Rüyada “Aslan” Görmek

Aslan
Rüyada Aslan Görmek ne demektir? Rüyada aslan kuvvetli bir düşmanla tabir edilir. En güvenilir İslami kaynaklardan aslan ile alakalı rüyanızın yorumları.

RUYADA ASLAN: ibni Şirin rahmetullah demiştir ki: Rüyâda aslan gör­mek, kuvvetli bir düşmanla tâbir edilir. Aslanla dövüştüğünü gören kimse, sürekli üzerine gelen kuvvetli bir düşmanla dövüşür. Aslanla yapılan dövüşü kazanan taraf hayatta muzaffer olur.

Rüyada Aslana Karşı çıkmak

Bir aslana karşı çıktığını lâkin aslanın kendisine bir zarar vermediğini gören kimse, devlet başkanı veya hükümetten korkar ama onlardan zarar görmez.

Rüyada Aslandan Kaçmak

Aslandan kaçtığını ve hayvanın takip etmediğini gören kimse, korku ve endişeden kurtulur ve düşmanıyla yaptığı mücadelede muzaffer olur. Aslan­dan kaçtığını gören kimse, korktuğu ve çekindiği şeyden kurtulur ve amacına erer. Aslandan korktuğunu fakat bir zarar görmediğini gören kimse, düşmandan kurtulur.

Rüyada Aslan Eti görmek

Kendisine aslan eti getirildiğini gören kimse, hükümetin işlerini yapar, çok para, altın, sermaye veya ticaret malı kazanır. Aslanın etini yemek daha büyük faydalar sağlamaya tâbir edilip, yorumlanır. Aslan sütü de böyledir.

Kirmâni (r.a.) demiştir ki: Rüyâda aslan görmek, devlet başkanı ile tâbir edilir. Rüyâda bir aslan başı bulduğunu, bilhassa etinden yedi­ğini görmek, yöneticilik yapabilecek insanlar için büyük yetki ve ma­kam sâlıibi olmaya, çok kazanıp servet, sermâye, kıymetli bir eşya ve­ya paraya sahip olmakla beraber mülk sâhibi olmaya tâbir edilip, yo­rumlanır.

Rüyada Aslan Vücudundan bir kısmı görmek

Aslanın vücudundan eline bir parça geçtiğini görmek, hoşlanmadığı bir kimsenin kıymetli bir eşyasını veya parasından almaya tabir edilip, yorumlanır. Bir aslanı yüklediğini gören kimse, düşmanla sulh eder veya devlet başkanının yakın adamların birisi olur.

Rüyada Önünü aslan kesmesi

Rüyâda bir aslanın önünü kesip karşısına dikildiğini gören kimseyi, hükümet yakalayıp bir konuda zor kullanarak sorguya çeker. Bir aslan başı aldığını gören kimse, yönetici olma hakkına sâhipse en büyük makamlar­dan birisi verilir, devlet başkanının kendisine bir aslan başı verdiğini görse bakan veya milletvekili veya beldesine başkan olur.

Rüyada Aslana bindiğini görmek

Bir aslanın sırtına bindiğini ve hayvanı dilediği gibi sevk ve idare ettiğini gören kimse, memleketin yönetiminde görev alır, alacağı tedbirlerle memle­keti güzelce idare eder ve diğer yöneticilere de örnek olur. Bindiği aslanın huysuz, aksi, dikkafalılık ettiğini görmek, memleketin idaresinde zorluk çekeceğine yorumlanır. Bir aslana bindiği hâlde ondan korktuğunu gören kimse, belâya uğrar.

Rüyada Aslanın Sırtına binmek

El-Sâlimi (r.a.) demiştir ki: Bir aslana binip dilediği yere sevk et­tiğini gören kimse, büyük ve kuvvetli bir düşmana gâlip gelir.

Câbirül Mağribi (r.a.) demiştir ki: Rüyâda aslan görmek, devlet başkanı ile tâbir edilir. Rüyâda bir aslanı sağdığını gören kimse, hükü­met hizmetinde çalışıyorsa, devletin malını, parasını veya kıymetli bir eşyasını idare eder. Eğer tüccar ise, ticareti kazançlı olup malı artar, eğer işçi ise, kazancı çoğalır.

Rüyada Aslan Yavrusu

Rüyada bir aslan yavrusunu emzirdiğini gören kadın, idarecinin çocuğuna dadı olur. Eğer aslan yavrusunu besleyen erkek ise, idarecinin çocuğuna öğretmen olur. Rüyada aslan yavrusu ile alakalı rüya tabirleri için “Rüyada aslan yavrusu görmek” TIKLAYIN.

Rüyada Aslan ısırdığını görmek

Rüyada Bir aslanın kendisini ısırdığını veya pençesiyle bir tarafını yaraladığını gören kimse, düşmanıyla yaptığı mücadelede yenilir veya devlet başkanının emriyle malına veya canına zarar gelir.

İsmail El Eş’âs demiştir ki: Rüyâda kendini bir aslanın kucakla­dığını gören kimse, devlet başkanına yakın olup devlet işlerinde yar­dımcı olur. Bir aslanı Rüyâda öpen veya aslanın kendisine şefkatle bak­tığını gören kimse, hükümet hizmetine girerek başarılı işler yapar, ha­yırlı kazançlar sağlar ve çok iyilik, maddi menfaat ve yardım görür. Eğer hizmette ise, derecesi artar. Bir aslanın etinden yediğini gören kimse, devleti idare edenle yakın akraba olur ve itimadını kazanır. As­lan derisi, kılı, eti ve kemiği hükümet veya düşmandan alman mal ile tâbir edilir.

Rüyada Uzaktan Aslan görmek

Uzaktan bir aslanı gören kimsenin eceli yaklaşmıştır, verilen öğütleri tutup tövbe etmelidir. Evinde çok sayıda aslan olduğunu gören kimse, güç kazanıp toplum içindeki yeri ve de­ğeri yükselir, çalışmalarıyla hayırlı işler yapar. Ömrü uzun olur. Eğer o evde bir hasta var ise, vefât eder. Aslanın derisinden, etinden, kemiğin­den, kılından özetleyecek olursak, aslanın bir parçasını bulduğunu gö­ren kimse, mirasa konar.

Rüyada Azgın bir aslan görmek

Ebû Sâid’ül-Vaaz (r.a.) demiştir ki: Rüyâda azgın bir aslanın halkın yolunu kestiğini görmek, devlet başkanının haksızlık ve zulmü­ne uğrayacağına tâbir edilip, yorumlanır.

Rüyada Aslan kovaladığını görmek

Bir aslanın kendini kovaladı­ğını görmek, hükümetten korkmaya, eğer aslandan kurtulursa bu kor­kudan kurtulmaya, aslanın kendini yakalaması büyük bir zarara uğra­maya, bir rivâyete göre ağır hastalığa yorumlanır. Aslanı görüp kaçtığını ve hayvanın kendisini görmediğini gören kimse, ilim ve hikme­te kavuşur, Dünya ve âhiret mutluluğunu elde eder. Bir aslanın bir memlekete girdiğini görmek, devlet başkanı veya memleketi idâre etmekle görevli olanlar veya hâkimin değişmesine tâbir edilip, yorumla­nır.

Câferi Sâdık (r.a.) demiştir ki: Rüyada aslan görmek, üç şekil­de tâbir edilir. Devlet başkanı, cesur bir adam, kuvvetli ve inatçı düş­man.

İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

 1. alican.mahmut dedi ki:

  Slm bi gece ruyamda bir kizla bi eve giriyorduk kiz girdi eve ben disarida bekliyordum etrafimi hasta ve yasli aslanlar kusatti ve o ve kim yanasirsa bizim gibi olacak diyordu ve surunerek kovalamaya basladi ne yere baksam aslan sonra bir evin catisina tirmanmaya basladim tam catiya cikacakken bacagimdan bir aslan tuttu mucade ettim ciktim catiya catinin uzerizi aslanin yunundenmis yunlerden tutarak ciktim aslanlar o evin yanina gelme diyordu sonra ezan soyleyerek uyandim bagirarak bunun anlami ne soylermisiniz lutfen

  1. Anonim dedi ki:

   Bence kendine dikkat et özellikle çevrendeki insanlara

 2. f.k dedi ki:

  Benim kardeşim askerde.. rüyada kardeşimin aslanla boğustuğunu görüyorum. Yardıma gidiyorum aslan kardeşimi ısırıyor belinden. Benim üstüme düşüyo kardeşim. Sonra ben onu omuzumda taşıyop hastaneye götürüyorum..

 3. Mine dedi ki:

  Slm ruyamda butun sokak mahalle bos ve evlerde de kimse kalmioyordu. Insanlar farkli dip kosedeki harebe yerlere siginmisti. Bana aslanlar kaciomusuz gibi geldi. Hatta sigindigimiz yerden tanimadigim biriyle degisik karanlik yerlerden gecerek duz sokagaciktik. Ama uzakta sadece bir aslan gordum. Oda bizi gormedi zaten. Hic bisi olmadan tekrar sigindigmiz yere geldik. Sonrada sigindigimz bu yerde tek kaldim. Tanimadigim genc ama kotu biri. Elinde bir yag ve kirbas vardi. Uzerime yag dokup beni kirbaslamak istiordu. Ben onu oyaladim ve ve zarar veremedi bana. O sirada babam sanki catismadan gelmisti. Uzgundu. Sarildim ona. Hatirladigim bu kadar. Tesekkurler.

1 2
Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca