Rüyada “Arş” Görmek

Arş
Rüyada Arş Görmek ne anlama gelir? Alimler nazarında bilinen şekliyle arşı görmek, her haliyle hayra tâbir edilip, yorumlanır. Arş rüyası yorumu.
Rüyanın Tabiri : neye işarettir? , ne demek , manası

RUYADA ARŞ: Alimler nazarında bilinen şekliyle arşı görmek, herhalde hay­ra tâbir edilip, yorumlanır.

Büyük tâbirciler demişlerdir ki: Arş, büyük devlet yöneticisi, yüce kimselerle tâbir olunur. Arş’ı sırmalı ve süslü görmek, gören kimsenin büyük bir kişiye arkadaş olup ondan hayırlı bir haber veya maddi-manevi bir destek maddi menfaat ve yardım görmesine ve bü­yük îtibâr kazanmasına tâbir edilip, yorumlanır. Arş’ı türlü renklerle renklenmiş görmek, faziletli ve âlim insanlarla dost olup onlardan ha­yır ve hasenata ulaşmaya işarettir.

Câferi Sâdık buyurmuştur ki, Rüyâda arş’ı görmek, beş şey üze­rine tâbir olunur: Bir kurum, dernek veya işyerinde yöneticilik, yük­sek mevki, rütbe, yüksek îtibâr ve makam. Rüyada arşı güzel bir suret­te görmek; sağlam, düzgün inanca sahip olmakla müjdelenme ile yo­rumlanır.

Rüyada bilinmeyen çok güzel bir yer görmek; Bazen arş insanın hayır ve serden işlediği şeye delâlet eder. Arş ehil kimseler için yüksek bir memuriyetle tâbir olunur. Bazen da hanıma, eve, yenilecek şeylere, arabaya ve düşmana galip gelmeye de­lâlet eder. Arş titreme hastalığına ve şiir söylemeye de delâlet eder. Ba­zen, rüyâda arşı görmek; gören kimsenin iyi bir anı yaşamasına işaret­tir.

İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

  1. Rüyamda siyah bir ata bindiğimi gördüm. Rüyada siyah ata binmek ne anlama gelir? ( Ayşe Dimdik ) dedi ki:

    Rüyamda çok güzel siyah birata biniyordum sonra ordan indim paraşütle uzaya çıktım ordan dünyayı izledim ve sonra aşağıya indim inerken etraf karanlıktı ama sorunsuz indim sdece ben korkuyordum

    1. Rüyanızın yorumu dedi ki:

      Merhaba Ayşe, Rüyada siyah ata binmek, sıkıntı ve üzüntülerinden kurtulmaya arzu ettiği her şeye sahip olmaya, hasta bir kimsenin sağlığına kavuşmasına, paraşütle uzaya çıkmak, umut ettiği ve hayalini kurduğu her şeye makam ve mevki sahibi olmaya yorumlanır.

Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca