Rüyada “Arpa” Görmek

Arpa
Rüyada Arpa Görmek ne anlama gelir? Rüyada arpa nasıl tabir edilir; para, ganimet, bol kazançlı işler ve rızkın, kısmetin genişlemesine yorumlanır.
Rüyanın Tabiri : neye işarettir? , ne demek , manası , anlamı ne demektir?

RUYADA ARPA: Rüyada arpa görmek, para, altın, sermaye veya ticaret malı tâbir edilip, yorumlanır. Bir rivâyete göre arpa beyaz olduğu için gü­müş ile tâbir olunur. Rüyâda eline arpa geçtiğini görmek, eline para geçmeye tâbir edilip, yorumlanır.

Rüyada Kuru yada Yaş Arpa Görmek

Rüyada Kuru, yaş veya haşlanmış arpa yediğini gören kimse, hayra erer. Bu rüyâ herhalde hayırdır. Kendisine ar­pa hediye edildiğini veya verildiğini gören kimse, kuvvete, sıhhate ve hayra sâhip olur. Sâhip olduğu arpanın bozulmuş ve çürümüş olduğu­nu görmek, iyi değildir. Arpayı toprakla karışık görmek, ucuzlamasına işarettir.

Rüyada Arpa Yemek

Bir kimse rüyasında arpa yediğini görse, rüyasının yorumu diyanet rüya tabirlerine göre; Bolluk içinde geçecek bir seneye, ama yinede harcamalarına dikkat etmesi gerektiğine yorumlanır. Rüyada arpa yemek tasarruflu olması gerektiğine delalet eder.

Rüyada Arpa Tarlası

Rüyada arpalar görmek ekilmiş arpa görmek, rüya sahibi rüyada arpa tarlasını görse, kendisini bekleyen iyi bir hayata ve bolluk genişlik ile tabir edilir. Rüyada arpa tarlası sulamak; malının, mülkünün artmasına ve muhafazasının kendisi tarafından sağlanmasına emanete iyi bakmaya yorumlanır.

Ebû Sâid’ül-Vaaz (r.a.) demiştir ki: Arpa görmek, beden sağlı­ğıyla birlikte ömrü kısa evlattır. Bu rüyâ her ne şekilde olursa olsun bunlara nisbet edilerek tâbir edilir.

Câferi Sâdık (r.a.) demiştir ki: Rüyâda arpa görmek, rızık ile be­raber çok maldır. Rüyâda arpa satın aldığını gören kimse, Ahireti Dünya’ya tercih eder. Sattığını gören kimse, ise, Dünyayı Ahirete takdim eder.

Ibni Kesir (r.a.) diyor ki: Arpa helâl mal, mülk,para, altın gibi kıy­metli şeylere, hayırlı bir haber veya maddi-manevi bir destek maddi menfaat ve yardım etmeye delâlet ettiğinden iyi kötü her bir hâli ona göre tâbir edilir. Rüyada arpa görmek; az zahmetle kazanılan helâl rız­ka delâlet eder.

Rüyada buğdayı arpa ile değiştirdiğini görmek, bu rüyayı gören kimse, Kur’ân-ı Kerîm’i unutarak şiirle meşgul olduğuna delâlet eder. Rüyada Arpa aldığını görmek,  âlim bir çocuğu olmasına yorumlanır. Fakat ömrü kısa olur. Rüyada sa­tıcısından arpa almak; büyük bir mülke, zamanında arpa biçmek, onunla hac ve zekâtı yerine getirilmesini gerektiren bir malın eline ge­çeceğine işarettir.

İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca