Rüyada “Allahu Teala” Görmek

Allahu Teala
Rüyasında Allahu Tealâ'yı görmek, Mana ve yorum olarak bir çok şekilde tabir edilmektedir, genel olanı işlerinde selâmete ve Rahmeti İlâhide olacağına işarettir.
Rüyanın Tabiri :

Rüyada Allahu Teala Hz. görmek ne anlama gelir, Hadisi şerifte belirtildiği şekilde Cenabı Hakkı görmek, maksadına ulaşmaya ve kıyamet günü Cemalullahı görmeye mazhariyete işarettir. Ayakta huzur-ı İlâhide durduğunu ve Cenâbı Hakk’ın kendisine nazar etmekte olduğunu görmek, işlerinde selâmete ve Rahmeti İlâhide olacağına işarettir. Allâhu Teâlâ Hazretleri’nin kendisine bir perde arkasından konuştuğunu görmek, Allah katında izzete, servet, sermâye, kıymetli bir eşya veya paraya sahip olmakla beraber nimetin artmasına, dinde kuvvete, emin ve güven içinde olmaya delil olup, perdesiz hitaba mazhariyeti gör­mek, de dine ait bir meselede azarlanmaya işarettir.

Allah (c.c) Hazret­lerinin kendisini mânevi yakınlığına alıp hürmet ve ikram buyurduğunu görmek, Ahirette Hakk’ın rahmetine mazhariyete fakat Dünya’da bir illete tiryâki olup aşırı düşünmeye işarettir. Cenâbı Hakk’ın kendi­sine vaaz ettiğini gören kimse, rızayı ilahiye sebep olacak bir iş görür. Hazret-i Hâlık’ın kendisine hayır ile müjde buyurduğunu gören kim­se, Dünya ve Ahirette aziz ve hayırhasenat sâhibi olur, huzur-ı İlâhide başını önüne eğmiş olduğu hâlde ayakta durduğunu gören kimseye bir zâlim tarafından zarar gelir. Rüyâda Allâhü Teâlâ’nın kendisine bir şey verdiğini gören kimse, Dünya’da belâ ve büyük bir felâkete uğrar ve Ahireti aziz olur. Allâhü Teâlâ Hazretlerinin bir yere bir şehre, bir köye, bir mahalleye indiğini görmek, o bölge halkının Allah tarafından düşmana gâlib olacaklarına, orada rızk ve nimetin artacağına işarettir.

Rüyâda Cenâbı Hakk’ın, “Bana gel!” buyurması, ecelin yaklaştığına işarettir. Bir bölge halkına Hazret-i Mevlanın gazab ettiğini görmek, orada hâkim ve âmirin hile veya haksızlık edeceğine ve alimlerin fesa­da uğracaklarına, rüyâ sahibinin günahkâr ve şiddetli bir cezayı hak et­miş olduğuna, o mevkiye belâ ve fitne inmesine işarettir. Hazreti Al­lah’ı bilinen bir adam sûretinde görmek, o kimsenin büyük makam ve kudret sâhibi olacağına, Cenâb-ı Hakk’ı bir kabristanda görmek, ora­daki ölülere rahmet ineceğine, Mevlâ’yı Müteâl Hazretlerini bir insan şeklinde ve kendisini ona secde eder görmek, din ve şeriat noktasında makbul olmayan bir iş göreceğine işarettir.

İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

  1. Handan dedi ki:

    rüyamda bir köşkte arkadaşımla bir cinayeti çözmek için bulunuyordum ve Allah’ın bana ipucu verdiğini gördüm ama sanki bir ekran gibi bir şey de sadece ne yapmam gerektiğini gösteriyordu

  2. mehmet dedi ki:

    Rüyada Allah ve dört büyük melek bır sofrada idi benimle onlar arasında cam vardı goruyordum Allah insan şeklindeydi azrail gormuyodum ve allahu tela herşeyı cebraile bıraktı butun herseyın rıskını ve her tarafta alahın isimleri vardı konuşurken birbirlerıyle gozlerı kıpırdıyodu sadece alah gur sakallı uzun bır cubbe ile yeşil gözlü bir insan şeklindeydı uzun boylu nedır ruyanın anlamı

1 2
Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca