları bir bir aşacağına ve yarınlara daha mutlu ve umutlu bakacağına delalet eder.

Rüyada At Kesmek

Rüyada at kesmek; Rüya sahibinin, fakirliğine, üzüntüden ve kederden hastalanıp yataklara düşeceğine işaret eder. Rüyada at kestiğini görmek; Maddi ve manevi huzursuzluğa ticaret alanında kayıplar yaşayacağına sıkıntılarla boğuşmaya işaret eder. Rüyada at kesmek görmek; Fena huylu bir akraba yada yakın çevresindeki insan tarafından zarara uğrayacağınada delalet eder. Rüyada siyah at kestiğini görmek; Çekmiş olduğu sıkıntılardan sonra, hak ettiği ticari kazanca, çektiği cefa sonucu yükseldiği mertebeye delalet eder. Cefa ve zorluk dolu bir hayatından sonra bol rızık ve nimetlere kavuşacağına delalet eder.

Rüyada At Koşturmak

Rüyada at koşturduğunu görmek; Rüyada at koşturmak görmek; rüyayı gören kişinin, manevi anlamda toparlanıp eski gücüne kavuşmasına işaret eder. Rüyada at koşturmak görmek; Kişinin boş işlerle uğraşmayı bırakıp, hak ve helal yoldan kazançlar sağlayacağına delalet eder. Rüyada kırda boş bir yerde at koşturduğunu görmek; Rüya sahibinin, manevi yaşantısında sürekli bir yarış halinde olduğunu ve rakiplerine karşı büyük zaferler elde edeceğine delalet eder.

Rüyada At Eti Yemek

Rüyada at eti yediğini görmek; At her insanın bildiği gibi, halk arasında çok dikkat çeken ve irtiba gören, heybetli ve sevimli zararsız faydalı bir hayvandır. Rüyada at eti yediğini görmek; At ile görülen rüyalar atın rengine, cinsine, görüldüğü şekile göre, farklılıklar gösterebilir. Rüyada at eti yediğini görmek ne demek? Rüya sahibinin içinde bulunduğu psikolojik durumu ele alır ve hayırlara vesile olur. Rüyada at eti yediğini görmek; Rüya sahibinin iç dünyasında verdiği savaşa yorumlanmaktadır. Rüyada at eti kesip yediğini ve dağıttığını görmek; Rüya sahibinin yaşayacağı olumsuz bir durumla karşılaşacağına ve bu durumun üstesinden geleceğine işaret eder. Rüyada pişmiş at eti görmek; feraha, huzura, esenlik dolu günlere ve işlerinde kolaylık olacağına delalet etmektedir.

Rüyada At Ölüsü Görmek

Rüyada at ölüsü görmek; Rüya sahibinin, olumsuzluklar ile savaşacağına işaret eder. Rüyada ölü at görmek; Rüya sahibinin ticarette uğrayacağı zarara delalet eder. Rüyada atının öldüğünü görmek; Rüya sahibinin beklediği bir kısmetin kapılarının kapalı olduğuna ve bu kısmete ulaşmak için cefa çekip, bu çektiği cefa sonrasında hak ettiği, o rızıka kısmete nail olacağınada delalet eder.

Rüyada Koşan At Görmek

Rüyada koşan at görmek; Rüyayı gören kişinin iş ve hanedeki hayatındaki sorunlar ile yıpranıp üzüntüden kederden hastalığa yakalanacağına işaret eder. Rüyada koşan at görmek; Rüya sahibinin sevinçli günlere, mutluluk dolu günlere, faydalı işler ile hayırlar işleyip çok önemli manevi kudrete nail olacağınada delalet eder.

Rüyada Ev İçinde At Görmek

Rüyada ev içinde at görmek; Rüyada görülen at, insanın arzu ve isteklerinin yerine geleceğine işaret eder. Rüyada evin içinde at görmek; Rüya sahibinin kalbinden ve aklından geçirdiği tüm iyi niyetlerin çok yakın zaman içinde gerçekleşeceğine delalet eder.

Rüyada Atını Satmak

Rüyada atını sattığını görmek; Rüya sahibinin uzun süredir üzerinde durduğu bir hayırlı işin takipçisi olarak işini kaybediceğine, maddi manevi sıkıntılar çekeceğine işaret eder. Rüyada atını sattığını görmek; Rüya sahibinin yeni bir ticarete atılmasına ve bu işten çok karlı ayrılacağına işaret eder.

Rüyada At Yarışı Görmek

Rüyada at yarışı görmek; Rüya sahibinin, manevi halinin gün geçtikçe iyiye gitmesine işaret eder. Rüyada at yarışından kazandığını görmek, Bu rüya hayır ile yorumlanamaz, sebebi ise rüyada görülen at; kısmet, huzur, bereket, bol kazanç anlamına gelmektedir. Rüyada at yarışı oynadığını görmek, Helal ile haramın karışacağı bir ticaret sonucu elde edilecek olan haksız kazanca delalet eder.

Rüyada Atına Araba Çarpması

Rüyada atına araba çarptığını görmek; Rüya sahibinin yaşadığı hanedeki ve çevresindeki insanlar ile sürtüşmeler yaşayacağına işaret eder. Rüyada atına araba çarptığını görmek; Yakınlarıyla ve ailesiyle kopukluklar yaşayıp haneyi terketmek zorunda kalacağına delalet eder.

Rüyada Atın Şahlandığını Görmek

Rüyada atın şahlandığını görmek; Rüyada atın şaha kalktığını görmek; Yüksek mertebe, makam, ve rütbeye işaret eder. Rüyada atın şaha kalktığını gören bir kimse, ticaret ve özel hayatında bu rüya, o kişi için izzet ve makama, yüksek derecelerde mevkiye delâlet eder. Rüyada atın şahlandığını görmek; Yolculuğa işarettir.

İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca