Rüyada “Al-i İmran Suresi” Görmek

Al-i İmran Suresi
Rüyada Al-i İmran Suresi görmek ne demek, Evladı yoksa Cenabı Hak ona bir Salih çocuk ihsan eder. İyilik ve güzellik üzerine İslama uygun şekilde vafat eder.
Rüyanın Tabiri :

Rüyada Al-i İmran Suresi’ni görmek; veya bir kısmını okuduğunu veya okunduğunu Rüyada gören kimse, Ebû Bekr’is-Sıddık Radıyallâhü anh görüşüne göre ailesi ve akrabası arasında kısmeti az olur. İhtiyarladığında evlâdı doğar, çok yolculuk eder, halk arasında itibar, makam ve mevkii sahibi önemli bir ve her türlü kötülüklerden emin ve uzak olur.

Nâfi ve İbni Kesir (r.a.) de böyle demiştir. İbni Şirin rahmetullah diyor ki: Halk içinde sevimli, sevgili ve günah işlemekten sakınır ve uzak durur.

Kirmâni (r.a.) demiştir ki: Rüya sahibi iyilik, güzellik ve İslam üzere vefat eder. Evladı yoksa Cenabı Hak ona bir Salih çocuk ihsan eder.

Câferi Sâdık (r.a.) buyurmuştur ki: Dininde sözünde sahih, insanlar arasında makbul, aziz ve Dünya Ahirette hayra mazhar olur.

İbni Şirin rahmetullah buyuruyor ki: (Kulillehüm mâlik…) Ayeti kerimesini Rüyada okumak veya okunduğunu görmek, rüya sahibine devlet başkanı veya memleketi idare etmekle görevli olanlar tarafından değer verilmesine, makama ermesine tabir edilip, yorumlanır.

 Kirmâni (r.a.) diyor ki: Muradı tamamıyla gerçek olur.

İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca