Rüyada “Ağız” Görmek

Ağız
Rüyada ağız görmek Yedi şekilde tabir olunur; Hedef, mekân, ilmin hazinesi, işlerin açılması, çarşı, kapıcı, bakan. Ağzında gem olduğunu görmek, oruç ile tabir edi­lir.
Rüyanın Tabiri :

AĞIZ: Rüyada ağız görmek, işlerin anahtarı ve Fatiha’sı, erzakının kaynağı, gelirinin ve kuvvetinin yeri ile tabir olunur. Ağzına ilaç olan bir şey koyduğunu görmek, dinde sağlamlığa, gıda olan bir şey koydu­ğunu görmek, Dünya’da rahata, faydası olmadığı halde nefret uyandıran tiksindirici bir şey koyduğunu gözleriyle görmek kedere, tatlı bir yiyecek koyduğunu görmek, güzel gelire, ağzına acı bir şey aldığını görmek, haram mala işarettir.

 

Ibni Şirin rahmetullah diyor ki: Ağzının üzerinde bir bağ olup kapalı olduğunu rüyada görmek, beş şekilde tabir olunur: Ölüm, şid­detli hastalık, haddini aşma, dilsizlik, sükût. Rüyada ağzı eğri olup onu düzeltmek ve yerine getirmek kabil olmadığını görmek, iyi değildir ve bu Rüyada hayır yoktur. Ağzını pek büyük olmuş görmek, pekiyidir, rızık ve malının çok fazla olacağına tabir edilip, yorumlanır. Ağzını kü­çülmüş görmek, tam tersine rızık ve gelirinin darlığına işaret olduğun­dan hiç hayırlı değildir. Ağzının güzel koktuğunu görmek, oradan gü­zel söz, zikir ve teşbih gibi şeyler çıkmasına, çok koktuğunu görmek, kötü sözler, küfür gibi şeyler çıkacağına tabir edilip, yorumlanır. Ağzı­nın eti çürüyüp koptuğunu görmek, büyük bir felâket ve zarar görme­ye, ağzından iyi bir şey çıktığını görmek, güzel sözlere, övülmeye lâyık amel ve zikre, eğer ağzından çıkan çirkin, pis ve mekruh şeylerden ise, küfre, sövüp saymaya, ağzının üzerine tanımadığı birinin mühür vur­duğunu görmek, rüya sahibi için kötü şeylerin olacağına, mühür vura­nı tanıyorsa onun susması için kendisini zorlayacağına tabir edilip, yo­rumlanır.

 

Câferi Sâdık (r.a.) buyurmuştur ki: Rüyada ağız görmek, yedi şekilde tabir olunur; Hedef, mekân, ilmin hazinesi, işlerin açılması, çarşı, kapıcı, bakan. Ağzında gem olduğunu görmek, oruç ile tabir edi­lir. Bu tabir rüya sâhibinin takva sahibi olmasına göredir. Büyük gü­nahları çekinmeden işleyenler ve toplumu karıştıranlar için azarlamak ve men etmektir.

 

Ibni Kesir (r.a.) demiştir ki: Rüyada ağız görmek, ilmin yolu, va­az ve zikir, küfür ve isyanın kaynağı diye tabir edilir. Etkili, yetkili ve önemli bir kişinin, rüyada ağzından berrak su aktığını görmesi ilim ve hikmetinden, vaaz ve zikriyle halkı aydınlatmasına, âlim değilse güzel sözlerle halkın hürmetini, itibar, kariyer, makam ve mevkii kazanaca­ğına, ağzından kan veya irin aktığını görmek, lisanı ve sözleriyle her­kesi inciteceğine, ağzından çıkan sözlerden dolayı günah kazanacağına tabir edilip, yorumlanır. Ağzından şerbet veya süt aktığını görmek, zi­kir ve teşbih ile meşgul olacağına, tatlı diliyle herkesi memnun edece­ğine, ağzından acı, ekşi veya sıcak su aktığını görmek, dalâlet ve sonra­dan uydurulan uydurma şeylere dair sözler söyleyip halkın inancını bozacağına veya sert ve şiddetli sözleriyle insanları üzeceğine işarettir.

 

İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca