Rüyada “Akraba” Görmek

Akraba
Rüyada Akraba görmek ne demek, rüyada görülen akraba gördüğü kişiye göre değişir yorumları'da ona göre farklılık gösterebilir.
Rüyanın Tabiri : neye işarettir?

AKBABA: Rüyada akraba görmek ne demek, Gece rüyada akbaba kuşunu görmek; ahmak ve nezaketsiz bir kimseye eğer bu rüya gündüz görülmüşse hastalıklara delalet eder. Bir kimse rüyasında akbaba kuşunu tuttuğunu görse kanlı bir kavgada bulunur. Bazen da o kimse şiddetli bir hastalığa yakalanır. Hasta bir kimse kendi evinde bir akbaba kuşu görse, o hasta ölür. Ya da hastalığından dolayı ölüme yaklaşır. Akbaba görmek umumiyetle düşmana, şehir ve kasabalarda oturmayan kimselerin buralara girmelerine delalet eder.

Bazı tabircilere göre ise; ölü yıkayan, kabirleri mesken tutan kimselere, hırsızlara, mamur yerlerin harap olmalarına delalet eder. Rüyada akbaba görmek, miskin, emredileni yapan ve zararsız yabancı bir adamla tabir edilir. Elinde akbabanın gövdesinden bir parça olduğunu gören kimsenin eline, fakir ve zavallı bir kimseden bir miktar mal veya başka bir şey geçer. Diğer bir rivayete göre fakir ve garip bir kimseye yaptığı iyiliklerle sevap kazanır. Akbabaya bindiğini gören kimse, gurbete gider ve fakirliğe düşer. Elinde bir akbaba yavrusu olduğunu gören kimsenin evladı fakir olur. Bir dişi akbaba aldığını gören kimse, fakir bir kadınla evlenir.

Kirmâni (r.a.) demiştir ki: Rüyada kendine bir akbaba verildiğini gören kimse, dini sağlam, sabırlı, hayırlı işler yapan bir fakir olur. Akbabalara yiyecek bir şeyler verdiğini gören kimse, miskin ve fakir bir topluluğa yönetici olur. Akbaba sesini işitmek sıkıntıdan kurtulmaktır.

 

İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

  1. mustafa gürel dedi ki:

    biz akraba görmek ne demek diye yazıyoruz fakat ekrana AKBABA kuşu anlatımları geliyor

Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca