Rüyada “Ağaçlık Yol” Görmek

Ağaçlık Yol
Rüyada ağaçlık yol görmek ne demektir, ne anlama gelir manası nedir, İki tarafı büyük ağaçlarla çevrili yolda yürümek büyük zatların himayesinde olmaktır.
Rüyanın Tabiri :

AĞAÇLIK YOL: Rüyada ağaçlık yol görmek ne demektir, İki tarafı büyük ağaçlarla çevrili cadde görmek veya öyle bir caddede yürümek İslâm âlimlerinin himaye sinde sabahın aydınlığında doğru yola bağlanıp metanetle yürümeye. Caddenin kenarındaki ağaçlardan birinin devrildiğini veya kurumuş olduğunu görmek, ümmetin ulemasından birinin vefatına. O ağaçlardan bir veya birkaç dal koparmak bir alimin ilminden istifade etmeye, Diğer bir rivayete göre bir Alime sözlü olarak veya fiilen veya maddi olarak zarar vermeye, caddenin kenarına bir ağaç diktiğini görmek, daha sonra ulemadan olacak bir evlat yetiştirmeye caddenin kenarındaki ağaçlara su vermek ve kurularını temizlemek gibi hizmette bulunmak âlimler ile sohbet edip onların hizmetlerinde bulunmaya işarettir.

 

Rüyada ağaçlık’lı yollar görmek Cadde kenarındaki ağaçları temiz, taze ve yeşil yapraklarla donanmış görmek, o yerdeki Alimlerin kadir ve itibar, kariyer, makam ve mevkii sine. Ağaçları kurumuş, solmuş, toz içinde görmek, âlimlere halkın hürmet ve itibarda dikkatsiz olduklarına tabir edilip, yorumlanır. Cadde kenarında diken­li çalı, ilmiyle amil olmayıp sonradan uydurulan uydurma şeye yöne­len ve halkı sapıtmış lığa düşürmeye gayret eden âlimler ile tabir olu­nur. Bir dikenli çalının büyük ve güzel bir ağaca dönüştüğünü görmek, Bidat ve hurafe ehlinden birinin sonradan uydurulan uydurma şeyleri terk edip sünnete tutunmasına tabir edilip, yorumlanır.

 

İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

  1. nuran balcı dedi ki:

    iki tarafı ağaçlı yolda bebek gezdirirken gördüm

Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca