Rüyada “Akik taşı” Görmek

Akik taşı
Kişinin Rüyada akik taşı görmesi, fakirliğin gitmesine, hayatın selametine delalet eder akik taşı alan kimse Salihlerden veya zengin tüccardan bir kimse ile dost olur.
Rüyanın Tabiri :

Rüyada akik taşı görmek ne demektir,  sıradan bir akik taşı görmek, Salihler ve zengin tüccar ile tabir edilir. Rüyada kendisine bir akik taşı verildiğini gören kimse, Salihlerden veya zengin tüccardan bir kimse ile dost olur. Sahip olduğu akik taşını kaybettiğini gören kimse, böyle bir dosttan mahrum kalır. Birçok akik taşına sâhip olduğunu görmek, servet, sermaye, kıymetli bir eşya veya paraya sahip olmakla beraber yiyecek içecek ve bereketli rızıklara işarettir.

Câbir’ül Mağribi (r.a.) demiştir ki: Rüyada akik taşından yapılmış bir bardaktan su içtiğini görmek, Salih ve şerefli bir evlada sâhip olup onun zengin ve büyük bir adam olacağına işarettir. Akik yüzük takmak iyi ahlaka, takva ve dine, doğru yolu seçip yürümeye işarettir. Rüyada görülen akik taşı fakirliğin gitmesine delalet eder. Cenabı Hakk’ın birliğini en önce ikrar eden akik taşıdır. Rüya da akikten yü­zük takınan bereketli bir mala nail olur. Akik; nesil, din ve düzelme ile tabir olunur.

İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca