Rüyada “Asılmak” Görmek

Asılmak
Rüyada Asılmak ne demektir? Rüyada asıldığını görmek, Rüyada adam asılmasını görmek ile ilgili tabirler. Rüyada asıldığını görmek ile alakalı yorumlar.

RUYADA ASILMAK: Asılmak Rüyâsı şeref, izzet, şöhrettir. Çünkü Katâde (r.a.) Rüyâda asıldığını görerek korkmuş fakat sonra şeref ve izzet sâhibi olmuştur. Bir zaman sonra kimin olduğu zikr olunmayarak bu rü­yâ İbni Sirin’e hikâye olununca, İbni Şirin de; Bu rüyânın sâhibi şe­ref ve izzet ve şöhret erbabındandır cevabını verdi, İmam Şafi radıyallâhu anha tutuklanmaya, hapise girip mahkûmiyete düşmüştü. Orada İmâmı Ali keremallâhü veçhe ile beraber su arkı üzerinde asıl­dığını rüyâda görmüş ve bunu bâzı tâbircilere söylettirmişti. Onlar bu rüyâ sâhibinin adı Dünya’ya yayılacak vasiyet ve şöhreti ufukların ara­sını dolduracaktır, cevabını vermişlerdi ki; daha sonra tamamiyle vâki olmuştur.

Rüyada Asıldığını görmek; Bir rivâyete göre büyük bir kimseye yaklaşıp ondan hayır görür. Bir görüşe göre gıybete düşer. Devlet başkanının kendinin asılmasını emrettiğini gören kimse, daha yüksek bir makama kavuşur, bütün isteyip de ulaşamadığı arzularını elde eder ise, de dininde zarar ve zayıflık olur.

Ebû Sâid’ül-Vaaz (r.a.) demiştir ki: Rüyada boğazından asılmak, bir kimsenin asıldığını görmek; üç çeşit tâbir edilir: Canlı olarak asılmak, ölü olarak asılmak, öldürülerek asılmak. Rüyâda diri olarak asıldığını gören kimse, yüksek mertebe ve şerefe kavuşur, Dünya ve âhiret mutluluğunu elde eder. Öldükten sonra asıldığını gören kimse, dininde bozguncu olur, Dün- ya’da izzete erer. Asılıp öldürüldüğünü gören kimse, geçici olarak önemli bir göreve erişir. Ne vâki t asıldığını bilmediği hâlde asılmış ol­duğunu gören kimse, elinden çıkmış bir para, altın, sermaye veya tica­ret malını tekrar elde eder.

Bâzı rüyâ tâbiri âlimlerine göre: Devlet hizmetinde görevli olmayan zenginler için asılmak fakirliğe, fukara için zenginliğe ve maaşla çalışmaya tâbir edilip, yorumlanır. Asıldığını gören kimse, tüccar ise, muradına erer. Asılmak rüyâsı yolcu için iyidir. Asılarak öldürülenin etinden yemek Rüyasında hayır yoktur.

Kirmâni rahmetullah demiştir ki: Rüyâda asıldığını gören kim­se, idarecilerden veya vekillerinden büyük bir yiyecek-içecek ve bere­ketli rızıklara, büyük bir makama ve yüksek şana mazhar olur. Asılıp ölmüş kimsenin etinden yediğini gören kimse, haram mal yer.

Bir cemaatin kendisini astığını görmek; Bu rüyayı gören kimse, onlar üzerine reis ve efendi olup hükmeder. Bir ihtiyarın kendisini asıp halkın seyrettiğini gören kimse, o mahal ve mekân halkına yönetici olur. Kendi kendini astığını, âile ve akrabasının karşıdan seyrettiklerini gören kimse, onlara hâkim ve reis olur. Eğer âile ve akrabaları sırtlarını dönse onun emrine itaat etmezler ve sözünü dinlemezler.

Asıldığını fakat ipin koparak düştüğünü görmek; Rüyayı gören kimse, memur ise, görevinden alınır veya sürgüne gönderilir. Zengin ise, fakir düşer, fakir ise, hürmetini kaybeder, tüccar ise, zarara uğrar. Özetleyecek olursak herkes makam ve mevkisini kaybeder.

İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

  1. hanife dedi ki:

    yıllar önce annemi kabeye götürecem ama gidersemde orda idam cezam varmış uygulanacak benden başkasıda bilmiyor fakat sucum mu bilmiyorum sadece cezam var uygunalacak biliyorum ve acaip keder içindeyım caminin şadırvanında abdes almaya calışırken elleimdeki suya bakıp Allahım diyorum içimden asılarak ölmek çok zormuş ama gitmekdende vazgecmiyorum gidecem yanı ama çok korkuyorum asılarak ölmekden öyle derin düşüncelerdeyken bi ses duyuyorum sagtarafa baktım 3 genc beyazlar gıymış sallalahu ala Muhammet sallalahu aleyhi vesellemi okuyolar öyle uyandım bunu hep merak ettim .. seneler sona yıne buna benzer ruya görüyorum hep idam cezam var ve asılacam ruyamda okadar uzuluyorum yada korkuyorumki uyanıyorum oh ruyaymış diyorum
    tekrar uyudugumda ruyaya kaldıgım yerden devam ediyorum kac defa uyansamda uyudummu devamını görüyorum . bi haftadırda 2 oldu bu sabah uyandıgımda keder ve uzuntuyle kalkıyorum ruyamı yorumlarsanız sevinirim hayırlara vesile olması dileklerimle selamlar

Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca