Rüyada “Armut” Görmek

Armut
Rüyada Armut görmek, Rengi yeşil ise helâl para, kırmızı ise sermaye, tadı tatlıysa altına, sarıysa hastalık ve derttir. Ekşi veya tatsız ise hüzün ve kederdir.
Rüyanın Tabiri : neye işarettir? , ne demek , manası , anlamı

RUYADA ARMUT: Mevsiminde armut yediğini gören kimse, rengi yeşil veya kırmızı olup tadı tatlıysa, helâl para, altın, sermaye veya ticaret malı kavuşur, Dünya ve âhiret mutluluğunu yaşar. Eğer sarı ise, hastalık ve derttir. Eğer ekşi veya tadı güzel değilse hüzün, üzüntü ve kederdir.

Câferi Sâdık (r.a.) demiştir ki: Rüyâda armut görmek, beş şey üzerine tabir olunur. Helal mal, zenginlik ve servet, hanım, muradının gerçekleşmesi, iyilik, maddi menfaat ve yardımlaşma. Rüyâda sulu ar­mut yediğini gören kimseye bir esnaf, tüccar ve sanayiciden iyilik, maddi menfaat ve yardım gelir. Bir rivayete göre mevsiminde görülen armut rüyası hangi çeşitten olursa olsun para, altın, sermaye veya ticaret malı tabir edilip, yorumlanır.

Ebû Sâid’ül-Vaaz (r.a.) demiştir ki: Rüyâda armut görmek, her­halde ticâret malıdır. Bir rivâyete göre kadın için armut görmek, bir bebeğe hâmile olmaya işarettir. Rüyada armut ağacı görmek ile alakalı tabirleri öğrenmek için “Rüyada armut ağacı görmek” ne anlama gelir? Konulu sayfamızı ziyaret etmelisiniz.

Bazı Rüya tabircilerine göre; Rüyada Ağacından armut topladığını görmek, geniş rızık ve bol kısmete iyi huylu bir kadına delalet eder. Rüyada armut yemek tadı iyiyse mutluluğa işaret eder.

Rüyada Armut görmenin kapsamlı yorumları

 • Armut kesmek: Bir kimsenin sizden borç istemesine,
 • Armut almak: Eğer rüya sahibi bekarsa güzel bir hanım alacağına,
 • Armut satmak: Ticaretin artmasına, kazancın bollaşmasına,
 • Çürük Armut: Yakın zamanda üzücü bir haber alacağına,
 • Sarı armut: Kendinin yada sevdiği birinin hasta olacağına,
 • İri Büyük Armut: Evlenmeye ve iyi huylu bir eşe,
 • Armut Atmak; Bir haber duyacağına itibar etmeyeceğine,
 • Tek Armut görmek; faydalı ve hayrı bol, hoş sohbetli birine,
 • Armut soymak; Bir haber ile üzülmeye ve bunalıma girmeye, işarettir.
İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

 1. Nermin dedi ki:

  Sevdiğim kishinin evinde ailece misafirliğe gitmishiz,anneannem hamur yemeği yapıyor,bir erkek çocuk bana hediyye almish.Ama ben orda çok sıkılıyorum ve oradan gitmek istiyorum,sonra yashli bir adam gelip beni yanağımdan öpüyor….bu ne anlama geliyor??????

Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca