Rüyada “Altın para” Görmek

Altın para
Rüyada altın para görmek ne demek, manası nedir? Ne anlama gelir rüyanızın yorumunu, islam aleminin büyük rüya yorumları yapan Ünlü Rüya alimleri açıklıyor rüyada altın para görmek ile ilgili islami yorumu burada !
Rüyanın Tabiri :

Dânyal (a.s.) buyurmuşlardır ki: Rüyada altın para görmek bir çok şekilde yorumlanır islam alemine göre rüya tabiri şu şekildedir. Elinde dörtten fazla altın para olduğunu gören kimse, bir işten dolayı zarar eder ve canı sıkılır veya aleyhinde söylenen sözleri işitip üzülür, elin­deki altınların adedi az olursa sıkıntısı da az olur.

Ibni Şirin rahmetullah demiştir ki: Rüyâda elinde beş âdet altın gören kimse, halkın makbul saydığı bir iş işler. Elinde bir tek altın gö­ren kimse, güzel bir eve sâhip olur. Birine bir altın para verdiğini veya altın parasını kaybettiğini gören kimse, bildiği şeyi unutur.

Kirmâni rahmetullah demiştir ki: Rüyâda bir altın bulduğunu gören kimse, evlâdı yüzünden başı bir belâya uğrar. Çok kadar altın bulan büyük bir zahmet ve sıkıntıya düşer.

Bâzı rüyâ tâbiri âlimlerine göre: Altın lira ve para görmek, emâ­net bırakılacak mala yorumlanır. Bir hayli altını olup bunları ötekine berikine dağıttığını görmek, altın para olarak Allah rızası için bırakılan emânete tâbir edilip, yorumlanır. Elinde beş âdet altın olduğunu gören kimse, beş vâkit namazı eda ederken ihmâlkârlık etmez. Elindeki beş altını kaybeden namazı geciktirir. Onlardan birinin veya ikisinin kay­bolması o kadar vâkit namazını vaktinde eda etmemeye işarettir. Bir miktar altın bulup bunları güvenilir bir yerde koyan, aldığı emânetleri korur. Kalıpta altın para döktüğünü gören kimse, farzları yerine getirir ve halkın hakkını öder. Rüyâda halk arasında altın taksim ettiğini gö­ren kimse, helâlı ve iyiliği hatırlatır.

Câbir’ül Mağribî rahmetullah demiştir ki: Rüyâda bir altın bulduğunu gören kimse, kendisine verilecek emânetle ilgili şahitlik yapar. Rüyâda eline bir altın geçtiğini gören birçok kimse ertesi gün bir altın kazanıp rüyâları aynen gerçekleşmiştir.

İsmail EI-Eş’as rahmetullah demiştir ki: Rüyâda katkısız hâlis altından imal edilen para görmek, özellikle üzerinde resim yoksa din­darlığa ve doğruluğa tâbir edilip, yorumlanır. Üstünde resim olan al­tınlar dinî zayıflığa ve sapıtmışlığa tâbir edilip, yorumlanır. On tarafın­da Allah’ın ismi, arka tarafta Allah’ı inkâr eden şeyler yazılı bir para ol­duğunu gören kimse, eğer Müslüman ise, dinden çıkar, kâfir ise, Müs­lüman olur.

Câferi Sâdık radıyallâhü anh demiştir ki: Altın paraların adedi beş ise, beş vâkit namaza tâbir edilip, yorumlanır. Rüyâda birine altın para verdiğini, kaybettiğini, sattığını veya çalındığını gören kimse, sı­kıntılarından kurtulur. Dört ve daha az sayıda altın parası olduğunu, kendine verildiğini veya satın aldığını gören kimsenin makamı, izzeti ve değeri yükselir, Diğer bir rivâyete göre uyanık iken o kadar para eli­ne geçer.

Câbir’ül Mağribi (r.a.) demiştir ki: Rüyâda altın para görmek, eş, evlât, hizmetçi ile tâbir edilir. Çok altın görmek, zahmet ve meşak­katle münakaşa ve dâva ile elde edilecek malının, mülkünün ve para­sının çok olacağına işarettir. Rüyâda bir kimsenin kendisine altın para verdiğini gören kimse, zulüm görür, kendisi birisine altın verse haksız­lık eder. Bir kimseye kesik, yırtık, delik altın vermek ve almak araların­da münakaşa ve dâva çıkacağına tâbir edilip, yorumlanır. Toprakta altın bulup bunları aldığını ve elinde paraların eridiğini gören kimse, anne­si tarafından üzüntüye düşer ve sonra sıkıntıdan kurtulur.

Bâzı rüyâ tâbiri âlimlerine göre: Bir tek altın para görmek, inkârcı bir kimseye tâbir edilip, yorumlanır. Bu rüyâyı gören kimse, kö­tü bir insansa kendine güvenenlere ihânet ve kalleşlik eder. Diğer bir rivâyete göre üzerinde resim ve nakış olan altın para gören kimse, âi- lesinden veya sevdiği kimselerden birinden kötülük görür. Bir ölüden altın alan zulümden kurtulur. Ölünün verdiği altını almadığını gör­mek, zulüm göreceğine yorumlanıp tâbir edilir.. Bir ölünün altın ver­meyi vaat ettiğini gören kimse, haksızlık etmeyi arzu eder. Diğer rüyâ tâbiri âlimlerine göre: Altın para bastığını gören kimse, eğer sıkıntısı varsa artar, günahları artar.

El-Sâlimi (r.a.) demiştir ki: Altın paraların kadınların başına asıl­dığını görmek, kadınlar için ziynete tâbir edilip, yorumlanır. Delik ve­ya silik altınlar görmek, üzüntünün azalmasına ve Diğer bir rivâyete göre üzüntünün artmasına tâbir edilip, yorumlanır.

Ebû Sâid’ül-Vaaz (r.a.) demiştir ki: Sâhip olduğu altın paraları kaybetmek namazı üstünkörü kılmaya tâbir edilip, yorumlanır. Büyük kadar altın para görmek, emânet, şehâdet, ilim ve Allâhü Tealâ’nın sev­gili kulu olması ile tâbir edilir.

Halid’ül-Isfahanı (r.a.) demiştir ki: Rüyâda görülen Altın para, altın ziynet eşyasından daha hafif sıkıntıyla tâbir edilip, yorumlanır. Üzerinde Allah ismi varsa hayırlıdır. Altın para nakışsız altından daha iyidir.

Câferi Sâdık (r.a.) demiştir ki: Altın para görmek, iki türlü tâbir edilir: Sayıları tek olur ise hayırsız, çift olursa, insanlara yardımcı olan ilimle tâbir edilir.

İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

 1. Berona dedi ki:

  Rüyamda Nişanlım 6 ay önce ceza evine girdi.Bir trafik kazası oldu 3 kişi vefat etti.Karsı taraf yalancı sahit buldu saten ölü var haklılar ama insanın canını sıkıyorlar yalancı sahitlerle.Rüyamda bi cami yada kuran kursunda yerde oturuyorum.Karsımda biri var ama kim bilmiyorum bakara suresi yazılı olan bi kagıt varmıs elinde tam bana vericek okucam ki içimden düşünüyorum nişanlım cıkabiblcek mi ne olucak haziranda dügünümüz vardı diye düşünürken birden bire biri başımdam aşşagı altın paralar liralar atıyor.Şıngır şıngır ses cıkıyor aradım hiç bir yerde bulamadım tabirini yardımcı olabilen var mıdır?Merak ediyorum

  1. Rüya Yorumu dedi ki:

   Hayırlı günler bakara suresi ayrılan çiftleri birleştirme duasıdır inşallah hayrı da bu yöndedir.Üzerinize altın paralar dökülmesi kısmetinizin açılacağı ve sıkıntılardan üzüntülerden kurtulacağınız anlamına gelir.Saygılar

 2. Anonim dedi ki:

  Rüyamda altın ve para gördüm bu ne anlama geliyor acaba

Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca