Rüyada “Alın” Görmek

Alın
Rüyada alın görmek ne demek, Genel olarak açıklaması Makam ve Rütbeye iyi hal ve itibara hayra ve bol hasenata sözünde duran bir kimseye dalalet eder.
Rüyanın Tabiri :

Rüyada alın görmek; rüyayı gören kimsenin insanlar arasında makam ve rütbesine ve sözünün geçerli ve tesirli olduğuna işarettir. Rüyada görülen alın ve cephe; itibaren, hüküm ve nüfuza delâlet eder. Alında yaşlılığa dair alâmetler ve çirkin hâller görmek itibar ve nüfuzda noksanlığa işarettir. Alında ceviz kadar yahut ondan daha küçük veya daha büyük bir ur görmek erkek çocuğa işarettir. Alnının, yüzünün madenden veya taştan olduğunu görmek; utanmasının az olduğuna işarettir. Büyük makam ve memuriyette olmayanlar için olursa bir kimsenin kin ve nefretine uğranılacağına delâlet eder. Rüyada alın ve cephe görmek, insanın ziyneti ve dini ile tabir olunur. Alnında güzel­lik veya güzel gösteren bir hâl gören kimse, dininde güçlü ve güzel olur. Bunun aksi de zıddıyla tabir edilir. Bazı tabircilerin beyanına gö­re cephe ve alın namaz ve secde ile tabir olunur. Alnında yara ve iltihap veya dikkat edenlerin nefretini uyandıran tiksindirici bir şey olduğunu gören kimse, namazını geriye bırakır ve secdelerini tamam etmez veya işittiği bir söze namazda iken cevap verir veya namaz kılarken kıldığı namazla değil de kafasını kurcalayan şeylerle meşgul olur, kıldığı na­mazın hangi rekâtında olduğunu, ne okuduğunu dâhi unutur.

İbni Şirin rahmetullah demiştir ki: Rüyada görülen Alın ve cep­he, kıymeti ve makamıdır. Çünkü secde mevziidir, bazen de evlâda tabir edilip, yorumlanır. Alnında secde eseri görmek, din ve takvada çok fazla olarak, insanlar arasında şöhret ve adının yayılmasına tabir edilip, yorumlanır. Rüyada alnına bir şey isabet ettiğini gören kimse, sefih bir adamdan istemediği bir şeye çaresiz olarak tutulup kabullenir, veya malında eksiklik olur.

Kirmâni (r.a.) demiştir ki: Alnının genişlediğini rüyada gören kimsenin, îtibâr, kariyer, makam ve mevkiisi yüksek olur. Alnının ren­gini soluk gören kimse, borca girer, o solukluk kaybolur ise, borcunu öder. Cephesi üzerinde renkli bir çizgi olduğunu gören kimse ise, kendinden hayırlı bir haber veya maddi-manevi bir destek maddi menfaat ve yardımlaşma göreceği bir evlada istek ve arzusuna kavuş­muş olur. Alnında bir rahmet ayeti olduğunu görmek, hayır meydana gelmesine ve şehadete istek ve arzusuna kavuşmuş olur, alnında bir âzab âyeti olduğunu görmek, Dünya ve Ahirette bahtsızlığa işarettir.

Câferi Sâdık radıyallâhü anh buyürmuştur ki: Alın ve cephe rüyası yedi şey ile tabir olunur: İtibar, kadir, şerefli bir menzil, maişet, riyaset, cömertlik. Rüyada alnının boy ve en olarak büyüdüğünü gören kimse, yüksek bir mertebeye, geçiminin rahatlamasına, izzet ve riyase­te erer. Alnının küçülüp daraldığını gören kimse, makam, maişet, iz­zet, başkanlık ve liderlik konularında eksik olur. Alnını parlak görmek, din ve itikadının mükemmel olmasına, rızkının genişlemesine, halk arasında muhterem ve mükerrem olmaya işarettir. Alnından nur par­layarak etrafa yayıldığını görmek, ilim ve din ile insanları faydalandır- maya, alnından et çıkıp her tarafı karanlık ettiğini görmek, insanların sapıtmasına sebep olacağına işarettir.

İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

  1. sibel erdogan dedi ki:

    Ruyamda butun alnimda diklemesine kalin kirisikliklar vardi,alnim genis ve ayni hiza ve aralikta kalin diklemesine čizgiler seklinde…yorumunuzu merak ediyorum.tesekkurler.

Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca