Rüyada “Akrep” Görmek

Akrep
Rüyada akrep görmek ne demek, rüyada görülen akrep için bir çok tabir yapılır, görülen akrebin rengine ve rüyadaki durumuna göre yorumlar değişir.
Rüyanın Tabiri :

Rüyada Akrep görmek; insanlar arasında söz götürüp getiren bir kimseyle tabir olunur. Yine akrep görmek bazı tabircilere göre; rüyada akrep görenin akrabalarından olan düşmanıdır. Rüyada akrep sokması, rüyayı görenin eline geçecek devamı olmayan bir mala işaret eder. Rüyada bir akrebi yutsa; o kimsenin düşmanı onun sırları­nı öğrenir. Gömleğinde veya dükkânında akrep görse, o akrep onun kazancında ona üzüntü veren düşmanıdır. Akrebi yatağı üzerinde gör­se; o kimsenin düşmanı, geçim ve kazancı hakkında da üzüntü ve ke­derdir. Rüyada akrebi çiğ olarak yediğini gören kimse, fâsık bir kimse­yi gıybet eder. Her hayvanın etini çiğ yemenin tabiri de böyledir. Ak­rebi gördüğünü ancak kendisini sokmadığını ve akrepten de korktuğu­nu görse, düşmanı o kimseyi gıybet eder, onun diline düşer. Akrep­ten korkmadığını görse, o akrep kendisini gıybet etmeyen ve kendisine bir zararı dokunamayan bir manidir. Bir akrep öldürdüğünü gö­ren kimse düşmanına zafer bulur.

Akrep görmek, dinsiz, sivri dilli, zahmeti çok, zararlı fakat zayıf bir düşmanla tabir edilir. Rüyada eline aldığı akreple halkı korkuttuğunu gören kimse, halkın arkasında dedikodu eder ve yalan yanlış söz söy­ler. Kavrulmuş akrep eti yediğini gören kimse, hoşlanmadığı bir kimsenin kıymetli bir eşyasını veya parasından yer, çiğ akrep eti yediğini gören kimse, düşmanını ortadan kaybeder. Ağzından akrep çıktığı­nı veya elbisesinin arasına akrep girdiğini gören kimse, düşmanıyla birlikte evinde oturur. İç çamaşırının veya pantolonunun içinde akrep olduğunu gören kimse, eşinden düşmanlık görür. Diğer bir rivayete göre, bir düşman eşine sürekli sataşır. Gömleğinin içinde akrep gör­mek, evlâdından ve ailesinden düşmanlık görmeye işarettir.

Kirmâni (r.a.) demiştir ki: Rüyada kendini bir akrebin soktuğu­nu görmek, düşmanının aleyhinde söz söylediğine ve ondan zarar gö­receğine, gördüğü bir böceği akrep zannetmek düşman olmayan birini düşman sanmaya tabir edilip, yorumlanır.

Ebû Sâid’ülVaâz (r.a.) demiştir ki: Rüyada bir akrebi tutup bir kadının üzerine attığını gören kimse, o kadınla fuhuşta bulunur.

İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

 1. nisan dedi ki:

  Ruyamda evde akrep vardi once olu gibiydi sonrasinda canlaniordu kardesim eline alip ustume atiyordu attigi sirada akrep icime giriordu ve ve sokuyordu anneme anne beni akrep soktu hastaneye gitmemizin gerektigini soyluyorum hemen gitmioruz sonra gittigimizde cok gec oldugunu zehiri cekemeyceklerini soylediler sonra kardesim dualar okuo ve kardesimin olmesini istemiorum diyor ve iylesiyordum bu ruyayi yorumlarsaniz sevinirim

 2. Burak dedi ki:

  Bolca ibadet edip yattığım perşembe gecesinde saat 3 sularında şu rüya ile uyandım; rüyamda bilgisayarda video izliyordum sonra kendimi 4 kişilik bir masada yemek yerken buldum, bir anne bir baba ve 8-10 yaşlarında bir erkek çocuğu masanın ortasında büyük bir kapta makarna vardı hepimiz ordan yiyorduk, daha sonra dışarı çıktık büyükçe bir köpek vardı benim sanırım sevip çocuğa da sevdiriyorum, sonra hava kararıyor bi anda kendimi büyük bir apartmanın önünde buluyorum yine o erkek çocuğu sarılıp seviyorum ve yine o büyük köpek ikimiz de seviyoruz başını okşuyoruz köpeğin, sonra arabaya binip gidiyorlar o sırada annanemi gördüm kaldırımda yürüyerek uzaklaşmaya başladı, ilginç ve korktuğum yer burada başlıyor annaneme doğru giderken birşeye basiyorum bir bakıyorum büyükçe bir akrep soğuk ve metal görünümlü ve sert, kafamı kaldırıp etrafıma bakıyorum her yerde aynı şekilde büyüklü küçüklü akrepler ama binlercesi yollarda apartman duvarlarında hemen telefonu açıp az önce giden arabayı arıyorum kadın açıyor heryer akrep bana yardım edin diyorum oflaya puflaya tamam dönüyoruz diyo acele edin dayanamıyorum diyorum ve kapatıyorum son olarak akreplerden kaçarken bir şekilde kendimi bir evin terasında buluyorum alt balkonda iki kız öğrenci var terasa birinin geldiğini görüyorum köşeye gidip mermerin üstüne çıkıyorum o sırada balkondaki iki kız beni görüyor sakın bağırmayın yoksa birinizi aşağı atarim ben masumum diyorum ve kiz bi adamin adıyla bağırıyor ve içeri koşuyor, ev sahibiymis o sırada diğer kiza masumum deyip elimde kaçarken olan yarayı gösteriyorum oda ne masumluk deyip adama beni gösteriyor ve birden kendimi hapiste gördüğüm anda uyandım. Nefes nefeseydim rüyadan beni etkileyen kısımlar “her yeri saran akrepler, sürekli sevdiğimiz o büyükçe köpek ve sımsıkı sarılıp nasihatler verdiğim 8-10 yaşlarındaki erkek çocuğu” lütfen beni aydınlatın çok sıkıntılı bir dönemdeyim. Çevremde düşmanlarım sıkıntılı birde ilişkim var. Şimdiden teşekkürler..

 3. Eylül dedi ki:

  Ruyamda ayagimi bacagimi ve elimi akrep sokuyordu acisini cok hissettim. Kendi ellerimle oldurdum ama igneleri icinde kaldi. Sonra tek tek igneleei cikardim. Ama canim cok yandi.. İnanlmaz etkilendim.. Bana bu ruyayi yorumlayabilir misinz? Lutfenn 🙁

 4. Garip dedi ki:

  Paket teslim Dağıtım işi için eski bir Eve eşim motosikletle ben ve küçük kızım aracımla gidiyoruz. Motora arkadan bir Adam hafifçe çarpıyor tartışıyoruz fakat önemsiz olduğu için adam ve üçümüz ailece yürüyerek paketi dağıtacağımız adrese gidiyoruz. Diğer Adam yanda kendi evine çıkıyor.
  Bizim aradığımız teslimat adresi zemin kat solda içerisi perde ile kapalı ışık yanmıyor. Kapıyı çalıyorum bir adam açıyor ve kendi kanepesine-yatağına gidiyor. Adam elinde sarı/beyaz/turuncu renkli akrep ile oynuyor uzak duruyorum akrebi bırakma diyorum fakat gıcık adam akrebi bırakıyor ve akrep gelip bit şekilde sağ yanağımı sokuyor ve yanağım uyuşuyor. Akrep Tekrar adama doğru gidiyor kızıyorum fakat nafile. Adam kendi hikayesini anlatıyor evine akrebin bahçeden girdiğini söylüyor vs. o da memnun değil akreplerden fakat alışmış.
  Küçük kızım orada uyuyor ve diğer kanepeye uzatıyoruz. Perde üzerinde başka Siyah bir akrep var. Gizlenip çıkıyor tekrar gizleniyor. Tedirgin oluyoruz uzaklaştırmayı düşünürken başucuna da başka akrepler geliyor. Eşimle çözüm için uğraşırken uyanıyoruz.

1 2 3
Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca